رابطه صمیمی مردم و حکومت مهم‌ترین عامل تقویت امنیت ملی است

خبرگزاری فارس: دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان رابطه صمیمی مردم با حکومت را مهم‌ترین بستر تضمین امنیت دانست.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان امروز دوشنبه در دیدار ابراهیم جعفری نخست‌وزیر سابق عراق، آمادگی کامل جمهوری اسلامی ایران را برای همکاری و انتقال تجربه در زمینه‌های مختلف به عراق اعلام کرد و گفت: مهم‌ترین عامل تقویت امنیت ملی رابطه صمیمی و همدلی مردم با نظام و حکومت است.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی اعتماد و ارتباط تنگاتنگ مردم و نظام را عامل پایداری امنیتی کشورمان طی30 سال گذشته توصیف کرد و با تاکید بر ضرورت تقویت این رابطه، خاطرنشان کرد: تحکیم رابطه صمیمی مردم و نظام موجب تقویت ثبات و امنیت می‌شود.
جلیلی همچنین با ابراز خرسندی از روند سیاسی جاری و تثبیت دموکراسی در عراق، رابطه دو ملت را رابطه‌ای ویژه مبتنی بر ارتباطات عمیق، تاریخی و برادرانه دانست و تاکید کرد: تحکیم روابط دوستانه بین دو ملت بستری مناسب و ضروری برای تقویت مناسبات دوجانبه و تثبیت استقرار و امنیت است.
در این دیدار ابراهیم جعفری نخست‌وزیر سابق عراق و رئیس فراکسیون اصلاح ملی در مجلس این کشور با تبریک برگزاری انتخابات اخیر ریاست جمهوری در ایران، آن را «شکوهمند و موفقیتی بزرگ برای ملت ایران و همه امت اسلامی»‌ خواند و گفت: رهبری هوشمند و اتحاد و همدلی مردم ایران این کشور را به الگویی موفق در جهان مبدل ساخته است.
نخست‌وزیر سابق عراق همچنین با اشاره به عمق روابط دوستانه و تاریخی دو ملت، خواستار انتقال تجربیات جمهوری اسلامی ایران به عراق در همه عرصه‌ها به ویژه امنیتی شد.

/ 0 نظر / 3 بازدید