کوچک‌ز‌اده: مدعیان خط امام نباید د‌روغ بگویند

خبرگزاری فارس: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت:صداقت داشته باشید ما نمی‌گوییم که نگویید خط امامیم در حالی که نخستین وظیفه یک روشنفکر با شرافت این است که به اطرافیانش دروغ نگوید.‌


به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، مهدی کوچک‌زاده امشب در نشست «از راه امام تا راه امام» در دانشگاه فردوسی مشهد اظهار داشت: انسان از زمانی که به تمیز عقلی و تشخیص خوب و بد می‌رسد تا زمانی که مشاعرش کار می‌کند به طور مداوم مواجه با دوراهی‌ها و چندراهی‌ها می‌شود که ناگزیر است یکی از آنها را انتخاب کند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ملت ما هم در عرصه اجتماعی و سیاسی زندگی خود بارها دست به انتخاب‌های اساسی زده‌اند که نزدیک‌ترین آن سال 57 و انقلاب اسلامی بود.
وی با بیان اینکه ما ناگزیریم انتخاب کنیم، گفت: یک روز مردم ما خاتمی و روز دیگر احمدی‌نژاد را به عنوان رئیس جمهور انتخاب کردند و هر چه مرتبه اجتماعی، علمی و فرهنگی انسان بالاتر باشد انتخابش اثر بسیار بزرگتری خواهد داشت.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: هیچ انتخاب و ارزیابی بدون معیار، شاخص، خط کش و یا تراز صحیح منجر به یک انتخاب صحیح نخواهد شد و اگر معیار را از کسی بگیرند یک انسان سردرگم می‌شود که برخی به جای این معیاریابی به شیر یا خط می‌پردازند.
وی با بیان اینکه در مسایل حیاتی زندگی نمی‌شود شیر یا خط کرد گفت: خطرناک‌ترین معیار این است که انسان خود معیار خودش بشود و برای خوشایند خود کار کند که این مهم او را به ناکجا آباد می‌برد و کسانی که در عرصه سیاست با سر به زمین می‌خورند ناشی از همین مطلب است و این خود معیاری یکی از اساسی ترین حربه‌های جنگ نرم نیز محسوب می‌شود.
کوچک‌زاده با پرداختن به اینکه تحریف معیارها اثرات وحشتناکی دارد عنوان کرد: در یکی از روزنامه‌های منتشر شده در زمان اصلاحات آمده بود که چرا ما برای تصمیمات سیاسی و اجتماعی امام حسین(ع) را الگو می‌کنیم در حالی که ما شیعه هستیم و همه ائمه معصومین(ع) الگویند و حالا یک مدت هم برای آنکه آب خوش از گلوی ملت پایین بیاید امام حسن(ع) را الگو کنید.
وی ادامه داد: نویسنده این مقاله می گوید امام حسن(ع) با معاویه سر میز صلح نشست شما هم اینقدر جلوی شورای امنیت نگویید انرژی هسته‌ای حق مسلم ما است کوتاه بیایید.
وی گفت: این نویسنده یا صلح امام حسن(ع) را نمی‌داند و یا قصد خیانت داشته و می‌خواسته معیار ما را تحریف کند.
فرمانده پیشین بسیج دانشجویی عنوان کرد: معاویه برگه سفیدی امضا کرده و به حضرت گفت هر آنچه می‌خواهید بنویسید و حضرت 12 بند نوشتند که یکی از آن بندها این مطلب بود که شهادت معاویه کسی خود را امیرالمومنین قلمداد می‌کرد در محکمه‌ها مورد قبول نیست، آن صلح‌نامه آنگونه بود و حال می‌آیند و به ما می گویند سانتریفیوژهای خود را خاموش کنید ما از روسیه برای شما غنی شده‌اش را می‌آوریم.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وقتی ما ماجرای صلح امام حسن(ع) را ندانیم اینگونه می‌آیند و معیار ما را تحریف می‌کنند.
وی با بیان اینکه می‌خواهند تراز و معیار ما را کج کنند گفت: امروز خوشبختانه ملت ایران به معیار مشترکی دست یافته است.
‌نماینده تهران در مجلس ادامه داد: اگر 5 یا 6 سال پیش برخی می‌گفتند امام خمینی را باید به موزه تاریخ سپرد اما امروز همه جریان‌های سیاسی مدعی امام هستند.
وی اذعان داشت: اینکه برخی خود را سرباز امام، نخست وزیر امام، هم نام امام دانسته و یا می‌‌گویند ما احکامی از امام داریم معیار نیست و یا اینکه بگوییم من 8 سال جبهه بودم چندین سال اسیر بودم و ... هیچ‌کدام معیار نیستند بلکه شرط این است که بعد از تحمل تمام سختی‌ها باز هم مطیع خدا و رسولش باشیم.
