ملت ایران در استفاده از حقوق قانونی خود منتظر اجازه دیگران نمی‌ماند

خبرگزاری فارس: دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان تصریح کرد: ملت ایران در مسیر پیشرفت و استفاده از حقوق قانونی خود منتظر اجازه‌ سایرین نمی‌ماند.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، سعید جلیلی امروز چهارشنبه در دیدار معاون وزیر امور خارجه برزیل، تحقق عدالت را در روابط جهانی برای احقاق حقوق ملت‌ها حیاتی خواند و گفت: دوران اینکه چند کشور خود را معادل جامعه‌ جهانی بدانند و درصدد تحمیل نظراتشان بر سایر کشور باشند، گذشته است.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با یادآوری رویکرد راهبردی جمهوری اسلامی ایران در بهره‌گیری از ظرفیت‌هایش در عرصه‌های مختلف در همکاری و گفتگو برای تحقق صلح، عدالت و پیشرفت جهانی، اظهار داشت: ملت ما در عین حال در مسیر پیشرفت و استفاده از حقوق قانونی خود منتظر اجازه‌ سایرین نمی‌ماند.
وی همچنین ظرفیت‌ها و امکانات دو کشور ایران و برزیل را فراوان و گسترده توصیف کرد و افزود: مناسبات در عرصه‌ بین‌المللی نباید صرفاً محدود به گفتگو با قدرت‌های بزرگ شود و تقویت روابط و همکاری جنوب – جنوب بسیار ضروری است.
در این دیدار «روبرتو ژاگواریب» معاون وزیر امور خارجه برزیل با ابراز خرسندی از حضور در کشورمان، ایران را قدرتی منطقه‌ای با ریشه‌های تاریخی و تمدنی عمیق خواند و گفت: برزیل همواره بر گسترش روابط با ایران اصرار دارد.
وی با یادآوری زمینه‌های همکاری دو کشور، گسترش این قبیل همکاری‌ها را عامل مهمی در اصلاح مدیریت استراتژیک جهانی دانست و افزود: برزیل معتقد است باید روند ناقص کنونی در مدیریت انحصاری جهان تغییر یابد و به مدیریتی چندجانبه تبدیل شود.
انتهای پیام/

/ 0 نظر / 3 بازدید