طراحان آشوب‌ دیدگاه‌های امام (ره) را قبول ندارند

ین پدیده عظیم و دمل چرکین که در این مقطع سرباز کرد اگر معالجه نشودمجدداً در جایی دیگر سرباز خواهد کرد

مدیر مسئول روزنامه جوان با اشاره به ضرورت بررسی پدیده آشوب‌طلبی‌ها پس از انتخابات گفت: طراحان پشت صحنه‌ به دنبال این بودند که نهایتا به براندازی نظام برسند شواهد و قرائن هم کاملاً‌ مؤید آن است این خطی است که از سال‌ها قبل شکل گرفته و بنیان‌ها و تئوری‌های انقلاب اسلامی و دیدگاه‌های حضرت امام خمینی را قبول ندارد.
به گزارش فارس، سید‌نظام الدین موسوی، کارشناس مسایل سیاسی و مدیر مسوول روزنامه جوان در جلسه هفتگی انصار حزب‌آلله با عنوان "سیر تحول تاریخی جریان نفاق در جمهوری اسلامی از آغاز تاکنون " گفت: ما معتقدیم این پدیده عظیم و دمل چرکین که در این مقطع سرباز کرد اگر معالجه نشود یعنی ابعاد و زوایای مختلف آن شناخته نشود، مجدداً در جایی دیگر سرباز خواهد کرد چه بسا که بعدها نتوانیم جلوی آن را بگیریم.
سید‌نظام‌الدین موسوی، آن چیزی که متن ماجرا بود این فتنه براساس آن شکل گرفت را در جهت تضعیف و در نتیجه براندازی حکومت دینی دانست و در عین حال گفت: البته همه کسانی که در این فرآیند دخیل بودند به دنبال این موضوع نبودند، اما آن طراحان پشت صحنه‌ای که این حرکت را زنجیروار دنبال می‌کردند به دنبال این بودند که نهایتا به براندازی نظام برسند که شواهد و قرائن هم کاملاً‌ مؤید آن است؛ چرا که این خطی نیست که از دیروز و امروز و یا پنج ماه قبل از انتخابات شروع شده باشد، چه بسا فرآیند طولانی مدتی است که از سال‌ها قبل شکل گرفته و بنیان‌ها و تئوری‌های انقلاب اسلامی و دیدگاه‌های حضرت امام خمینی را قبول ندارد.
وی با اشاره به اینکه دو سه طیف با مجاهدین خلق بودند که دیدگاه‌های التقاطی خود را پنهان کردند و بعد در انقلاب ماندند، افزود: اینها در انقلاب جاخوش کردند و در حوادث اخیر هم نقش ایفا کردند، اینها با مجاهدین خلق در ارتباط بودند، منتهی به دلایل مسایل شخصی با رجوی کنار نیامدند، چون او کیش شخصیت داشت و اینها هم کیش شخصیت داشتند، اما تفکر همان تفکر التقاطی بود و باوری به روحانیت و حکومت اسلامی نداشتند، آن زمان از سرپلی به نام بنی‌صدر توانستند در حاکمیت هم نفوذ کنند و جالب اینکه اولین شخصی که عنوان منافقین را برای گروهک رجوی به کار گرفت بنی‌صدر بود.
این کارشناس مسایل سیاسی با بیان اینکه تاریخ تکرار می‌شود چرا که در آن مقطع برخی از فرزندان مسوولین ارشد جمهوری اسلامی در سازمان منافقین بودند، گفت: پدیده آقازاده‌ها پدیده جدیدی نیست، نگوییم که چرا پسر فلانی در اغتشاشات نقش دارد؟ این به دلیل این است که نفاق مقوله پیچیده‌ای است؛ فتنه که به وجود می‌آید پسر حضرت امیر‌‌المومنین(ع) یعنی محمد حنفیه هم دچار لغزش می‌شود، همین طور در جنگ صفین بعضی از صحابی پیامبر (ص) دچار لغزش می‌شوند. البته در مقطع اول انقلاب توجه به فضایی که وجود داشت، بسیاری از بزرگان ما این قدر اعتقاد راسخ به نظام و انقلاب داشت که حتی خودشان حکم اعدام فرزندان خودشان را صادر کردند! اگر چه بعضی امثال آقای لاهوتی لغزیدند و به دفاع از بچه‌هایشان پرداختند.
وی جریان نفاق را یک جریان بسیار پیچیده دانست که بخشی از جامعه نیز تحت تاثیر فضای رسانه‌ای به آن سو گرایش پیدا می‌کنند و افزود: در مقطعی از انقلاب اسلامی جریان نفاق زیر پرچم رییس‌جمهور رفته بود و امام (ره) بنی‌صدر را نصیحت می‌کرد و به گونه‌ای با آنان مماشات می‌کرد تا خودشان را جمع و جور کنند منتهی کار به جایی رسید که باید با آنها برخورد می‌شد و چشم فتنه در می‌آمد و امام این کار را کرد و جریان انقلاب بعد از مدتها خون دل خوردن بالاخره پای کارآمد و با این فضا درگیر شد.