وی با بیان اینکه من قصد شبیه‌سازی ندارم گفت: این کار غلط است که بگوییم فلانی شبیه فلانی است این کار منطبق با دوران جاهلیت است.
کوچک‌زاده با بیان اینکه شیطان همواره رفقایش را می‌ترساند گفت: امروز همه بر معیار امام متفقند و حال آنکه امام در پیام پذیرش قطعنامه می‌گوید " مسلمان‌های تمامی کشورهای جهان از آنجا که شما در سلطه بیگانگان گرفتار مرگ تدریجی شده‌اید باید بر وحشت از مرگ غلبه کنید و از وجود جوانان پرشور شهادت طلبی که حاضرند خطوط جبهه کفر را بشکافند استفاده کنید به فکر نگه داشتن وضع موجود نباشید بلکه به فکر فرار از اسارت و رهایی بندگی از بردگی و یورش بر دشمنان اسلام باشید.
وی ادامه داد: این همان پیامی است که از آن به عنوان جام زهر یاد می‌کنند وحال چون ما این پیام را نخوانده‌ایم و اطلاعی نداریم متوجه نمی‌شویم که برخی آنرا مورد استناد قرار می‌دهند تا برای آنکه به رهبر امروز انقلاب بگویند آقا با امریکا مذاکره کن قبل از آنکه چه و چه بشود نگران هم نباشید.
وی با بیان اینکه معیار این ملت برای به وجود آوردن نظام و انقلاب امام، اسلام و قرآن بود گفت: امام برخلاف قرآن و حدیث و برای دل خودش چیزی نگفت.
کوچک‌زاده با اشاره به این سخن امام که فرمودند ما در صدد خشکاندن ریشه‌های فاسد صهیونیسم، سرمایه‌داری و کمونیسم در جهان هستیم عنوان کرد: ما چون از این سخنان خبر نداریم می‌گوییم امام کوتاه آمد.
وی با بیان اینکه برخی افراد مدعی خط امام هستند گفت: امام در سخنی می‌فرمایند هم‌اکنون اگر آمریکا یک کشور اسلامی را به بهانه حفظ منافع خویش با خاک یکسان کند چه کسی جلوی او را خواهد گرفت پس راهی جز مبارزه نمانده است و باید چنگ و دندان ابرقدرت‌ها به ویژه آمریکا را شکست و الزاما باید یکی از دو راه را انتخاب کرد یا شهادت یا پیروزی که در مکتب ما هر دو پیروزی است.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخن احمد شیرزاد در روزنامه یاس نو عنوان کرد: شیرزاد می‌گوید برای ترسیدن شعور ترس لازم است برخی‌ها ممکن است نترسند چون شعور ندارد.
‌وی با بیان اینکه آیا به عقیده این آقایان سید حسن نمی‌داند باید ترسید عنوان کرد: صداقت داشته باشید ما نمی‌گوییم که نگویید خط امامیم در حالی که نخستین وظیفه یک روشنفکر با شرافت این است که به اطرافیانش دروغ نگوید.
وی اظهار داشت: آزادید هرچه بگویید اما نگویید خط امام ما هستیم آیا خط امام یعنی نه غزه نه لبنان؟
وی عنوان کرد: دشمنی اینها بحث شان احمدی‌نژاد نیست بلکه نوایی است که شما، پدرانتان و برادرانتان در دنیا افکندید و موجوداتی را ساختید که در 33 روز اسرائیل را به ذلت کشاند.
کوچک‌زاده با بیان اینکه امروز برخی از افراد که شعار امام می‌دهند با رفتار و حرکاتشان همخوانی ندارد گفت: امام بحث روحانیت و ولایت فقیه را روشن می‌کند و در جایی می‌فرمایند آرای مردم در برابر حکم خدا رای نیست، ضلالت است و آنچه باید در نظر گرفته شود خدا است نه مردم.
وی با اشاره به سخن امام که می‌گوید تامن هستم نخواهم گذاشت حکومت به دست لیبرال‌ها بیفتد عنوان کرد: آقای کروبی جواب این سخن امام را چه می‌گویید در حالی که لیبرال‌ها ستاد شما را اداره می‌کنند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آنهایی که همه ادعایتان قانون بود این آزادی بی‌قید و بندی که از امام برای جوانان امروز جلوه می‌دهید چه معنی دارد.
وی ادامه داد: اسرائیل اگر امنیت احساس می‌کرد و کسی جلویش را نمی‌گرفت پیشروی می‌کرد و ما باید بدانیم دلیل افتخار امروز ملت ما در بین ملت‌ها آرمانی است که پدران و برادرانتان مطرح کردند و به دست یک مشت جوان پابرهنه غزه و لبنان موجب عزت شد و در اصل آنها از منابع ملی ما دفاع می‌کنند.
نماینده تهران در مجلس گفت: از کی روزنامه قرآن و روزنامه‌نگار پیامبر شده است که وقتی به کسی توهینی می‌کند نتوان با او برخورد کرد.

/ 0 نظر / 3 بازدید