طرح صهیونیستی- سعودی برای اشغال تنگه باب المندب و تجزیه یمن

رژیم سعودی با رژیم صهیونیستی در طرح تجزیه یمن و تسلط بر تنگه استراتژیک «باب المندب» همداستان شده است.
به گزارش خبرگزاری قدس به نقل از شبکه العالم، سیف علی الوشلی سیاستمدار پرسابقه یمنی با افشای خبر فوق گفت: صهیونیست ها با همکاری رژیم سعودی قصد دارند ضمن سیطره بر باب المندب، یمن را دچار تنگنا و در صورت امکان دچار تجزیه و چند پارچگی کنند.
وی اضافه کرد: براساس طرح مشترک صهیونیستی سعودی، حکومت عربستان که به مدت 50 سال دشمن استراتژیک مردم یمن بوده، می کوشد برباب المندب مسلط شود. براساس اطلاعات دقیق و شواهد تاریخی و میدانی فراوان، هم اکنون دولت سعودی می کوشد استان حضر موت را به شکل کامل از یمن جدا سازد تا یک مجرای نفتی به سوی دریای سرخ باز کند و به این ترتیب کشورهای عربی صادر کننده نفت و مشتریان آنها از تنگه هرمز بی نیاز شوند.
الوشلی گفت: این سعودیها بودند که عبدالفتاح اسماعیل رهبر جنوب یمن و متحد کننده مردم یمن در برابر طرحهای سعودی را به قتل رساندند و ابراهیم الحمدی نخست وزیر نیز که از بخش های اشغال شده یمن چشم نمی پوشید به دست سعودیها کشته شد و اکنون جانشینی دست نشانده به جای وی بر یمن حکومت می کند.
وشلی در ادامه گفت: سعودیها یمن را به منطقه ای برای انتشار اندیشه تروریستی بدل کرده اند تا عقاید القاعده را دریک پایگاه نظامی بزرگ در خارج از کشور خود در مغز نیروهایی فرو کنند که به عنوان فداییان سعودی به مناطق مختلف جهان فرستاده می شوند و بنا به خواست سعودی ها در هر ماجرایی و به هر شکلی که آنها بخواهند، عملیات تروریستی انجام دهند.
وشلی گفت: علاوه بر جیزان و نجران و عسیر که دراشغال سعودی است نیروهای این کشور هر روزه به مناطق داخل خاک یمن از دریای سرخ گرفته تا گوشه و کنار حضرموت نفوذ کرده و هرگونه خواسته ای را به انجام می رسانند.
همزمان با انتشار این خبر، روزنامه سعودی الوطن در راستای سیاست رژیم متبوعش برای فرار به جلو و کتمان خیانت اخیر این رژیم در یمن ادعا کرد: ایران در جنگ یمن دخالت می کند و دولت عربستان باید علیه آن کشور آتش بیفروزد.
الوطن با اظهار نگرانی شاه اردن درباره هلال شیعی نوشت: آنچه ملک عبدالله شاه اردن گفت اکنون کامل شده و دایره آتش فارسی ما را از شمال عراق تا جنوب یمن محاصره کرده است. ما باید در ایران هزاران آتش بیفروزیم.
منابع اطلاعاتی و رسانه ای تأیید می کنند که رژیم سعودی با تزریق دلارهای نفتی درصدد ترویج وهابی گری و تروریسم است، کاری که پیش از این در پروژه راه اندازی طالبان صورت گرفت.
جست و جوی جایگزین برای تنگه استراتژیک هرمز، راهبرد چند سال اخیر آمریکا، رژیم صهیونیستی و سعودی ها در منطقه بوده است. آنها همواره گفته اند مادام که بخش عمده ای از انرژی مصرفی دنیا از تنگه هرمز و تحت نظارت ایران عبور می کند، امکان حمله به ایران یا تحریم اقتصادی و نفتی آن وجود ندارد.

/ 0 نظر / 3 بازدید