مدیر مسول روزنامه جوان در ادامه گفت: همین بازی‌هایی که امروز نفاق جدید از خود در می‌آورد مثل دروغ‌پردازی که مثلا 40 نفر در آشوب‌ها کشته شدند، نفاق آن زمان هم داشت ولی در آن زمان نهایتا با فشار عظیمی که ملت به صحنه آمد و هزینه‌ای که نیروهای انقلاب کردند و امام محکم در برابر شان ایستاد، توانستیم شر و خطر آنها را از سر انقلاب رفع کنیم. چرا که هویتشان برای مردم روشن شد. آدم‌هایی که تا دیروز ادعا داشتند، ما مسلمانیم و انقلابی، حتی ما امام را قبول داریم، ما ضد امپریالیسم هستیم، ایستادگی امام و بصیرت اهل انقلاب و پایمردی و آگاهی توده مردم موجب شد که جریان نفاق قدیم پوست‌اندازی کند و تشت رسوایی خود را از بام بیندازد و این توفیق بزرگی برای انقلاب بود.
سید‌نظام موسوی با بیان اینکه نفاق جدید در این فتنه بخشی از هویت خود را روشن کرد و در بسیاری از موارد حرکتشان کاملا مطابق با نفاق قدیم بود، افزود: بعضی از اینها ریشه در نفاق قدیم دارند و هم داستان‌های نفاق قدیم هستند. اینها بعد از رحلت حضرت امام و در جریان انقلاب روند استحاله نظام را شروع کردند و آرام آرام جریان فتنه با هدف زدن روح و عمق استراتژیک حکومت اسلامی که ولایت فقیه است از کانال‌های مختلف اقدام کردند؛ در حلقه کیان، مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست‌جمهوری و بانک مرکزی با عناصر استحاله شده‌ای که بعضا دارای گرایش به نفاق بودند آرام آرام همدیگر را پیدا کردند.
بعد اتصالاتی با جریان نهضت‌ آزادی پیدا می‌کنند و بعد پچ‌پچ‌هایشان را در محافل خصوصی شروع می‌کنند که حکومت دینی به درد نمی‌خورد و ولایت فقیه را باید کنار بزنیم و به سمتی برویم که کومت سکولار ایجاد شود! و متأسفانه در دولت هاشمی بستر فرهنگی واقتصادی برای لیبرالیسم فراهم شد و بزرگترین خیانتی که در این مقطع شکل گرفت، جدا کردن و منزوی کردن بخش عمده‌ای از بدنه فعال انقلاب و نیروهای مردمی و مستضعف بود که بالاخره یک پایگاه عمده انقلاب بودند. و اینکه از مستضعفین تحت عنوان اقشار آسیب‌پذیر یاد کردند.
مدیر مسوول روزنامه جوان با بیان اینکه این جریان در دوم خرداد 76 خودش را رو کرد و مردم را فریب داد افزود: اینهایی که الان می‌گویند دولت مردم فریب، خودشان مردم را فریب دادند و گفتند ما همان چپی‌های خط امام هستیم، ولی همین طور که فضا جلوتر رفت مشخص شد که دنبال حاکمیت دوگانه هستند و همان آدم‌هایی که خودشان را پرچمدار مبارزه با امپریالیسم می‌دانستند، به به و چه‌چه برای آمریکا کردند و راهپیمایی سیزده آبان را در دفتر تحکیم وحدت به سمت درگیری‌های جناحی داخلی بردند و به سمتی رفتند که بتوانند رهبری و ولایت را به کنجی ببرند و تبدیل به مقامی تشریفاتی کنند و نهایتا آن را حذف کنند. اما نتوانستند. آن هم به دلیل اینکه عمق انقلاب و نظام را در بطن اقشار مردم نفهمیده بودند و مردم هم متوجه شدند که آنها به دنبال حرف‌هایی که قبلا می‌زدند نبودند بلکه در پی چیزهای دیگری هستند و ریزش کرده‌اند.
لذا از اوایل سال هشتاد می‌بینیم که به تدریج اقبال مردم به سوی اینها کمتر و کمتر شد و به اینها رأی ندادند تا اینکه در سوم تیر 84 کسانی که مدعی بودند که هر کاری انجام بدهیمف مردم با ما هستند، شکست سنگینی از همین مردم خوردند و یک بچه حزب‌اللهی که خیلی هم نام و نشانی نداشت و هیچ حزبی و گروهی از او حمایت نمی‌کرد، آمد و توجه مردم را به خود جلب کرد و آن لایه صاف و صادقانه انقلاب را به مردم نشان داد و مردم او را انتخاب کردند.
