آیت‌الله خزعلی:وهابیت اصلی‌ترین دشمن شیعه و اهل سنت است

خبرگزاری فارس: دبیرکل بنیاد بین‌المللی غدیر گفت: امروز خطر وهابیت در جهان اسلام بسیار زیاد است و وهابیت اصلی‌ترین دشمن شیعه و اهل سنت است.


به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه آیت‌الله خزعلی شب گذشته در دومین همایش مسئولان و مدیران استان کرمانشاه و دوازدهمین جشنواره شهید رجایی افزود: شیعه و سنی برادرند و وحدت آنان موجب وحدت اسلام و برکت آن دردنیاست اما وهابیت و افکار وهابی دشمن هردو اینهاست و برای تفرقه و نابودی اسلام تلاش می‌کند.
وی ادامه داد: اگر امروز می‌آیند و خانه حضرت خدیجه (س) را که خانه پیامبر و محل نزول وحی بوده تخریب می‌کنند و در اقدامی توهین‌آمیز آنرا تبدیل به توالت عمومی می‌کنند نباید ساده از کنار آن گذشت و این توهین به اسلام و بزرگان اسلام است.
خزعلی تاکید کرد: اینها تداوم مسیر همان‌هایی است که آمدند و قبر حضرت خدیجه (س) را خراب کردند و حتی قبر عایشه را هم خراب کردند پس این حرکات با هر بهانه‌ای انجام شود علیه اسلام و علیه هم شیعه و هم سنی است.
وی ادامه داد: کار به جایی رسیده که در عربستان خواندن نماز جماعت را برای شیعیان منع کرده‌اند.
دبیرکل بنیاد بین‌المللی غدیر تصریح کرد: دنیا دید که ملت شیعه ایران و دولت شیعه ایران در نبرد غزه به یاری ملت مظلوم و مسلمان سنی غزه رفت و بحث امروز ما بحث اسلام است نه آن چیزی که دشمنان و وهابیت می‌خواهند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری جشنواره شهید رجایی، مدیران استان کرمانشاه را به تبعیت عملی از مسیر و راه شهدای گرانقدر به ویژه شهید رجایی فراخواند و گفت: شما امروز الگوها و مسیر مشخصی برای مدیریت اسلامی دارید و تفکر و مسیر مطهری، بهشتی، رجایی و باهنر و حتی دوران ریاست جمهوری مقام معظم رهبری را دارید که ایشان همان زمان در جمع طلاب مشهد فرمودند؛ والله العلی العظیم من از شما طلبه‌ها یک درجه بالاتر نیستم فقط مسئولیتم بیشتر است و امروز هم که 20 سال است انقلاب را رهبری می‌کنند الگوی مناسب مدیریت اسلامی و انقلابی برای همه هستند.
خزعلی افزود: امروز خوشبختانه احمدی‌نژاد هم در همان مسیر گام برمی‌دارد و به مردم خدمت می‌کند و دوست و دشمن هم به تلاش و کوشش و خستگی ناپذیری‌اش اعتراف دارند.
وی ادامه داد: مواضع ضد استکباری و ضد تبعیض وی در محافل مختلف افتخار جمهوری اسلامی است و برای نمونه سخنان وی در ژنو و آن لحظه‌ای که اسرائیل را مصداق بارز تبعیض معرفی کرد و دنیا برایش جشن گرفت از خاطر کسی نمی‌رود.
وی تاکید کرد: در عربستان و در حال احرام بستن بودم که یک فرد مکی درباره انتخابات از من پرسید و من نظرم را گفتم و او پاسخ داد اگر کسی غیر از احمدی‌نژاد می‌آمد کار شما با آمریکا و مسائلتان طور دیگری می‌شد.
وی افزود: در انتخابات هم دیدید تلاش‌های ناجوانمردانه زیادی در خارج و داخل شد و همه قسم خورده بودند که در مقابلش بایستند ولی چون خدمت کرده و مردم قدر این خدمت را می‌دانستند دیدید که چگونه شد و رئیس جمهور با 5/24 میلیون رای انتخاب شد.
خزعلی تصریح کرد: البته ما با آنهایی که به پسرشان و دخترشان آزادی همه کاری می‌دهند کاری نداریم ولو اینکه سابقه‌ای هم در انقلاب داشته باشند.
وی افزود: من به احمدی‌نژاد گفتم تو با این‌ همه کار از تخت بیمارستان بترس و ممکن است کارت به بیمارستان بکشد و با سه ساعت خواب و استراحت به مشکل برمی‌خوری ولی ایشان همچنان ثابت قدم است و همه می‌دانند برای مملکت شب و روز فرق نمی‌کند و این باید الگوی مدیران ما در رده‌های مختلف در کشور و استان و شهرستان‌ها باشد.
وی خطاب به مدیران استان کرمانشاه گفت: امروز شما در مسئولیت‌هایی هستید که بسیاری از شهدا و امام برای آن زحمت کشیدند و این انقلاب ثمره خون ده‌ها هزار شهید بزرگی است که برای استقلال مملکت از جان خود گذشتند و امروز نفت، گاز، صنعت، معدن و استقلال مملکت در اختیار خودتان است که همه اینها از برکت انقلاب و امام و شهداست.
آیت‌الله خزعلی به مدیران توصیه کرد در حفظ بیت‌المال بیش از پیش کوشا باشند و به برقراری نظم و انضباط اداری، تکریم و احترام به مردم و ارباب رجوع کوتاهی نکنند.
وی گفت: کسی را بیخود پشت درنگذارید، جواب تلفن‌های مردم را بدهید، مراجعه مردم را به خود نعمت الهی دانسته و خود را خادم و خدمتگذار مردم بدانید و از کار مسلمین و مومنین گره‌گشایی کنید.
انتهای پیام

/ 0 نظر / 3 بازدید