ولایتی:کاندیداهای معترض نتوانستند سند ارایه کنند

خبرگزاری فارس: عضو کمیته رسیدگی به اعتراضات کاندیداها گفت: هیچ گونه مدرک مستندی در خصوص تقلب در انتخابات توسط کاندیداهای معترض ارائه نشد و حتی گفته شد که اگر تصور می‌کنید تقلب شده اعلام کنید که انتخابات را باطل می‌کنیم ولی آنها هیچ نوع سندی ارائه نکردند.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، علی‌اکبر ولایتی مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل شب گذشته در دهمین نشست سالانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل که در دانشگاه علوم‌پزشکی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، اظهار داشت: طی روزها و هفته‌های گذشته شاهد تحولات گوناگونی در کشور بودیم و حتی در این مدت که بیش از 2 ماه از انتخابات می‌گذرد، افکار عمومی اخبار مربوط به انتخابات را دنبال کرده و به آن اختصاص دارد و بدون تردید آنچه در این انتخابات رخ داد، نقطه عطفی در تاریخ تحولات پس از انقلاب اسلامی و تاریخ معاصر بوده است.
مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با تاکید بر اینکه کسی منکر درصد بالای شرکت‌کنندگان در انتخابات دهم ریاست جمهوری نیست، خاطرنشان کرد: در این انتخابات بالاترین درصد شرکت در انتخابات و بعد از انتخابات تعیین نوع حکومت را شاهد بودیم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به شرکت 85 درصدی مردم در انتخابات دهم در ریاست جمهوری تصریح کرد: حتی کسانی که بعد از اعلام نتیجه انتخابات شروع به اعتراض کردند منکر این شرکت بالای مردم در انتخابات نبودند که در واقع در این انتخابات 85 درصد از واجدین شرایط شرکت کرده و رای خود را درون صندوق‌های ریختند.
ولایتی درباره دلایل مشارکت حداکثری مردم در انتخابات تصریح کرد: معمولا در انقلاب‌هایی که در جهان رخ داده، به تدریج و با گذشته زمان حضور مردم در صحنه سیر کاهنده به خود گرفته و کم‌کم انقلاب‌ها در دنیا به حکومت یک اقلیت که نوعا تک حزبی هم می‌شوند تبدیل شده است.
وی اضافه کرد: از انقلاب اکتبر روسیه تا انقلاب چین و تقریبا تمام انقلاب‌های رخ داده بعد از جنگ جهانی دوم، مردم در ابتدا مشارکت خوبی داشتند و با گذشت زمان آرام‌آرام از انقلاب و نظام حاکم فاصله گرفتند، ولی در ایران بعد از فاصله کوتاهی از پیروزی انقلاب اسلامی انتخاباتی برگزار شد و نتیجه آن انتخابات اعلام روز جمهوری اسلامی ایران در 12 فروردین شد که چنین مسئله‌ای در جهان تاکنون رخ نداده است و با نگاهی به انقلاب کبیر فرانسه نیز متوجه خواهید شد که حتی در آن انقلاب‌ها نیز چنین مسائلی وجود نداشته است.
مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با بیان اینکه نوع دموکراسی در ایران دموکراسی دینی است، عنوان کرد: انقلاب اسلامی هر ساله با یک انتخابات تائید شده و بعد از گذشت 30 سال از پیروزی انقلاب، 30 انتخابات در کشور برگزار شده است و در آخرین انتخابات مشارکت بالای مردم نشان داد که مردم به نظام معتقد بوده و امیدوار هستند و اگر به تاثیرگذاری رای خود معتقد نبودند، در انتخابات شرکت نمی‌کردند.
ولایتی با اشاره به اینکه در دور اول انتخابات دهم ریاست جمهوری یکی از کاندیداها با 65 درصد آرا پیروز انتخابات شد، تاکید کرد که با وجود چنین فاصله‌ای نمی‌توان هیچ انگی را به انتخابات چسباند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه یادآور شد: در زمانی که بعضی از کاندیداها بحث تقلب در انتخابات را مطرح کردند، در جلسه نمایندگان کاندیداها با مقام معظم رهبری، نماینده یکی از کاندیداها گفت که من سابقه حضور در ستاد انتخابات کشور را دارم و با علم بر نحوه برگزاری انتخابات در کشور اعلام می‌کنم که امکان تقلب و پیروزی فردی با قریب 11 میلیون رای با حضور ناظر‌های متعدد وجود ندارد.
