حجاریان ادعاهای خاتمی و موسوی را هر روز تکذیب می‌کند

 

در حالی که اصلاح طلبان اعترافات سعید حجاریان در دادگاه کودتای مخملی را به دلیل تحت فشار بودن وی عنوان کرده بودند، گزارش‌ها از "فشار سیاسی" اصلاح طلبان به حجاریان حکایت دارد تا آنچه را که تاکنون اعتراف کرده، رد کند.

شبکه ایران: شاید روزهای اخیر یکی از پرمشغله ترین روزها برای خانواده سعید حجاریان باشد که باید پذیرای میهمانان زیاد و البته ناخواسته باشند؛ میهمانانی که نوبت به نوبت و گاهی همزمان به دیدار حجاریان می‌آیند تا تغییر او را از نزدیک محک بزنند.

این دیدارها از آن جهت برای میهمانان جذاب است که آن‌ها با "سعید"ی دیدار می‌کنند که بنابر اعترافات و سخنانش، با حجاریان گذشته تفاوت‌های ماهوی پیدا کرده است.

سعید حجاریان که تا چندی پیش اصلاح طلبان از او به عنوان تئورسین و مغز متفکر خود نام می‌بردند پس از آنکه در جریان حوادث بعد از انتخابات بازداشت شد، اعترافاتی را علیه خود بر زبان آورد که به مزاج هم قطارانش خوش نیامد.

وی در بخشی از اعترافاتش علیه خود، در دادگاه کودتای مخملی گفته بود: "دراین انتخابات با ارائه تحلیل‌های ناصواب مرتکب خطاهای سهمگین شده‌ام که از آن‌ها تبری می‌جویم چون قطعا مورد رضای محبوب عالمیان نیست و موجب ندامت است؛ من به خاطر این تحلیل‌های ناصواب که مبنای بسیاری از اعمال نادرست قرار گرفته از ملت عزیز ایران عذر خواهی می‌کنم."

وی همچنین در این دادگاه اعلام کرد که از عضویت در حزب مشارکت استعفا داده است.

به دنبال اظهارات سعید حجاریان در دادگاه، رسانه های اصلاح طلب طی پرو‍ژه‌ای که از چندی قبل آغاز کرده بودند، در صدد آن بر آمدند تا اظهارات حجاریان را به خاطر تحت فشار گذاشتن وی در طول مدت بازداشت عنوان کنند.

آنان در این راستا حتی اعلام کردند که "این اعترافات حجیت شرعی ندارد"؛ ادعایی که با واکنش رهبر معظم انقلاب در خطبه های نماز عید فطر مواجه شد و ایشان با اشاره به بیان این اعترافها در برابر چشم دادگاه و میلیونها بیننده تلویزیونی، این ادعا که اعتراف متهمین علیه خودشان در دادگاه حجیت شرعی یا قانونی ندارد را مهمل و بی ارزش توصیف نمودند.

با این حال و علیرغم تلاش رسانه ای جریان اصلاح طلب، سعید حجاریان چندین بار تمام شایعاتی که اصلاح طلبان در مورد او مطرح کرده بودند را تکذیب کرد.

وی در همین راستا یکبار از درون زندان نامه‌ای منتشر کرد و نسبت به ادعاهای برخی رسانه‌ها در مورد خود واکنش نشان داد، یکبار هم در مصاحبه "مکتوب" با خبرگزاری ایرنا که امروز قسمت دوم آن منتشر شد، شایعات را تکذیب کرد و اخیراً نیز در میزگرد آسیب شناسی انتخابات دهم در سیما، ادعاهای کذب دوستان دیرینه اش را رد کرد.

اما رسانه‌های اصلاح طلب در حالی اظهارات حجاریان و اعترافات وی در دادگاه کودتای مخملی را ناشی از تحت فشار بودن وی عنوان کرده‌اند که طی چندروز اخیر،‌ سران اصلاح طلب حجاریان را برای اعلام مخالفت با آنچه که تاکنون گفته، تحت فشار گذاشته‌اند.

در این همین راستا عبدالله نوری و محمد خاتمی تاکنون با حضور در منزل سعید حجاریان با وی دیدار کرده‌اند؛ همچنین چند روز قبل نیز تعدادی از روزنامه نگاران و اعضای شاخه جوانان حزب مشارکت به دیدار حجاریان رفته اند.

با این حال و با وجود رفت و آمدهای پی در پی و یک هفته ای به منزل حجاریان آن ها تا کنون نتوانسته اند حتی یک جمله درباره ادعاهایشان مبنی بر "شکنجه" او از وی "اعتراف" بگیرند.

شاید به همین دلیل است که پایگاه اطلاع رسانی حزب مشارکت که در زمان بازداشت سعید حجاریان به طور پیوسته اقدام به انتشار اخبار جعلی در خصوص وضعیت وی در زندان می‌کرد در چند روز اخیر درباره حجاریان سکوت اختیار کرده است؛ این در حالیست که اگر حجاریان حاضر می شد حتی در قالب یک جمله، اتهامات قبلی این پایگاه را علیه دستگاه قضایی تایید کند، این سکوت حتما شکسته می شد.

به همین علت است که کارشناسان سیاسی و رسانه ای معتقدند حجاریان این روزها به ازای هر روز سکوت خود، در حقیقت یک تکذیبیه علیه ادعاهای قبلی چهره های مشهور اصلاح طلب درباره تحت شکنجه و غیر قانونی بودن اعترافات، صادر کرده است.

 ادعاهایی که پس از انتشار اعترافات و اقرارهای چهره های مشهور اصلاح طلب، به خصوص از سوی کروبی، صانعی ،خاتمی و موسوی بارها تکرار شد و البته بارها هم از سوی ابطحی، عطریانفر، شریعتی، حجاریان و ... تکذیب.

/ 0 نظر / 3 بازدید