مدیر مسوول روزنامه جوان به عدم موفقیت جریان نفاق در برابر احمدی‌نژاد اشاره کرد و گفت: آنها موفق نشدند به دلیل اینکه اولا حمایت بی‌شائبه مقام معظم رهبری از دولت آن هم با بصیرت کامل مطرح بود که اگر حمایت ایشان نبود، آنها نمی‌گذاشتند حتی یک روز هم این دولت کار کند. در حقیقت رهبری در مقام دفاع از جمهوریت بر آمدند.
وی با بیان اینکه اینها در انتخابات اخیر به این نتیجه رسیدند که با این بازگشت انقلاب به هویت اصیل خودش تمام دستاوردهایشان زیر سوال می‌رود، پس باید از صفر شروع کنند و در این راه مانع را رهبری و رییس‌جمهوری دیدند افزود: آنها مصمم شدند که به هر تدبیر باید تغییر ایجاد شود، منتها منافقانه جلو آمدند و احساس کردند گفتمان انقلاب در جامعه فراگیر شده است و یا آقای احمدی‌نژاد که تبلور این گفتمان شده و رهبری هم حمایت می‌کند، نمی‌توان کاری کرد، پس باید چه کار کرد؟ به این نتیجه رسیدند که باید فرد جدیدی بیاید که اسما در خط امام و دارای سابقه و همچنین دیدگاه‌هایی از جنس احمدی‌نژاد باشد و بدین ترتیب یک مدل گفتمان انقلاب تقلبی به صحنه آوردند یعنی یک کسی که در سابقه‌اش با امام بوده، ارزشی و طرفدار محرومین و مستضعفین، مخالف لیبرالیسم و اسراییل، مردمی و طرفدار عدالت بوده است و دقیقا همان چیزهایی در وجود احمدی‌نژاد می‌دیدند می‌خواستند شبیه سازی کنند و در مقطعی هم شروع کردند ولی در اولین سخنرانی آقای موسوی در حسینیه حجت نازی‌آباد، که در واقع اولین بیانیه‌اش بود از شهدا، انقلاب، دفاع مقدس محرومین، آزادگان و هر چه که شما فکر کنید در آن بود ولی از آنجایی که خداوند می‌خواهد یکجایی دم خروس بیرون بزند در این بیانیه هیچ اشاره‌ای به ولایت نشده بود.
سید‌نظام‌الدین موسوی با اشاره به اینکه خیلی‌ها توجه داشتند به این مساله شک کردند چرا که همه این ارزش‌ها بدون ولایت هیچ است و کمونیست‌ها هم همین چیزها را می‌گویند، گفت: این ارزش‌ها زمانی ارزش است که حول منظومه ولایت باشد وگرنه ارزشی ندارد.
این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه اینها فتنه‌ای را رقم زدند که خیلی‌ها را دچار اعوجاج و توهم کرد گفت: کلید واژه‌ای که اینها انتخاب کردند تا اعتماد مردم را به نظام خدشه‌دار کنند این بود که به بهانه انقلاب در انتخابات، انقلاب مخملی را به راه انداختند از ویژگی‌های این انقلاب این است که همیشه در زمان انتخابات و به بهانه تقلب اتفاق می‌افتد و پیشینه‌هایی هم دارد مثل نمادهایی از قبیل رنگ سبز، صورتی، گل رز، و از قبل اینها را انتخاب کرده بودند و بعد با راه‌اندازی شبکه‌های اجتماعی‌ ( میلیشا) مردم را به بهانه تقلب در انتخابات به خیابان کشاندند و آشوب به پا کردند و از دیگر سو با در اختیار گرفتن رسانه‌های مختلف با بیانیه‌های تند و تیز اطلاع‌رسانی می‌کردند و دقیقا همین جا بود که نفاق جدید روی خودش را نشان داد و همان مولفه‌هایی که در بحث نفاق داشتیم، اینجا هم نمایان شد.
سید‌نظام‌الدین موسوی، در پایان رای 25 میلیونی مردم به آقای دکتر احمدی‌نژاد در انتخابات اخیر را نشانگر این دانست که همه طبقات محروم و مستضعف و طبقه‌ای که قبلا با انقلاب بوده و در مقطعی آنان را از انقلاب جدا کرده بودند، مجددا به اصل خود رجوع کردند و در کنار لایه اصلی انقلاب قرار گرفتند، افزود: الان بدنه اجتماعی انقلاب گسترش پیدا کرده و نفاق چهره خودش را نشان داده است؛ به طوری که خیلی از آدم‌هایی که فریب ظاهر جریان نفاق را خورده و به آنان رای داده بودند، موقعی که متوجه شدند اینها در برابر نظام و انقلاب موضع گرفته‌اند به تدریج ریزش کردند به گونه‌ای که نظرسنجی‌های اخیر نشان داده است چهل، پنجاه درصد از میزان رای آنها کاهش پیدا کرده است.

/ 0 نظر / 3 بازدید