تعیین شعبه ویژه‌ برای رسیدگی به شکایت100نماینده از موسوی

خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس گفت: قوه قضائیه شعبه ویژه‌ای برای رسیدگی به شکایت 100 نماینده از موسوی تشکیل دهد.


محمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی‌شهر و عضو کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در خصوص شکایت 100 نماینده از موسوی اظهار داشت: این نامه بعد از اغتشاشات با استناد به قانون مجازات اسلامی و موادی از این قانون صورت گرفته است.
وی افزود: علت شکایت ‌نمایندگان مجلس از موسوی به عنوان مباشرت، مبادرت و تشویش افکار عمومی و بر هم زدن جامعه و تهمت و افترا وارد کردن به نظام بوده است.
عضو کمسیون شوراها و امور داخلی ادامه داد: به جهت برخی صلاح‌اندیشی‌ها، نمایندگان مدتی نامه را به دستگاه قضایی ارسال نکرده بودند تا شاید این افراد قانون گریز، دست از اعمال و بی‌قانونی‌های خود برداشته و به دامان جامعه برگردند ولی شاهد بودیم که این افراد نه تنها پشیمان نشدند بلکه حالت طلبکارانه به خود گرفتند و بنابراین نمایندگان مصمم شدند این نامه را تقدیم دستگاه قضایی کنند.
وی ادامه داد:‌با توجه به صحبت‌های آیت‌الله لاریجانی در جلسه معارفه خود که گفتند با سران فتنه برخورد خواهد شد بنابراین ما امیدواریم چون این شکایت حقوقی و افراد شاکی مشخص هستند انشاءالله این پرونده در دستگاه قضا طبق آئین‌ دادرسی کیفری مطرح و انتظار داریم با توجه به اهمیت موضوع قوه قضائیه شعبه ویژه‌ای را به این امر اختصاص دهد تا به این شکایت رسیدگی شود.
نماینده مردم خمینی‌شهر خاطر نشان کرد: دادستان کشور به عنوان مدعی العموم نیازی به شکایت نمایندگان نداشته بلکه خود باید اقدام می‌کرد ولی با وجود این نامه راه برای دستگاه قضایی باز است زیرا شاکی‌ها مشخص و این نامه به استناد حدود 25 ماده تنظیم شده است.
وی درخصوص اعتراض برخی از اعضای فراکسیون اقلیت مجلس نسبت به شکایت علیه موسوی و ایجاد تنش در کشور اظهار داشت: این افراد یا تجاهل می‌کنند یا نمی‌دانند و اگر بنا باشد با قانون‌شکنان و مجرمان مبارزه کنیم و همیشه نسبت به واکنش‌ها واهمه داشته باشیم بنابراین ما نباید هیچ مجرمی را دستگیر و با او برخورد کنیم.
وی در پایان گفت: اگر ما به قانون و نظام پایبندی داریم باید با افراد متخلف برخورد کنیم و اگر کسی متهم نیست باید به دادگاه آمده و در مقابل دیگران از خود دفاع کند و با این عمل خود باعث شفاف‌سازی جامعه شود.

/ 0 نظر / 3 بازدید