سی‌ان‌ان: ایران پیروز واقعی مذاکره هسته‌ای با 6 کشور است

خبرگزاری فارس: تحلیلگر شبکه خبری آمریکایی سی‌ان‌ان اذعان داشت که در نشست پنج‌شنبه گذشته، ایران پیروز واقعی مذاکره هسته‌ای با 6 کشور بود.


به گزارش مانیتورینگ فارس، "الیس لابوت "، تحلیلگر مسائل سیاسی شبکه سی‌ان‌ان، اعتراف کرد که گروه 1+5 به ویژه آمریکا باید از نتیجه نشست ژنو راضی باشند اما پیروز واقعی مذاکره پنج‌شنبه ایران است که بیش از پیش تلاش‌های بین‌المللی برای اعمال تحریم‌های جدید را خنثی کرده است.
لابوت اذعان کرد: ایران با هشیاری درست چند ساعتی پیش از سخنرانی "باراک اوباما "، رئیس جمهور آمریکا، در نشست گروه 20 تأکید کرد که تأسیسات هسته‌ای قم مخفی نیست در حالی که برنامه هسته‌ای ایران در رأس دیدارهای وی با دیگر رهبران جهانی قرار داشت.
بر اساس گفته لابوت، "دیمتری مدودیف "، رئیس جمهور روسیه، نیز اقدام تهران برای اجازه دادن به بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به منظور بازدید از تأسیسات قم را موجب اقناع مسکو دانست. این اقدام جمهوری اسلامی همچنین می‌تواند رضایت چین را به همراه داشته باشد.
6 کشور حاضر در نشست پنج‌شنبه گذشته از جمله انگلیس، فرانسه، آلمان، روسیه، چین و آمریکا نیز اعلام کردند که مذاکره با پیشرفت همراه بود و روندی سازنده دارد.

/ 0 نظر / 3 بازدید