افاضات مجمع روحانیونی برای انجمن بریده از اسلام

یک عضو مجمع روحانیون (مبارز) در دیدار با طیف افراطیون نفوذی در دفتر تحکیم وحدت، از آنها خواست خط و آرمان های امام(ره) را مطالعه کنند.
اسدالله بیات زنجانی در ملاقات مذکور گفت: به دوستان توصیه می کنم خط و آرمان های امام(ره) را مطالعه کنید و این طرز فکر را تنها نگذارید.
وی همچنین گفته است: من اتفاقاتی را که در حال رخ دادن است به داستان صفین تشبیه می کنم چرا که حرف های امام خمینی را بالای نیزه برده اند و با مدافعین واقعی امام برخورد می کنند. عصر حاضر، عصر فتنه است. امیرالمومنین (ع) در تعریفی به این مضمون می فرماید فتنه یعنی موقعیتی که نه حق، حق باشد و نه باطل، باطل و این وصف زمانه ای است که ما در آن زندگی می کنیم.
گفتنی است طیف افراطیون نفوذی تحکیم نه تنها خط امام را کنار گذاشته اند بلکه سال هاست اصرار دارند که اساساً پسوند «اسلامی» را از عنوان «انجمن اسلامی دانشجویان» حذف کنند و پسوندهای مارکسیستی و دموکراتیک و سکولار به آن اضافه کنند و در این میان معلوم نیست فردی که از خبرهایی چنین آشکار-ظاهراً- بی خبر است، چگونه ادعای فهم سیاسی می کند و برای خروج از فتنه رهنمود ارائه می دهد.
ذکر این نکته هم شایسته است که خط امام، لفظی شاعرانه و خیال انگیز نیست که بتوان به شیوه مغالطه ای هرمنوتیکی هر تفسیر متناقضی را به آن نسبت داد. «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد»، این اساسی ترین محور خط امام است که طیف متبوع اسدالله بیات از آن روی گردان شده و ناچار به دشمنان ولایت فقیه و نظام اسلامی پناه برده اند. عدالت خواهی و مبارزه با سرمایه داری زالو صفت، مقابله با استکبار جهانی و شیطان بزرگ، و قائل بودن به پیوند اسلام و سیاست (و نه جدایی سکولاریستی دین و سیاست) از جمله ارکان خط امام است که چپ های سوپر راست شده و مدعی اصلاح طلبی در دو دهه اخیر به طور کامل از آنها دور افتاده اند و آقای بیات یا از اتفاقات این دو دهه بی خبرند و یا اینکه خبر دارند اما مایلند به فضای فتنه، عمق بیشتری ببخشند. ایشان اگر فرصت کنند و استقبال صدای آمریکا، رادیو فردا (ارگان سازمان سیا) و بی بی سی انگلیس را از مواضع گاه و بیگاه خود ببینند، شاید بتوانند پی ببرند که چه کسانی برای معاویه های روزگار نیزه داری و برای فریب مردم هم پایی می کنند.
گفتنی است عناصر افراطی و فرصت طلب معمولا با ژست احترام و ستایش به حضور کسانی چون بیات، منتظری و صانعی و... دیگران می روند و در حالی که تظاهر می کنند که دنبال رهنمود هستند، رهنمودهای خود را برای تحریک طرف مقابل القا می کنند!

/ 0 نظر / 3 بازدید