برخی خواص با شعار پیروی از امام مقابل ولایت‌فقیه ایستاده‌اند

خبرگزاری فارس: دبیر سیاسی روزنامه کیهان گفت: در حوادث بعد از انتخابات برخی خواص با شعار پیروی از امام خمینی(ره)، در مقابل ولی‌فقیه ایستادند، در حالی که قلب اندیشه سیاسی امام خمینی‌(ره) ولایت‌فقیه بود.


مهدی محمدی تحلیلگر و دبیر سیاسی روزنامه کیهان در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با بیان اینکه انحراف جامعه همواره از خواص آغاز می‌شود، اظهار داشت: در مقاطع مختلف تاریخی همواره خواص که طبقه‌ای با فهم و درک عمیق‌تری از مسائل هستند، ابتدا منحرف می‌شوند و بعد از آن مردم به دنبال آنها به انحراف کشیده شده و راهی را طی می‌کنند که به سقوط آنها می‌انجامد.
وی در ادامه به بررسی تاریخی انحراف خواص پرداخت و افزود: در طول تاریخ برخی خواص جامعه که در ظاهر به ولایت اتکاء کرده بودند، پیچ‌های انحرافی صدر اسلام، مانند ماجرای سقیفه و یا حتی شهادت امام حسین(ع) در کربلا را ایجاد کردند.
می‌شوند که می‌شود.
دبیر سیاسی روزنامه کیهان با بیان اینکه بی‌ایمانی و ولایت‌ناپذیری منجر به ایجاد این انحراف می‌شود، ادامه داد:‌حضرت سیدالشهدا در این خصوص فرموده‌اند که علت زمامداری فردی مانند یزید در جامعه اسلامی این است که مردم بنده دنیا شده‌ و دین لقلقه زبان آنها شده بود، در واقع از دین به صورت نمایشی استفاده می‌کردند تا زندگی خود را بگذرانند.
محمدی با تاکید بر ینکه استفاده ابزاری از دین در زندگی، آغاز انحراف خواص است، خاطرنشان کرد: انحراف خواص در جامعه اسلامی دلایل متعددی داشت، در این دوران بی‌ایمانی خواص منجر به ایجاد انحراف در جامعه شد، این افراد در ظاهر ادعای دینداری می‌کنند اما در دل دیندار نیستند، چون معیار اصلی دینداری، ولایت‌پذیری است.
وی دومین عامل انحراف خواص را ثروتمند‌شدن و زراندوزی آنها دانست و گفت:در این حالت دنیا چشم خواص را پر می‌کند و به دنیاگرایی کشیده می‌شوند که ائمه معصومین در احادیث متعددی به آن اشاره کردند.
دبیر سیاسی روزنامه کیهان سومین عامل فاصله گرفتن خواص از مسیر اصلی را، ترجیح عادات، سنت‌ها و رفتارهای گروهی، قبیله‌ای و جاهلی به جای اصول دین خواند و تصریح کرد: در صدر اسلام نیز ریشه بیشتر منازعات همین مسئله بود که بسیاری از افراد، عادات دوران جاهلیت را بر اصول دین ترجیح می‌دادند، در حالی که به ظاهر اسلام را پذیرفته وایمان آورده بودند اما ایمان آنها به دلیل ترس و یا طمع بود و همین مسئله منجر به ماجرای سقیفه و شهادت امام حسین(ع) در کربلا شد.
محمدی با بیان اینکه جامعه هرگز به خودی خود منحرف نمی‌شود، ادامه داد: بعد از انقلاب شاهد بحران‌هایی در کشور بودیم که برخی خواص منحرف، عامل اصلی تحریک مردم در آنها بودند، نخستین عامل حوادث اخیر در کشور نیز، عدم اعتقاد برخی خواص جامعه به اصول اساسی و آرمان‌های انقلاب بود که این بی‌اعتقادی‌ها در سال‌های گذشته مخفی مانده بود.
وی ادامه داد: در این اتفاقات برخی خواص با شعار پیروی از امام خمینی(ره)، در مقابل ولی‌فقیه ایستادند، در حالی که قلب اندیشه سیاسی امام خمینی‌(ره) ولایت‌فقیه بود که این اتفاق نشان از عدم اعتقاد این خواص به خط امام و غیرواقعی بودن ادعای آنها داشت.
