احمدی نژاد:ورزشکاران یکدیگر را در فتح قله های انسانیت یاری کنند

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور گفت: ورزش در ترویج روح لطیف انسانی برادری ، عشق و محبت تاثیر بسیاری دارد و اگر خوب نگاه کنیم هم ورزش همگانی و هم ورزش انفرادی و قهرمانی باید در خدمت روح پهلوانی باشد و ورزشکاران باید به خود و دیگران به فتح قله های انسانیت کمک کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کشورمان طی سخنانی در مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان تربیت بدنی با اشاره به ایام ماه مبارک رمضان اظهار داشت: همه عالم برای انسان خلق شده تا انسان‌ها از دل این عالم خود را به قله های کمال و معنویت برسانند و خدا انسان را برای خود خلق کرده و همه امکانات را فراهم کرده تا انسان جلوه‌ای از خداوند شود.
وی افزود: ماموریت همه انسان‌ها این است که خود را از دل خاک به افلاک برسانند
رئیس جمهور با بیان اینکه همه کارهایی که انسان انجام می‌دهد کارهای فرهنگی است اظهار داشت: بر خلاف نظر برخی دوستان که تصور می‌کنند ورزش کاری جسمی است بنده معتقدم که ورزش کار اجتماعی و فرهنگی است و تمام کارهای دیگر جامعه دایره فعالیت و تاثیرشان محدود است اما ورزش به این شکل نیست و شاید تنها جایی که دایره تاثیر گذاری آن ملی و جهانی است ورزش است . یک قهرمانی خودباوری ملی را به اوج می‌رساند و هدف همه کارهای فرهنگی این است که انسان‌ها خود را باور کنند.
احمدی نژاد در ادامه اظهار داشت: در ترویج روح لطیف انسانی برادری ، عشق و محبت ورزش تاثیر بسیاری دارد و اگر خوب نگاه کنیم هم ورزش همگانی و هم ورزش انفرادی و قهرمانی باید در خدمت روح پهلوانی باشد و ورزشکاران باید به خود و دیگران به فتح قله های انسانیت کمک کنند.
وی ورزش را مهمترین موضوع در دنیای امروز دانست و اظهار داشت: امروز ورزش در همه دنیا موضوع مهم همه انسان‌ها است و یک نیاز ضروری و قطعی است. بسیاری از تبادلات خارج از چارچوب‌های رسمی از سوی ورزش اثر خود را می گذارد لذا مسئولیت شما بسیار سنگین است.
رئیس جمهور ظرفیت ورزشی کشور را ظرفیت بسیار بالایی ارزیابی کرد و گفت: پتانسیل ورزشی کشور بالا است و نشانه آن این است که در هر جایی مصمم شدید و ایستادگی کردید موفق شدید و از نظر من نتیجه اصلی همان همت و پا فشاری و پیروزی همین امر است و ما معتقدیم که اگر یک ملت و یک جامعه ورزشی از اعماق وجود خود تصمیم بگیرد خداوند وسائل محقق شدن آن را فراهم می‌کند و آن چیزی که قله ها را فتح می‌کند اراده های انسانی است.
احمدی نژاد با اشاره به اعتماد به جامعه ورزشی گفت: بنده چون این توانمندی‌های موجود را از جامعه ورزش می‌شناسم لذا انتظاراتم از این جامعه بسیار بالا است.
وی در خصوص علی آبادی رئیس سابق سازمان تربیت بدنی گفت: آقای علی آبادی هر کاری که از دستشان بر آمد انجام دادند و این فکر که باید مدال‌های ما از 10 به 100 برسد تصور آدم‌های کوته فکر است چرا که در این دوره کارهای خوبی انجام شد و امیدوارم این کارها در کشور در دوره آقای سعید لو احیا شود و از همه شما همه افرادی که با نگاه تعالی در خدمت ورزش هستند و به خصوص آقای علی آبادی که نزدیک به 30 سال با دوست ایشان بوده‌ام و از همه مدیران دلسوز و فداکار کشور هستند و در عرصه های گوناگون فداکاری کردند تشکر می کنم. البته ماتلاش کردیم ایشان در وزارت نیرو و در حوزه دیگری خدماتی را ارائه کنند اما مقبول نیفتاد.
وی افزود: اگر فرصتی باشد بنده در همه جلسات ورزشی حضور پیدا خواهم کرد تا از این جلسات استفاده کنم.
رئیس جمهور با اشاره به ویژگی‌های سعید لو رئیس جدید سازمان تربیت بدنی نیز اظهار داشت: آقای سعید لو نیز از مدیران دلسوز و توانمندی هستند . لذا صفا و صمیمیت و محبت بیش از همه عرصه‌های باید در عرصه ورزش وجود داشته باشد.
احمدی نژاد ادامه داد: فضای ورزشی ما فضای عشق و محبت است و بنده افرادی را می‌شناسم که بیش از 50 سال است در استان‌ها هر هفته به مراکز ورزشی سرکشی می‌کنند و ورزشگاه را با یکدیگر هماهنگ می‌کند و این هزینه‌هایی که امروز برای ورزش می‌شود یک سوم هزینه‌هایی است که صورت می‌گیرد و بسیاری از این هزینه ها از سوی افرادی است که با عشق و علاقه به این عرصه خدمت می‌کنند و این عین علاقه و ظرفیت بسیار مناسبی است و باید حفظ و تقویت شود و از همه ظرفیت‌ها باید در عرصه ورزش استفاده کنیم.
وی در توصیه ای به علی سعید لو رئیس سازمان جدید تربیت بدنی گفت: باید در این دوره به ورزش بانوان اهتمام بیشتری داشته باشید چرا که ما در طول 30 و 50 سال گذشته در این خصوص کوتاهی کردیم. باید به جایی برسیم که زنان و دختران ما باید وارد ورزشهای قهرمانی بشوند و این امر معادلات دنیا را بر هم می‌زند و اگر ورزش برای جامعه ما اهمیت دارد برای زنان که در جامعه تاثیر بیشتری دارند دارای اهمیت بسیار زیادی است.
رئیس جمهور در پایان اظهار داشت: دولت با تمام توان در خدمت شما خواهد بود و امیدوارم در طول 4 سال آینده شاهد شکوفایی و پیشرفت بیشتر در این عرصه باشیم.
احمدی نژاد در پایان با مزاح به حاضرین جلسه گفت:ما آقای سعیدلو را سالم به شما تحویل دادیم و امیدوارم که پس از 4 سال ایشان را سالم تحویل بگیریم.
رئیس جمهور همچنین در این مراسم طرحی را در خصوص بودجه ورزش مطرح کرد .

/ 0 نظر / 5 بازدید