4 گروگان تهرانی در زاهدان آزاد شدند

خبرگزاری فارس: فرمانده نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: چهار تهرانی که در ایرانشهر به گروگان گرفته شده بودند، آزاد شدند.


به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، غلامعلی نکوئی جمعه شب در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران در حضور گروگان‌ها اظهار داشت: در تاریخ 31 خرداد ماه سال‌جاری گزارشی مبنی بر اینکه چهار نفر ناشناس به گروگان برده شده‌اند، به نیروی انتظامی ایرانشهر واصل شد که پس از محرز شدن اینکه چهار نفر با عنوان معامله فرش به زاهدان دعوت شده‌ و بعد به ایرانشهر منتقل شده‌‌اند، تیمی متشکل از پلیس آگاهی با همکاری انتظامی ایرانشهر موظف به پیگیری موضوع می‌شوند.
وی افزود: بعد از پیگیری‌های مستمر و تلاش شبانه‌روزی پلیس، در تاریخ 16 مهر ماه جاری هر چهار نفر گروگان بدون پرداخت هیچگونه وجهی آزاد می‌شوند.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: این گروگانگیری به قصد اخاذی ربوده شده بوده و در این راستا تا کنون سه نفر متهم دستگیر شده‌اند و پیگیری‌های پلیس برای دستگیری سایر افراد ادامه دارد.
همسر عباس مشایخی یکی از گروگان‌ها در گفتگو با خبرنگار فارس در زاهدان گفت: گروگانگیران برای آزادی همسر وی مبلغ 2 میلیارد تومان درخواست کرده‌اند که با تلاش پلیس پس از 110 روز اسارت بدون پرداخت هیچگونه وجهی همسر و سایر همراهانش آزاد شدند.
وی از پیگیری نیروی انتظامی تقدیر کرد و افزود: شاید اگر تلاش ماموران پلیس نمی‌بود، من هرگز همسر و همراهانش را زنده نمی‌دیدم.
رئیس پلیس اداره آگاهی سیستان و بلوچستان نیز در این زمینه ادامه داد: سه مورد گروگانگیری دیگر در زاهدان اتفاق افتاده که هم‌اکنون مهم‌ترین وظیفه پلیس آگاهی، کشف این آدم‌ربایی‌ها است.
محسن عطار با بیان اینکه در این زمینه میزان کشفیات بیشتر از وقوع بوده است، افزود: در شش ماهه نخست سال‌جاری 29 درصد کاهش وقوع آدم‌ربایی داشته‌ایم.
وی اضافه کرد: در بیشتر سرقت‌ها به غیر از سرقت اتومبیل، در مدت فوق کاهش وقوع داشته‌ایم.
عطار گفت: در زمینه سرقت اتومبیل‌ها، اخیرا یک باند دستگیر شده‌اند که بیشتر سرقت‌ها را نیز این باند انجام ‌داده است.
وی تصریح کرد: تعداد دستگیر شدگان در این زمینه متعاقبا اعلام می‌شود.

/ 0 نظر / 3 بازدید