نماینده مجلس:‌اتحادیه اروپا علاقمند به تضعیف جمهوری اسلامی است

صفهان - عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیانیه اتحادیه اروپا درباره دادگاه وابستگان به سفارتخانه های انگلیس و فرانسه گفت: اروپاییان، همواره علاقه مند به تضعیف جمهوری اسلامی بوده و هستند.

"عوض حیدرپور" روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود:‌ دشمنی اتحادیه اروپا با جهان اسلام و نظام جمهوری اسلامی برای ما مشهود است.
وی با اشاره به اینکه اقدامات اتحادیه اروپا را بر ضد نظام جمهوری اسلامی ارزیابی می کنیم، گفت: ‌موضع گیری های اخیر آنان بخصوص در حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم ‌نیز پیروی از مشی قدیمی این اتحادیه که دشمنی با ایران بود،‌ تداوم یافت.
وی با بیان اینکه طبق قانون ایران با وابستگان سفارتخانه های انگلیس و فرانسه در دادگاه برخورد می شود، ‌گفت: ‌آنان مرتکب خطا شده اند و انتظار نداشته باشند ما از حق ملت ایران در برابر مداخله گری های آنان کوتاه بیاییم.
وی با بیان اینکه موضعگیری اخیر اتحادیه اروپا علیه منافع ملی ایران است، اظهارداشت: ‌مردم و مسوولان نظام این مداخله گری های آشکار اتحادیه اروپا را رصد می کنند و توجهی به حرف های آنها ندارند.
تحلیلگر ارشد سفارت انگلیس که در اغتشاشات بعد از انتخابات دستگیری شده، در دادگاه با اعتراف به دخالت این سفارت در آشوب های اخیر، یکی از اقدامات کارکنان سفارت انگلیس در تهران را دیده بانی و رصد کردن اطلاعات برای آمریکا اعلام کرد.
"میرمحمد حسین رسام" از متهمان پرونده آشوب‌های اخیر در تهران در جلسه روز شنبه گذشته دادگاه به نقش دیپلمات‌های انگلیس برای تاثیرگذاری بر انتخابات ایران اعتراف کرد.
پیش از این نیز سخنگوی وزارت امور خارجه ایران بیانیه اتحادیه اروپا درباره دادگاه وابستگان سفارتخانه های انگلیس و فرانسه متهم به دخالت در آشوبهای پس از انتخابات را "غیرحقوقی و شگفت انگیز" خواند و گفت: بیانیه آنها برخلاف مسوولیت حقوقی افراد و دولتها بوده و بیانگر نوعی کاپیتولاسیون است.
"کلوتیلد رایس" تبعه فرانسه هم یکی از متهمان اغتشاشات اخیر است که به اتهام اقدام علیه امنیت داخلی، تبانی و اجتماع علیه امنیت از طریق حضور در اغتشاشات و تجمعات 25 و 27 خردادماه و جمع آوری اخبار و اطلاعات و عکسبرداری و ارسال به خارج متهم و دستگیر شده و در دادگاه به جرم خود اعتراف کرده است.

/ 0 نظر / 3 بازدید