موسوی به جای بیانیه دفاعیه خود را تنظیم کند

میرحسین موسوی درجدیدترین بیانیه خود با مظلوم نمایی ادعا کرد، این ما هستیم که خواهان بازگشت آرامش به فضای جامعه هستیم. برخی فعالان سیاسی تغییر رویکرد میرحسین موسوی را تاکتیکی برای فرار از پاسخگویی به اتهامات ‌ ارزیابی کرده و معتقدند‌ وی مجدداً با هدف ایجاد فضای گرد و غبار در جامعه قصد دارد با سوء‌استفاده از افکار عمومی به اهداف سیاسی خود برسد.

مالک شریعتی عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی دراین باره به فارس گفت: ‌ با توجه به این‌که در شرایط کنونی فضا تاحدودی روشن و شفاف شده و جریان نفاق تقریباً مشخص شده است، ‌ این افراد به دنبال ایجاد جریان انحرافی در جامعه هستند تا مردم را به خود مشغول و از پیگیری اصل موضوع منحرف کنند. وی سپس توصیه کرد: ‌ موسوی به جای این‌که وقت بگذارد و بیانیه‌های بلند تنظیم کند به فکر تنظیم لایحه دفاعیه خود در دادگاهی که در آینده تشکیل می‌شود و به اتهاماتش رسیدگی می‌کند، ‌ باشد.

موسوی شجاعت پذیرش خطای خود را ندارد

رئیس مرکز مطالعات و تدوین تاریخ معاصر نیز با تأکید‌ بر این‌که موسوی شجاعت پذیرش خطای خود را ندارد، ‌ گفت: ‌ وی دانسته و یا ندانسته در وادی لجاجتی بسیار سطحی قرار گرفته که به نفع خود، ‌ مردم و آرمان‌های انقلاب نیست.

عباس سلیمی‌نمین ‌ افزود: ‌ میرحسین موسوی باید مسؤولیت مسائل پیش‌ آمده را برعهده بگیرد. قدرت‌طلبی سبب شده موسوی نپذیرد که رئیس‌جمهور نشده‌ و در این راستا هر هزینه‌ای را می‌خواهد به نظام تحمیل کند و با اوهام خود درصدد برهم زدن اجتماع و روابط سالم بین نیروهای اجتماع برآمده است.

بیانیه‌ای برای انحراف افکارعمومی

یک عضو شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان هم با انتقاد از عدم احضار موسوی، ‌ خاتمی، ‌ موسوی‌خوئینی‌ها و مهدی هاشمی به دادگاه گفت: ‌ موسوی با اتهاماتی مواجه شده، اما با اقداماتی مانند صدور بیانیه قصد دارد جای شاکی و متهم را عوض کرده و افکار عمومی را منحرف کند. عباس مهاجر خاطرنشان کرد: ‌ مردم موسوی را به عنوان یکی از مسببین اصلی اغتشاشات بعد از انتخابات می‌شناسند. وی تأکید‌ کرد: ‌ موسوی قصد دارد به جای حضور در دادگاه و پاسخگویی، ‌ خود را در پشت بیانیه‌ها و نامه‌ها مخفی کند، ‌ ولی باید بداند مردم دیگر فریب چنین اقداماتی را نخواهند خورد.

پایان راه موسوی پایان راه منافقین است

نماینده تهران در مجلس نیز در این ارتباط با اشاره به این‌که بیانیه اخیر موسوی دعوت به اغتشاش‌آفرینی بود، ‌ به وی توصیه کرد با پذیرش واقعیت‌ها از راهی که به سرنوشت منافقین ختم می‌شود، ‌ به مسیر صحیح ملت برگردد. اسدا... بادامچیان اظهار داشت: ‌ نفس بیانیه اخیر موسوی تنش‌زا و دعوت به اغتشاش‌آفرینی است. این فعال سیاسی اصولگرا با اعتقاد به این‌که انتقاد و اعتراض کردن منعی ندارد، ‌ خاطرنشان کرد: ‌ تجربه من نشان می‌دهد راه سبزی که از سوی موسوی مطرح شده، ‌ در حقیقت راهی سیاه و تاریک است و گروه ایشان در نهایت به یک گروه منافق تبدیل می‌شود و بحث‌هایی که مطرح می‌کنند، ‌ آب به آسیاب دشمن ریختن است و نفعی برای کشور ندارد.

موسوی از مردم استفاده ابزاری می‌کند

عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت نیز گفت: ‌موسوی با توسل به حرکات اجتماعی مردم از آن‌ها بهعنوان ابزار و حربه‌ای برای رسیدن به مقاصد قدرت‌طلبانه‌ خود استفاده می‌کند. زهرا احمدی با بیان این‌که رفتار موسوی در راستای تشویش اذهان عمومی است، ‌ اظهار داشت: ‌ واقعاً مضحک است که این بار موسوی در مقام شاکی برآمده و تمام خسارات‌ و صدماتی را که به نظام جمهوری اسلامی ایران وارد شد به گردن حاکمیت و سران حکومت می‌گذارد. این فعال دانشجویی‌ افزود: ‌ سران دوم خرداد و افرادی مانند موسوی باید بدانند که در برابر اظهارات سردار جعفری و متهمان اغتشاشات اخیر راهی جز پاسخگویی ندارند و این بیانیه‌ها از گناه آن‌ها چیزی کم نمی‌کند.

/ 0 نظر / 3 بازدید