مضرات امواج خنثی کننده ماهواره ای کمتر از ماهواره های جاسوسی است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: مضرات امواج خنثی کننده ماهواره ای کمتر از ماهواره های جاسوسی است که برخی از کشورها از آن استفاده می کنند.

سیدامیرحسین قاضی زاده در گفتگو با ایرتا در خصوص مضرات امواج پاریزیتی که بر شبکه های ماهواره ای ایجا می شود، گفت: جنس این امواج از جنس امواج ماهواره ای است و اگر این دسته از امواج دارای مضراتی باشد امواج ماهواره ای نیز دارای مضراتی است از طرفی مضرات این دسته از امواج اگر کمتر از امواج جاسوسی نباشد بیشتر هم نیست.
وی افزود: مستندات علمی در خصوص مضرات میدان مغناطیستی بر بدن انسان وجود ندارد.
قاضی زاده تصریح کرد: البته در خصوص قرار گرفتن انسان در میدان های مغناطیستی قوی که بیماری خونی ایجاد کرده و گاه سبب سقط جنین شده است، مستنداتی در سال های اخیر موجود بوده است.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: در دنیای امروز که با پیشرفت تکنولوژی همراه است انسان با این امواج به صورت مستقیم و غیر مستقیم مثل تلفن همراه که دارای امواج خاص خود است مواجه می شود.
قاضی زاده با بیان اینکه امواج ماهواره های جاسوسی از خطرناک ترین و مضرترین امواج هستند، اظهار داشت: این گونه امواج به حدی قوی و با توان بالا عمل کرده که تا عمق پنج متری بتون نیز نفوذ می کند.
به گفته وی، امواج رادیویی که هم اکنون به عنوان امواج خنثی کننده در ماهواره ها بکار می رود از جنس امواج ماهواره ها است و از جنس امواج ماهواره های جاسوسی نیست که بدن انسان در معرض آسیب قرار بگیرد.
وی تاکید کرد: هر تکنولوژی مضراتی دارد مثل اتومبیل و آیا می شود برخی از تکنولوژیها هیچ گونه تهدید زیست محیطی ایجاد نکند و آیا در دنیای کنونی می توان بدون برخی از تکنولوژیها زندگی کرد؟
وی افزود: اکنون در معرض امواج ماهواره ای قرار داریم و چرا تا کنون در خصوص مضرات این امواج صحبتی نمی شد و حال صحبت از امواجی است که از همان جنس امواج ماهواره ای است و برای پارازیت در برخی از شبکه های ماهواره ای فرستاده می شود.

/ 0 نظر / 3 بازدید