جلوگیری از اخراج دستغیب توسط رهبر انقلاب

براساس آیین‌نامه، تعداد 20 امضا برای بررسی مجدد صلاحیت دستغیب کافی بود ولی 26 امضا در این زمینه جمع‌آوری شد.

پس از اظهارات حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی‌محمد دستغیب نماینده استان فارس در خبرگان رهبری در جریان حوادث پس از انتخابات و حمایت از سران آشوب طلب، جمعی از اعضای مجلس خبرگان با جمع آوری امضا خواستار استیضاح و اخراج وی از این مجلس بودند که با عنایت و بزرگواری رهبر انقلاب این مسئله مسکوت ماند.
 در حالی که براساس آیین‌نامه، تعداد 20 امضا برای بررسی مجدد صلاحیت دستغیب کافی بود، 26 امضا در این زمینه جمع‌آوری شد و مساله با رهبر معظم انقلاب در میان گذاشته شد.
با این حال، رهبر انقلاب با بزرگواری خویش از اعضای خبرگان خواستند این کار را انجام ندهند و مخالف را تحمل کنند، در حالی که در صورت عدم توصیه ایشان، احتمال اخراج دستغیب از این مجلس قطعی بود.
متن فرمایش مقام معظم رهبری بدین شرح است:
راجع به این مطلبی هم که جناب آقای شاهرودی نقل کردند، به نظر من خبرگان اقدام نباید بکنند به اینکه کسی را که حالا عقیده‌ی مخالفی در بین خودشان دارد، اعلام کنند. این به نظر من اقدام خیلی مناسبی نیست. حالا من البته نمی‌خواهم به خبرگان تکلیفی بکنم یا چیزی را به عنوان تکلیف بگویم؛ سلیقه‌ی من این است. بالاخره یک نفر عقیده‌ دیگری در یک مسئله‌ خاصی دارد؛ اینجور نیست که در مبانی و اصول اختلافی وجود داشته باشد و به نظرم نمی‌آید اینجوری باشد.
دستغیب در جریان حوادث پس از انتخابات، به‌جای محکوم کردن عوامل بی‌قانونی‌ها از آن‌ها حمایت کرده و خواستار تشکیل جلسه اضطراری خبرگان شده بود. بزرگواری رهبر انقلاب در حالی شامل این عضو مجلس خبرگان شد که وی تعریض و تصریح‌های متعددی علیه رهبری طی ماه‌های اخیر بیان کرد.

/ 0 نظر / 3 بازدید