وزیر سابق دفاع آمریکا اذعان کرد: سیاست موفق ایران در شورای امنیت

خبرگزاری فارس: وزیر دفاع سابق آمریکا با اذعان به اشتباه بودن سیاست‌های دولت پیشین آمریکا مقابل ایران و عراق، تصریح کرد که ایران موفق شده است تا شورای امنیت را [به نفع خود] دو دسته کند.


به گزارش فارس، "ویلیام کوهن " در گفت‌وگو با هفته‌نامه مصری الاهرام، در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا دولت جدید آمریکا به ریاست "باراک اوباما " قصد دارد سیاست‌های پیشین واشنگتن را در قبال ایران و عراق ادامه بدهد، بر غلط بودن این سیاست‌ها تاکید کرد.
وزیر دفاع آمریکا در دوره ریاست جمهوری "بیل کلینتون " افزود: فکر می‌کنم دولت جدید تلاش می‌کند تا از اشتباهات و ارزیابی‌های نادرست که [واشنگتن] تاوان آن را هم داده است، اجتناب کند و موضوع هسته‌ای ایران نیز برای مدتی در مرحله آتی مطرح خواهد ماند.
کوهن با بیان اینکه روسیه و چین دو عضو شورای امنیت باید نقش مهم‌تری در موضوع هسته‌ای ایران [علیه تهران] ایفا کنند، اذعان کرد که ایران تاکنون موفق شده است که شورای امنیت را دو دسته [و دچار اختلاف] کند.
این دو دستگی زمانی آشکارتر شد که ایران روز چهارشنبه گذشته بسته‌ پیشنهادی خود را برای مذاکره با غرب درباره شماری از مسائل و مشکلات جهانی ارائه کرد و آمریکا و روسیه در ابتدا دو واکنش متفاوت نشان دادند به طوری که روسیه از آن استقبال کرد و آمریکا به لجاجت خود در برابر ایران ادامه داد.
کوهن در پاسخ به سوالی درباره اینکه "آیا رفتار آمریکا با ایران بر مبنای سیاست "یک‌ بام و دو هوا " نیست؟ زیرا اسرائیل سلاح اتمی در اختیار دارد ولی شما ایران را تحت فشار قرار می‌دهید؟ " مدعی شد: میان اینکه ایران به دنبال سلاح اتمی باشد با اینکه دیگران قدرت اتمی داشته باشند، تفاوت است.
وی در بیان دلایل خود بدون اشاره به صدها کلاهک اتمی رژیم صهیونیستی افزود: ایران از حزب‌الله لبنان حمایت می‌کند. ایران، اسرائیل را دشمن خود اعلام کرده است و این موارد خطری برای امنیت منطقه است.
انتهای پیام/

/ 0 نظر / 3 بازدید