وی ادامه داد: بنده به عنوان یکی از افراد حاضر در گروه 6 نفری‌ که برای رسیدگی به اعتراضات کاندیداهای حاضر در انتخابات تشکیل شده بود، مدرک مستندی در خصوص تقلب در انتخابات توسط کاندیداهای معترض ارائه نشد و حتی به کاندیداهای معترض گفته شد که هر جا شما تصور می‌کنید تقلب شده اعلام کنید که با حضور دوربین‌های تلویزیونی، نمایندگان خود شما، نماینده شورای نگهبان و نمایندگان وزارت کشور به مسائل مطرح شده توسط شما رسیدگی شود و هر جا تقلبی صورت گرفته بود، انتخابات را باطل می‌کنیم ولی آنها هیچ نوع سندی ارائه نکردند.
مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در بخشی دیگری از سخنانش با بیان اینکه مسائل بعد از انتخابات باعث شد شیرینی پیروزی در کام ملت تلخ شود، عنوان کرد: با اینکه این شیرینی به تلخی تبدیل شده اما هیچ خدشه‌ای در اساس کار به وجود نیامده است.
ولایتی افزود: امروز حتی سخنگوی کاخ سفید نیز اعلام می‌کند که اگر در مراسم تحلیف رئیس جمهور شرکت نکردیم به دلیل این نیست که رئیس‌جمهور را به رسمیت نمی‌شناسیم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه قبل از انتخابات شاهد دخالت گسترده غربی‌ها به خصوص آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها در امور داخلی کشور بودیم، خاطر‌نشان کرد: بیگانه ایران‌ ستیز و انقلاب ستیز که با پیروزی انقلاب اسلامی منافعش در کشور به خطر افتاده با جمهوری اسلامی ایران دشمنی دارد و وجود این دشمنی جای تعجبی ندارد.
وی اضافه کرد: غربی‌ها در لبنان شکست خوردند و حمایت ایران از مقاومت لبنان تاثیر زیادی در پیروزی آنها داشت و آنها در غزه نیز شکست خوردند و ایران تاثیر زیادی در این پیروزی داشت که حتی ایران از منتخبین مردم عراق در این کشور بعد از سقوط صدام نیز حمایت کرد و مجاهدین افغانی نیز بعد از اشغال این کشور توسط روسیه توسط ایران حمایت شدند و تمام این مسائل نشان دهنده نقش بی‌بدیل ایران و نفوذ فراوان کشور در منطقه دارد.
ولایتی ادامه داد: سیدحسن نصرالله در سالگرد پیروزی جنگ 33 روزه با قوت از جمهوری اسلامی ایران حمایت کرد و این نشان از تاثیر منطقه‌ای ایران و نقش ملی کشورمان دارد که این نقش برای دنیا سابقه نداشت و قابل هضم نیست، زیرا کشور اکنون هم از لحاظ علمی و هم از لحاظ سیاسی پیشرفت‌های زیادی کرده است.
مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با بیان اینکه انقلاب اسلامی موجب سقوط استبداد در کشور و قطع دست استعمار شد، تصریح کرد: آنهایی که به پیروزی انقلاب منافع خود را در ایران از دست دادند و دیگر نتوانستند کشوری مانند ایران برای دنبال کردن منافع خود بیابند، دنبال کارشکنی و دخالت در امور داخلی کشورمان هستند.
وی یادآور شد: در طول 200 سال گذشته هر وقت که مردم ایران جنبشی را شکل دادند، همواره دو هدف رفع ظلم و استبداد از مردم و قطع استعمار را دنبال می‌کردند.
انتهای پیام/ی

/ 0 نظر / 3 بازدید