تحریمی تاریخ گذشته که فقط حاکی از خباثت است

صدراعظم آلمان با وجود ابراز تمایل به افزایش برخی تحریم ها علیه ایران تاکید کرد: پیشرفت چشم گیری در خصوص مذاکرات 1+5 بر سر برنامه هسته ای ایران حاصل نشده است.
آنجلا مرکل در گفت وگو با روزنامه فرانکفورتر آلگماینه به نشست نمایندگان 1+5 در دوم سپتامبر(اواسط شهریورماه) اشاره کرد و گفت: اگر پیشرفتی در مذاکره با ایران حاصل نشود ما باید با تحریم های بیشتر واکنش نشان دهیم، تحریم هایی که بخش انرژی ایران و واردات بنزین را هدف قرار دهند.
وی در عین حال گفت: البته باید منتظر ماند. ما باید با روسیه و چین مذاکره کنیم.
صدراعظم آلمان با اشاره به مخالفت های این دو کشور با تحریم های بیشتر علیه ایران گفت: پیشرفت چشمگیری درخصوص مذاکرات با ایران حاصل نشده و اعضای 1+5 باید در این باره تصمیم گیری کنند.
تمایل به تحریم صادرات بنزین به ایران پیش از این از سوی سیاستمداران آمریکایی مطرح شد با این تلقی که 40درصد بنزین مصرفی در ایران وارداتی است. این در حالی است که دولت جمهوری اسلامی ایران تولید بنزین را در داخل کشور افزایش داده و پیشاپیش با سهمیه بندی بنزین، میزان وابستگی به بنزین وارداتی را به حدود 15 درصد کل بنزین مصرفی کاهش داده است.
هرچند که طرح تحریم فروش بنزین اقدامی ایذایی و بی فایده ارزیابی می شود اما در عین حال عمق عداوت و خباثت دولت آمریکا و متحدان آن علیه ملت ایران را نشان می دهد. این جبهه استکباری درپی حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری، تلاش بسیاری کرد تا خود را همراه و همسو با ملت ایران نشان دهد اما طرح شیطنت آمیز اخیر نشان می دهد که آنها همچنان بر عداوت های خود اصرار دارند.

/ 0 نظر / 3 بازدید