نظر مراجع قانونی را در انتخابات باید تمکین کرد

خبرگزاری فارس: کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به طرح‌هایی مانند طرح کمیسیون ملی انتخابات، گفت: باید نظر مراجع قانونی تمکین شود وگرنه هیچ جامعه‌ای نمی‌تواند ثبات داشته باشد. با اصلاح قانون عادی انتخابات دیگر مطرح کردن چنین طرح‌هایی لزوم نخواهد داشت.


عباس کدخدایی در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها با حضور در غرفه فارس با اشاره به نیاز قانون انتخابات کشور به اصلاح، گفت: اگر قانون جامعی تدوین شود طرح‌هایی که بعضی از دلسوزان مطرح می‌کنند دیگر لزومی نخواهد داشت.
وی تاکید کرد: ما قبل از اینکه بخواهیم ساختار نهادها را تغییر دهیم باید قانون را اصلاح کنیم.
سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: در مرحله اول باید قانون عادی تصحیح شود و یک تجربه‌ای کسب کرد. اگر بعد نیاز شد می‌توان ساختار‌های نهادهای انتخابات را اصلاح کرد.
وی افزود: بعد از این اقدام و در صورتی که ضرورت داشته باشد، مجلس و دولت می‌توانند برای اصلاح نهادها اقدام کنند و یا حتی قانون اساسی تغییر کند.
کدخدایی ایرادات برخی افراد در انتخابات را در بحث تبلیغات، کمیت صلاحیت‌ها و مراحل رسیدگی دانست و گفت: مراحلی که داریم خوب است اما باید تبیین و تشریح شود و صراحتا وظایف هر بخش ذکر شده و ابهامات برطرف شود.
وی در ارزیابی مباحث پس از تایید انتخابات گفت: ما نباید به دنبال راهکارهای غیرقانونی باشیم و معترضین باید به نظر شورای نگهبان که مرجع تعیین شده از سوی قانون اساسی است گردن می‌نهادند.
کدخدایی افزود: شما طبعا هر مرجع دیگری قرار دهید دیگران می‌توانند اعتراض کنند و مباحث پس از تائید شورای نگهبان دیگر اسم اعتراض ندارد بلکه تخریب است.
وی تصریح کرد: باید نظر مراجع قانونی تمکین شود وگرنه هیچ جامعه‌ای نمی‌تواند ثبات داشته باشد.

/ 0 نظر / 3 بازدید