سروری :سکوت خواص حقیقت‌طلب سبب گسترش باطل می‌شود

خبرگزاری فارس: عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه سکوت خواص حقیقت‌طلب سبب گسترش باطل می‌شود، افزود: هر جا خواص طرفدار حق از گفتن حقیقت اجتناب و سکوت را پیشه کرده‌اند جریان باطل توانسته از حق بهره‌گیری کند و خواص حق‌طلب را ابزار مطامع خود کند.


پرویز سروری عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه اساسا بررسی تاریخ نشان دهنده بازتاب رفتار خواص جامعه است، افزود: اگر تحولات تاریخی بررسی شود یک طرف آن خواصی قرار دارند که طرفدار حق و طرف دیگر خواصی هستند که از باطل پیروی می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه در زمان‌هایی که طرفدار حق به موقع موضع‌گیری کردند، حق در جامعه گسترش یافته و هر جا که خواص طرفدار حق از گفتن حقیقت اجتناب کرده و سکوت را پیشه کرده‌اند جریان باطل توانسته از حق بهره‌گیری کند و خواص حق‌طلب را ابزار مطامع خود کند،‌ خاطر نشان کرد: ‌امروز مهمترین نقشی که خواص باید ایفا کنند، عدم سکوت در برابر حوادث جامعه است.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه برای عبور از گردنه‌های سر راه انقلاب اسلامی لازم است که خواص در صحنه باشند، افزود: سکوت خواص سبب می‌شود که خواصی که طرفدار باطل هستند، با میدان داری حقیقت‌طلبان را ابزار قرار داده و از آنان سوء استفاده کنند.
عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با بیان اینکه سکوت خواص محملی برای سوء استفاده باطل است، افزود: خواص باید در وهله اول به هنگام عمل کند و در مرتبه بعدی درکی صحیح داشته باشند تا بتوانند با رفتار خود در جامعه تاثیرگذار باشند.
سروری با اشاره به اینکه وحدت محوری می‌خواهد که بتوان بر اساس آن در جامعه آرامش ایجاد کرد، گفت: وحدت نمی‌تواند با گسستگی شکل بگیرد و اساسا بعد از انقلاب اسلامی مشاهده کرده‌ایم که هر جا جامعه به محور وحدت که ولایت فقیه است،‌ تکیه کرده توانسته از گردنه‌های سخت عبور کند.
وی با بیان اینکه در زمان دفاع مقدس با وجود امکانات کمی که در دست داشتیم همه فکر می‌کردند که امیدی به پیروزی نیست، ‌افزود: در آن برهه با تکیه بر رهبری و ولایت توانستیم از آن سختی عبور کنیم و باید این نکته را توجه کنیم که هر گاه به محور ولایت تکیه نکنیم آن موقع نظام دچار شکاف می‌شود و دشمنان سوء استفاده می‌کنند.
نماینده مردم تهران تاکید کرد: در حال حاضر یکی از ضروری‌ترین نیازهای جامعه ما لزوم حفظ وحدت حول محور ولایت فقیه در جامعه است.

/ 0 نظر / 3 بازدید