شبهه‌سازی انحرافی برخی رسانه‌ها را پیگیری نمی‌کنیم

خبرگزاری فارس: فرهاد تجری گفت که کمیته مجلس شائبه‌سازی و خبرسازی‌ رسانه‌های مغرض خارجی و برخی سایت‌های داخلی را برای انحراف از موضوع بررسی وضعیت بازداشت‌شدگان اخیر را پیگیری نمی‌کند.


به گزارش خبرنگار امور مجلس خبرگزاری فارس، فرهاد تجری نماینده مردم قصر‌شیرین و عضو کمیته مجلس در حاشیه جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره دیدار اعضای این کمیته با سعید حجاریان عضو دستگیر‌شده حزب مشارکت که متهم به کودتای مخملی است گفت: قرار بود که امروز با وی دیدار کنیم اما با توجه به برخی ناهماهنگی‌ها این دیدار در آینده برگزار می‌شود.
وی افزود: حجاریان در محیطی خارج از زندان نگهداری می‌شود و برای ملاقات با هر فرد دیگر هم این کمیته هیچ محدودیت و مشکلی ندارد.
تجری همچنین از دیدار اعضای کمیته متبوعش با آیت‌الله صادق لاریجانی رئیس دستگاه قضا در هفته آینده خبر داد و گفت که در این دیدار اعضای کمیته نقطه نظرات، دیدگاه و جمع‌بندی خود را در خصوص برخوردهای قضایی و نیز وضعیت بازداشت‌های اخیر به وی منتقل و از نقطه‌نظرات ایشان استفاده خواهند کرد.
وی با اشاره به اینکه هیچ محدودیتی در بازدید افراد کمیته مجلس از بازداشت‌شدگان حوادث اخیر وجود ندارد افزود: به دلیل آنکه حجاریان در محیط بیرون از زندان نگهداری می‌شود و به خاطر برخی از مسائل امنیتی شاید محدودیت‌های وجود داشته باشد اما برای این دیدار که احتمالا هفته آینده برگزار می‌شود که آقایان علیخانی، رضایی، بروجردی و بنده حضور دارم.
عضو کمیته بررسی وضعیت بازداشت‌شدگان اخیر در پاسخ به سوال دیگری درباره جلسه این کمیته با کروبی گفت: در سخنانی که از سوی کروبی عنوان شد تنها به گفته‌های افراد بسنده شده بود.
وی تأکید کرد: با توجه به تجربیاتی که در کار خود دارم مستندات ارائه شده از سوی کروبی زیاد محکم نبود و تنها به حرف‌ها و سخنان مراجعه‌کنندگان تکیه شده بود از این رو این شبهه ایجاد می‌شود که حرکتی سازمان‌یافته برای تأثیر بر کروبی که دارای مواضعی حق‌طلبانه است صورت پذیرفته باشد تا از مواضع وی بهره‌برداری شود.
نایب رئیس‌کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در عین حال اعلام آمادگی کرد که اعضای این کمیته هنوز هم آماده ارائه مستندات از سوی کروبی و هر شخص دیگر هستند.
وی افزود: ابزار کافی علمی و تحقیقی برای اثبات و یا رد موضوعات کروبی نیز هست.
وی با اشاره به خبرسازی برخی از رسانه‌های خارجی و داخلی گفت: پس از پیگیری مسائل کهریزک دیدیم که هیچ اتاق بازجویی در آن وجود ندارد و تنها سالن بزرگی در آن مستقر است که این هم نشانده ادعاهای متزلزل برخی رسانه‌های مغرض بیگانه است.
تجری در پاسخ به سوال خبرنگار یکی از روزنامه‌های اصلاح‌طلب نیز گفت: اطلاعات ما با شما متفاوت است؛ اعضای کمیته موظف هستند از لحاظ جایگاهی که دارند تخلفات صورت‌گرفته را پیگیری و نسبت به نقض حقوق اولیه افراد پیگیر باشند اما اینکه هر شائبه و خبرسازی رسانه‌های داخل و خارج را برای انحراف موضوع پیگیری کند این اقدام درست نخواهد بود.
انتهای پیام/

/ 0 نظر / 3 بازدید