احمدی نژاد: کشور با مدرک دانشگاهی اداره نمی‌شود

رییس جمهوری روز جمعه در ادامه سخنان خود در جمع نخبگان استان خراسان رضوی تاکید کرد: کشور با مدرک دانشگاهی اداره نمی‌شود بلکه با توانمندیهای خاص و بهره گیری از نیروهای مومن، علمی و دانشگاهی به پیش می رود.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، دکتر محمود احمدی‌نژاد که به پرسشهای شرکت کنندگان در نشست نخبگان و فرهیختگان استان خراسان رضوی در مشهد سخن می گفت، با بیان اینکه "ما راه را گم کرده‌ایم"، افزود: چه کسی گفته است که همه جوانان کشور باید تحصیلات دانشگاهی داشته باشند!؟
رییس جمهوری در عین حال با اشاره به اینکه "بیشترین توسعه دانشگاهی کشور، در این دولت شکل گرفته است"، از افزایش 80درصدی ظرفیت دانشگاه‌ها ظرف چهار سال اخیر خبر داد.
وی گفت: دو سال قبل اعلام شد که 100هزار مهندس بیکار کشاورزی در کشور داریم اما چه تحولی انجام شد. اگر آموزش در زمینه کشاورزی و در راستای بهبود این بخش نباشد، چه فایده ای دارد؟
احمدی نژاد، تولید را پایه توسعه کشور خواند و افزود: اگر روستاها آباد شوند بقیه جاها نیز آباد می‌شوند و اگر کشاورزی و صنعت پیشتاز در بهره‌برداری از بخش کشاورزی نباشد، توسعه‌ای روی نمی دهد.
وی تاکید کرد: اگر موتور کشاورزی درست کار کند، در کشور بیکار نخواهیم داشت.
رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر توسعه و عمران روستایی گفت: هر چه از دل خاک و سرزمین ما بیرون آید، محور توسعه و پیشرفت است.
دکتر احمدی نژاد در این زمینه با اشاره به پیشنهاد "ناصر ساحری"، مروج و کارشناس کشاورزی و موسس باشگاه کشاورزان جوان، او را به عنوان مشاور خود در توسعه باشگاه‌های کشاورزی جوانان منصوب کرد و از او خواست این موضوع را پیگیری کند.

* کارگروه ملی خانواده تشکیل می‌شود
احمدی‌نژاد، سخن یکی دیگر از نخبگان مبنی بر "تعدد مدیریت‌ها در بخش فرهنگ" را تایید کرد و ادامه داد: هر فردی در این بخش جهت حرکت را به سمتی می‌برد و با تحلیلی، بسوی مدینه فاضله خود حرکت می‌کند.
رییس جمهوری اضافه کرد: باید اندیشید که آیا باید ساختارها را تغییر داد یا چه مدیریتی را اعمال کرد که کارهای موازی در سطح بالا و پایین وجود نداشته باشد.
وی تشکیل کارگروه ملی خانواده را به نخبگانی که دغدغه این موضوع را دارند، نوید داد و گفت: تشکیل این کارگروه تصویب شده و به شورای عالی انقلاب فرهنگی رفته است که به زودی تشکیل می‌شود.
احمدی نژاد در پاسخ به پرسش دیگری درباره قشرهای آسیب‌پذیر و زنان سرپرست خانوار، با بیان اینکه هدفمند کردن یارانه‌ها این مشکل را برطرف می‌کند، افزود: با این طرح، فقر به معنای امروزی از جامعه برچیده می شود. این طرح به نفع مردم است و کسی از آن ضرر نمی کند.

*موافقت با توزیع سرانه بودجه ورزش
رییس جمهوری، همچنین سرعت بخشیدن به جبران عقب ماندگی‌ها در ورزش بانوان را مورد تاکید قرار داد و با توزیع بودجه ورزش به طور سرانه موافقت کرد.
احمدی‌نژاد در پاسخ به اظهارات یکی از نخبگان که حضور تشکل‌های فرهنگی و اجتماعی را در تصمیم ‌گیری‌ها خواستار شده بود، گفت: هرگاه فضای جامعه از محصول درست فرهنگی خالی شود، خطر جدی است.
وی با تشکیل کانون رسمی ارتباط تشکل‌های مردمی با دولت موافقت کرد و ادامه داد: خراسان رضوی این کانون را برپا کند. البته ما از تعریف فضای مجازی برای ارتباط با دولت حمایت می‌کنیم.
رییس جمهوری همچنین موافقت خود را با تشکیل کارگروه پیگیری مصوبان فرهنگی دور سوم سفرهای استانی که یکی از پیشنهادهای طرح شده در این نشست بود، اعلام کرد و گفت: دولت از آنچه شما روی آن توافق کرده‌اید حمایت می‌کند.
وی در پاسخ به مطالب ارائه شده از سوی یکی از دانش‌آموزان نخبه درباره نگرانی از آینده مبهم، اظهار داشت: این سخن از یک منظر درست و از منظری دیگر نادرست است.
احمدی نژاد تاکید کرد: اینکه باید افق را روشن کرده وآینده شما را همراه با شما بسازیم حرف درستی است اما آینده ساخته شده‌ای وجود ندارد که شما به آن منتقل شوید و این امر، مختص دوران کنونی نیست.
رییس جمهوری، نسل کنونی را به مراتب شجاع‌تر، هوشمندتر و انقلابی‌تر از نسل‌های گذشته ارزیابی کرد و خطاب به آنان گفت: شما قادرید تحولات بزرگ را شکل داده و کشور را در مسیر پیشرفت و بالندگی قرار دهید.
توزیع بودجه دولتی میان تیم‌های ورزشی از دیگر دیدگاه‌هایی بود که از سوی یکی از نخبگان در این نشست مطرح شد. رییس جمهوری نیز گفت: برنامه داریم بودجه دولتی که بین برخی تیم‌های ورزشی توزیع می شود به صورت ملی توزیع شود.
ادامه دارد...

/ 0 نظر / 3 بازدید