ادامه تلاش‌های سارکوزی برای بازگرداندن ریس به فرانسه

خبرگزاری فارس: سخنگوی دولت فرانسه امروز از ادامه تلاش‌های رئیس‌جمهور این کشور برای حصول آزادی کامل کلوتید ریس تبعه فرانسوی در اسرع وقت و بازگرداندن وی به کشورش خبر داد.


به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، "لوک شاتل " سخنگوی دولت فرانسه امروز اعلام کرد: «ما اطلاعات جزئی و دقیقی از زمان محاکمه نداریم اما امیدواریم که این موضوع در اسرع وقت به طور طبیعی حل و فصل شود. "نیکلا سارکوزی " نیز در این مسیر به تلاش‌های خود برای حصول آزادی کلوتید ریس ادامه خواهد داد.»
وی افزود: «مطمئنا هدف نهایی تمامی تلاش‌های ما آزادی قطعی کلوتید ریس است. ما امیدواریم که وی به آغوش خانواده خود و به فرانسه بازگردد.»
کلوتید ریس 24 ساله که از روز یکم ژوئیه گذشته به اتهام شرکت در ناآرامی‌های انتخاباتی اخیر ایران بازداشت شده بود، عصر روز گذشته پس از 45 روز بازداشت با قید ضمانت از زندان اوین آزاد شد.
وی با قید وثیقه ضمانت فرانسه موقتا آزاد شده و تا زمان صدور حکم نهایی دادگاه ایران درباره وی در سفارت فرانسه در تهران اقامت خواهد کرد و نمی‌تواند از ایران خارج شود.
آزادی ریس درحالی صورت گرفته است که هفته گذشته نیز "نازک افشار " کارمند ایرانی‌الاصل سفارت فرانسه که در پی ناآرامی‌های اخیر ایران بازداشت شده بود، از زندان آزاد شد.
کلوتید ریس و کارمندان محلی سفارت‌های انگلیس و فرانسه در ایران هفته گذشته در کنار سایر شرکت‌کنندگان در اغتشاشات اخیر تهران در دادگاه انقلاب اسلامی محاکمه شدند.
اقدام علیه امنیت ملی از طریق حضور در تجمعات و اغتشاشات مورخه 25 و 27 خرداد ماه و همچنین جمع‌آوری اخبار، اطلاعات و تهیه تصاویر از این اغتشاشات و ارائه آن به وابسته علمی سفارت فرانسه از جمله اتهامات ریس است.
پدر ریس از اعضای کمیساریای انرژی هسته‌ای فرانسه و مادر وی عضو ارتش این کشور است.
انتهای پیام/+

/ 0 نظر / 3 بازدید