دبیر سیاسی روزنامه کیهان با بیان اینکه کسی که با ادعای خط امام درمقابل ولایت فقیه می‌ایستد، دارای نفاق در عمل و فکر است،‌ افزود: عامل دوم حوادث اخیر این بود که برخی خواص نتوانستند پدیده‌های طبیعی داخل نظام را از برنامه‌ها و اهداف بیگانگان که پیش از انتخابات طراحی شده بود، تفکیک کرده و آن را به درستی بشناسند.
محمدی در ادامه یادآور شد: پیش از برگزای انتخابات دهم ریاست جمهوری کاملا روشن بود که فرآیند در پیش گرفته شده از سوی موسوی، فرایند پیروزی در انتخابات نیست، بلکه فرآیند ضربه‌زدن به نظام بود که در این راستا طرح دولت دروغ، صیانت از آراء و همچنین تلاش برای به خیابان کشاندن مردم با هدف قدرت‌نمایی خیابانی طراحی و اجرا شد که هیچ شباهتی با رفتارهای معقول انتخاباتی نداشت.
وی افزود: برخی از حامیان موسوی در جلسات خصوصی خود مطرح می‌کردند که از این سرمایه اجتماعی ایجاد شده در انتخابات باید برای ضربه زدن به اصل نظام استفاده شود و کاملا مشخص بود که هدف آنها پیروزی در انتخابات نیست و تنها می‌خواهند به اعتبار دولت ضربه بزنند و به نوعی پروژه اصلی آنها در انتخابات اخیر، اعتبارزدایی از دولت احمدی‌نژاد بود.
این تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان اینکه برخی خواص خواسته یا ناخواسته در پروژه دشمن قرار گرفته بودند، ادامه داد: آمریکا و رژیم صهیونیستی از مدت‌ها پیش علی‌رغم اینکه می‌دانستند احمدی‌نژاد پیروز نهایی انتخابات خواهد بود، به دنبال طراحی پروژه‌ شکست احمدی‌نژاد بودند، در حالی که سرویس‌های اطلاعاتی آنها به پیروزی احمدی‌نژاد اذعان داشت و بیشتر نظرسنجی‌ها نیز نشان از پیروزی قاطع احمدی‌نژاد در انتخابات داشت، اما طرف غربی از طریق شبکه‌های رسانه‌ای و شبکه‌سازی در داخل کشور به برخی از نیروهای داخلی القاء کرد که موسوی پیروز انتخابات است و همین امر باعث شکل‌گیری توهمی در بین حامیان موسوی شد که در نهایت زمینه را برای آشوب‌های خیابانی فراهم کرد.
محمدی با تاکید بر اینکه سابقه خواص هرگز زمینه مصونیت آنها از خطا و اشتباه نخواهد بود، گفت: سابقه عملی و نظری هرگز نمی‌تواند موجب مصونیت افراد از خطا و اشتباه شود، در تاریخ صدر اسلام نیز ضربه‌های سختی از سوی یاران پیامبر و کسانی که سابقه زیادی داشتند به اسلام وارد شد.
وی در ادامه به جریان منتظری اشاره کرد و افزود: منتظری چون نتوانست میان تعلقات شخصی خود و نظام جمهوری اسلامی تفکیک ایجاد کند، صدمه‌ای ایجاد کرد که امروز نیز برخی از عواقب آن در جامعه مشاهده می‌شود، در مقطع کنونی نیز سابقه خواص نمی‌تواند عاملی برای جلوگیری از انحراف آنها باشد.
دبیر سیاسی روزنامه کیهان در پایان با تاکید بر اینکه متاسفانه سابقه برخی خواص زمینه سوق یافتن آنها به سوی انحراف شده است، خاطرنشان کرد: ظاهرا برخی خواص گمان می‌کنند که می‌توانند با توجه و تکیه به سابقه خود در مقابل نهادهای رسمی کشور بایستند، اما باید توجه داشت که هر فردی که سابقه بیشتری دارد باید اخلاص و تقوای بیشتری درعمل خود به کار گیرد.
انتهای پیام/

/ 0 نظر / 3 بازدید