کوشنر خبر داد: فرانسه با فروش اورانیوم غنی‌شده به ایران موافق است

خبرگزاری فارس: وزیر امور خارجه فرانسه از تمایل دولت این کشور در خصوص فروش اورانیوم غنی‌شده به ایران خبر داد.


به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، "برنار کوشنر " اعلام کرد فرانسه در خصوص فروش اورانیوم غنی‌شده به ایران نظر مثبتی داشته و از این امر استقبال می‌کند.
وزیر امور خارجه فرانسه در حاشیه دیدار با سران روسیه در مسکو در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت‌: این [تامین اورانیوم غنی‌شده برای ایران] برای رآکتور تحقیقاتی است و ما پاسخ مثبتی را در واکنش [به این طرح] ارائه داده‌ایم.
بنا بر این گزارش، "محمود احمدی‌نژاد " رئیس‌جمهور ایران هفته گذشته اعلام کرد ایران مسئله خرید اورانیوم غنی‌شده به میزان مورد نیاز برای رآکتور تحقیقاتی را از یک طرف سوم در مذاکرات ژنو مطرح خواهد کرد.
این گزارش افزود: فرانسه و روسیه که هر یک صنایع هسته‌ای مهم جهان را در اختیار دارند، تامین‌کنندگان احتمالی چنین موادی [برای ایران] خواهند بود.
مذاکرات فراگیر ایران با 6 کشور جهان صبح امروز به وقت سوئیس در ژنو آغاز به کار کرد که دور اول این سری گفت‌وگوها ساعاتی پیش پایان یافته و دور دوم آن نیز که به بعدازظهر موکول شده بود دقایقی پیش آغاز به کار کرد.
وزیر امور خارجه فرانسه امروز همچنین اظهار امیدواری کرده بود که مذاکرات فراگیر ژنو پیشرفتی را حاصل آورد که این پیشرفت منجر به برداشته شدن تهدید تحریم‌ها علیه ایران شود.
وی در دیداری که از مسکو داشت، گفت: من شیفته اعمال تحریم علیه مردم ایران نیستم. برخی اوقات تحریم‌ها کارساز هستند اما ما در ژنو از تحریم‌ها صحبتی به میان نمی‌آوریم. ما درحال ادامه مذاکرات هستیم و امیدواریم که این مذاکرات با موفقیت به پایان برسد.
وزیر امور خارجه فرانسه از اینکه ایران هیچ تمایلی ندارد که در نشست ژنو درباره موضوعات مهمی از جمله مسئله هسته‌ای به مذاکره نشیند اظهار تأسف کرد و گفت که نشست اخیر با وزیر امور خارجه ایران در این راستا هیچ نتیجه‌ای نداشته است.
کوشنر و "اروه مورین "، وزیر دفاع فرانسه برای برگزاری گفت‌وگو با همتایان خود در مسکو به سر می‌برند و در نظر دارند درباره پیشنهاد "دیمیتری میدویدیف " رئیس‌جمهور روسیه درباره بسته جدید امنیت اروپا مذاکره کنند.

/ 0 نظر / 3 بازدید