شلیک موشک‌های کوتاه برد ایران در صدر اخبار رسانه‌های عربی قرار گرفت

خبرگزاری فارس: رزمایش موشکی سپاه پاسداران که با شلیک موشک‌های تندر و فاتح 110 آغاز شد، بازتاب گسترده‌ای در مطبوعات و رسانه‌های عربی منطقه به همراه داشته است که هر لحظه بر انتشار و بازتاب آن افزوده می‌شود.


به گزارش فارس، رزمایش موشکی سپاه پاسداران با شلیک موشک های زمین به زمین آغاز شد. این رزمایش موشکی که با عنوان پیامبر اعظم (ص) 4 از صبح امروز یکشنبه آغاز شده است، به عنوان بخش دیگری از فعالیتهای دفاعی جمهوری اسلامی ایران تلقی شده و در مراحل و مناطق مختلف کشور برگزار خواهد شد.
در این مرحله از رزمایش، چندین موشک کوتاه برد، میان برد و دوربرد سپاه پاسداران به اهداف مورد نظر پرتاب خواهد شد که تاکنون موشک‌های تندر و فاتح 110 شلیک شده و در ادامه نیز موشک های دوربردتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.
به محض انتشار این خبر، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های منطقه آن را به طور گسترده‌ای بازتاب دادند.

خبرگزاری فرانسه در سایت عربی خود در گزارشی از تهران به قلم "فرهاد پولادی " نوشت ایران امروز یکشنبه در آغاز رزمایش خود دو فروند موشک کوتاه برد را آزمایش کرد.
این خبرگزاری با ادعای اینکه این رزمایش "دو روز پس از آنکه آژانس بین المللی انرژی اتمی فاش کرد که تهران احداث دومین تاسیسات غنی سازی اورانیوم را در دست دارد " گزارش داد که موشکهای شلیک شده از نوع تندر و فاتح 110 هستند.
در این گزارش آمده است که ایران موشک‌های شهاب 3 در اختیار دارد که برد آن به حدود 2 هزار کیلومتر می‌رسد.


خبرگزاری رویترز نیز از تهران در بخش خبر عربی خود گزارش داد که ایران روز یکشنبه در آغاز تمرینهای نظامی چند روزه سپاه پاسداران دو موشک کوتاه برد آزمایش کرد.
خبرگزاری رویترز نوشت: این مانور موشکی ایران همزمان با افزایش تنش‌ها میان ایران و غرب درباره برنامه هسته‌ای این کشور صورت می‌گیرد. جمهوری اسلامی ایران هفته گذشته اعلام کرد که در حال ساخت دومین تاسیسات غنی سازی اورانیوم است.


خبرگزاری آلمان نیز خبر شلیک موشک‌های کوتاه برد از سوی ایران را بازتاب داد و نوشت : سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران موشک‌های کوتاه‌برد را در مانورهای نظامی آزمایش ‌کرده است.
این خبرگزاری به نقل از "حسین سلامی " فرمانده نیروی هوائی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران گزارش داد که هدف از این مانورها که تحت عنوان رزمایش پیامبر اعظم(ص) 4 برگزار می‌شود، افزایش توان دفاعی کشور در مقابل حملات احتمالی بیگانگان است.
خبرگزاری آلمان همچنین گزارش داد که این رزمایش ایران بدنبال عکس‌العمل‌های تند غرب نسبت به خبر تأسیس دومین سایت غنی‌سازی اورانیوم واقع در یکصد کیلومتری جنوب تهران، صورت می‌گیرد.


خبرگزاری کویت(کونا) نیز در خبری به نقل از سردار حسین سلامی فرمانده نیروی هوائی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران گزارش داد که ایران در رزمایشی تحت عنوان پیامبر اعظم(ص) 4 در چندین مرحله پرتاب موشک‌های کوتاه‌برد، میان‌برد و دوربرد را آزمایش می‌کند.


پایگاه خبری "الیوم السابع " نیز به انعکاس خبر رزمایش ایران و پرتاب موشک‌های کوتاه‌برد پرداخت و به نقل از شبکه خبری "العالم " نوشت که ایران در رزمایش امروز دو موشک کوتاه‌برد را پرتاب کرد که این دو موشک از نوع تندر و فاتح 110 بودند.
این پایگاه خبری همچنین به نقل از سردار سلامی نوشت که هدف اصلی از این رزمایش ارزیابی پیشرفت‌های تکنیکی است که اخیرا در موشک‌های زمین به زمین حاصل شده است.

پایگاه خبری "لبنان الآن " نیز با انتشار خبر آغاز رزمایش ایران به نقل از شبکه خبری "العالم " گزارش داد که ایران دو موشک کوتاه برد تندر و فاتح 110 را در رزمایش امروز آزمایش کرد.
این پایگاه خبری نیز این رزمایش را در راستای توسعه توان نیروهای مسلح ایران ارزیابی کرد.
این در حالی است که پایگاه خبری عربی زبان بی‌بی سی و نیز روزنامه اینترنتی القدس چاپ سرزمین‌های اشغالی به بازتاب شلیک موشک‌های کوتاه برد ایران پرداختند که انعکاس این خبر همچنان از سوی خبرگزاری‌ها و رسانه‌های منطقه ادامه دارد.

/ 0 نظر / 3 بازدید