آیت‌الله سبحانی: متکلمان مسیحی در پی اصلاح انجیل هستند

خبرگزاری فارس: یکی از مراجع تقلید در قم گفت: متکلمان مسیحی با بیان جملاتی از قبیل حضرت مسیح به مقام نبوت رسیده بود و انجیل کلام مستقیم اوست، می‌خواهند انجیل را اصلاح کنند.‌


به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله جعفر سبحانی ظهر امروز در ادامه تفسیر سوره حدید در مدرسه علمیه حجتیه با بیان اینکه در قرآن کریم کلمه انفاق حدود 50 مرتبه به شکل‌های مختلف آورده شده است، اظهار داشت: در دوران صدر اسلام اعراب نه تنها انفاق نمی‌کردند، بلکه مال یتیمان را به نفع خودشان مصادره می‌کردند.
وی ادامه داد: در آن دوران بسیاری از اعراب مال و ثروت خودشان را در راه ضد خدا هزینه می‌کردند، از این رو قرآن بر چنین جمعیتی که پیشینه خوبی نداشتند آموزه‌های خوبی ارائه کرد.
وی مالک واقعی همه امکانات موجود جهان را خدا دانست و اضافه کرد: انسان‌ها تنها نماینده خداوند در زمین هستند که باید از این همه اموال و امکانات استفاده کنند.
آیت‌الله سبحانی گفت: مالکیت ما بر امکانات موجود جهان جنبه قراردادی و قانونی دارد، در حالی که خداوند بر این اموال مالکیت واقعی و تکوینی دارد.
این مرجع تقلید بر لزوم تقویت انگیزه‌های مردم برای استفاده درست از اموال تاکید کرد و ادامه داد: اگر انگیزه‌های مردم از بین برود، دیگر کسی برای استفاده درست و صحیح از امکانات رغبتی نخواهد داشت.
وی با ذکر مثالی در این زمینه اظهار داشت: در جامعه کمونیستی هر کسی باید از طریق کارکردن، درآمدش را به خزانه دولت واریز کند و خودش به اندازه نیازش از آن درآمد برداشت کند. این مسئله باعث از بین رفتن انگیزه‌های مردم برای بیشتر کارکردن شده است.
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه ایمان دارای درجاتی است، خاطرنشان کرد: خداوند از تمامی فرزندان آدم پیمان گرفته که فطرت انسان‌ها با توحید آمیخته شده است.
وی تصریح کرد: هر انسانی که تازه متولد می‌شود در وجود او گرایش به خدا نهفته است.
آیت‌الله سبحانی به برخی اظهارات روشنفکران در مورد دین اسلام اشاره کرد و افزود: افرادی به عنوان روشنفکری و نوآوری می‌گویند که وقتی خداوند نبوت را به پیامبر اسلام داد، او را رها کرد و پیامبر بر اساس زمان آیات الهی را برای مردم آورده است.
وی این نوع تفکرات را ناشی از اندیشه‌های پوچ غربی‌ها و متکلمان مسیحی دانست و اظهار داشت: متکلمان مسیحی با بیان جملاتی از قبیل حضرت مسیح به مقام نبوت رسیده بود و انجیل کلام مستقیم اوست، می‌خواهند انجیل را اصلاح کنند.
آیت‌الله سبحانی گفت: خداوند در آیات قرآن به این مسئله تاکید می‌کند که دین از طرف خودش به پیامبر ابلاغ شده است.
این استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: در قرآن کریم صدها بار کلمه «قل» آمده است که نشان‌دهنده حقانیت کلام خداوند است.
وی با اشاره به دو صفت رئوف و رحیم که در مورد خداوند بیان می‌شود، تصریح کرد: بشر در مقابل این همه عظمت آفرینش که خدا آفریده و همه نعمت‌هایی که در اختیارش قرار داده است باید هم ایمان بیاورد و هم به یکدیگر کمک کنند.
انتهای پیام

/ 0 نظر / 3 بازدید