وکیل ناشی به کاهدان زد!

در حالی که هنوز بیش از 5 روز از رای اعتماد قاطع نمایندگان مجلس شورای اسلامی به وزیران کابینه دهم نمی گذرد، سخنگوی فراکسیون اقلیت در اظهاراتی کینه آمیز و فاقد منطق گفت: «سایه استیضاح بر سر کابینه سنگینی می کند!» قنبری که حتی در میان اقلیت 40 نفره مجلس هم مورد اعتراض واقع است، از طرف «مجلس» سخن گفت و اظهار داشت: گرچه یک سری مسائل پیش آمد که برخی از وزرای ناکارآمد موفق شدند از مجلس رای بگیرند اما مجلس به سادگی از حقوق خود نمی گذرد.
وی در گفت وگو با پارلمان نیوز (وابسته به طیف افراطی در اقلیت مجلس) اضافه کرد: شاید گفته شود زود است که نامی از استیضاح برده شود و دولت تازه مراحل آغازین کارش را دارد اما با توجه به اینکه برخی از وزرا افراد ناکارآمدی بودند بعید نیست استیضاح ها در فرجه زمانی کوتاه مطرح شود.
این اظهارات از آن جهت قابل تامل است که چند روز قبل از معلوم شدن وزرای پیشنهادی رئیس جمهور، یک عضو دیگر اقلیت مدعی شده نیمی از کابینه، از مجلس رای اعتماد نخواهند گرفت.
نمایندگان افراطی مذکور که از سوی پدرخوانده های حزبی در بیرون مجلس هدایت می شوند به کمک رسانه های همسو تلاش وسیعی را ترتیب داده بودند تا آغاز به کار دولت دهم را با اخلال مواجه کنند اما هوشیاری و درایت اکثریت نمایندگان، این تقلای مغرضانه را ناکام گذاشت.
گفتنی است استیضاح هر وزیری پس از مشاهده و ارزیابی عملکرد وی انجام می شود و از طرف دیگر قبل از این که کار به استیضاح بکشد، معمولا نمایندگان سؤال خود را از وزیر مربوطه می پرسند و اگر قانع نشدند به استیضاح متوسل می شوند اما گویا برخی اعضای اقلیت که مامورند و معذور، اساسا کاری به عملکرد وزرا و ارزیابی بعدی از این عملکردها ندارند و صرفا قرار است عقده گشایی کنند که همین کار را هم- ولو به قیمت رو کردن دست خویش و انجام رفتارهای غیرمنطقی و انتحاری- به انجام می رسانند.
ذکر این نکته نیز ضروری است که سایت پارلمان نیوز طی ماهها و هفته های اخیر- در کنار ایلنا، سحام نیوز و روزنامه اعتماد- به تدارک کننده خوراک تبلیغاتی سایت های ضدانقلاب خارجی نظیر رادیو فردا، بی بی سی، دویچه وله، رادیو زمانه، روز آن لاین و... تبدیل شده است.

/ 0 نظر / 3 بازدید