بوسه بی‌نتیجه خاتمی بر صورت حجاریان

 

فعالان سیاسی می‌گویند، رایزنی‌های اصلاح‌طلبان که تاکنون در همراه کردن حجاریان راه به جایی نبرده، نه تنها نشان از "صحت اعترافات" تئوریسین اصلاحات دارد که در بیانی واضح‌تر، "تکذیب ادعاها"ی سران اصلاح‌طلب است.

شبکه ایران: تاکنون هیچ‌یک از هئیت‌های سیاسی، حزبی و رسانه‌‌ای اصلاح‌طلب که از زمان آزادی سعید حجاریان، تئوریسین این جریان، با وی دیدار کرده‌اند، خبر جدیدی از خانه او خارج نکرده‌اند.

حجاریان که در جریان آشوب‌های پس از انتخابات بازداشت شده بود، در دادگاه، مصاحبه‌ با رسانه‌‌ها و به ویژه در میزگردهایی که در رسانه ملی پخش شد، به افشای موضوعاتی پرداخت که نارضایتی و سپس اعتراض جریان اصلاح‌طلب را به همراه داشت.

این جریان مدعی بود که سخنان حجاریان تحت فشار و شکنجه بیان شده است اما این فعال سیاسی ادعای همفکران خود را رد کرد و بر "ارادی بودن" گفته‌هایش تاکید کرد.

او آخرین میزگرد تلویزیونی‌اش با ابراز تاثر از فجایع پس از انتخابات و آسیب‌هایی که در آن روزها به جان، مال و معیشت مردم وارد شد، مواضع جدیدش را همانند "وقایع بعد از 22 خرداد" فراموشی نشدنی دانست.

با این حال سران اصلاح‌طلب، بر ادعاهای خود تاکید کردند و پذیرش این گفته حجاریان را به ثبات مواضع او پس از آزادیش منوط دانستند.

بر این اساس بود که بلافاصله پس از آزادی تئوریسین اصلاحات، موج گفت‌و‌گو و دیدارهای حزبی و رسانه‌‌ای با او به راه افتاد و منزل حجاریان به محفل "رایزنی‌های سیاسی" تبدیل شد.

به واسطه این رفت‌آمدهای مختلف، برخی منابع خبری اعلام کردند که حجاریان در این دیدارها تحت "فشار سیاسی" احزاب و سران اصلاح‌طلب قرار گرفته تا شاید مواضع اخیرش را به نفع جریان اصلاحات تغییر دهد.

با این وجود دیدارها همچنان ادامه یافت. در آخرین دیداری هم که با حجاریان صورت گرفته و خبر آن به رسانه‌ها راه یافته، محمد خاتمی، رئیس دولت اصلاحات به منزل او رفته است.

اما به روال چند روز اخیر، گزارش‌هایی که پس از این دیدار در رسانه‌های اصلاح‌طلب منتشر شده، حاکی از بی‌نتیجه بودن آن دارد.

در این باره، روزنامه اصلاح‌طلب "اعتماد" در مطلبی با عنوان "گزارش روزهای زندان به رئیس جمهور اصلاحات"، به نگارش گزارشی درباره دیدار خاتمی با حجاریان پرداخته اما هیچ جمله‌ای که حاکی از تایید ادعاهای اصلاح‌طلبان درباره "تحت فشار" بودن اعترافات باشد، از زبان حجاریان نقل نشده است.

حتی بوسه خاتمی بر صورت مشاور ارشدش و آنچه "شوخی‌های سید با سعید" عنوان شده هم، نتوانسته حجاریان را از مواضعش برگرداند.

 

پیش از این نیز، عبدالله نوری، جمعی از روزنامه نگاران اصلاح‌طلب و همچنین اعضای شاخه جوانان حزب مشارکت از منزل سعید حجاریان دست خالی بازگشته بودند.

بر این پایه، فعالان سیاسی می‌گویند، رایزنی‌های اصلاح‌طلبان که تاکنون در همراه کردن حجاریان راه به جایی نبرده، نه تنها نشان از "صحت اعترافات" تئوریسین اصلاحات دارد که در بیانی واضح‌تر، "تکذیب ادعاها"ی سران اصلاح‌طلب است.

/ 0 نظر / 3 بازدید