دیدار قریب‌الوقوع هیئت رئیسه مجمع روحانیون مجلس با مراجع قم

خبرگزاری فارس: نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی از دیدار هیئت رئیسه مجمع روحانیون مجلس شورای اسلامی با مراجع تقلید قم خبر داد.


حجت‌الاسلام علی بنایی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در قم اظهار داشت: هیئت رئیسه مجمع روحانیون مجلس از مراجع درخواست وقت ملاقات کرده‌اند و هر وقت هماهنگی‌های لازم به وجود بیاید این سفر و ملاقات‌ها انجام می‌شود.
وی بیان داشت: این سفر به زودی انجام خواهد شد و در این سفر آقایان رهبر، سبحانی‌نیا، اکرمی، تاج‌الدینی و بنده با حضور در قم با مراجع عظام تقلید در این شهر دیدارهایی را خواهیم داشت.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: تقاضای دیدار با حضرات آیات مکارم شیرازی، صافی گلپایگانی، وحید خراسانی و... صورت گرفته است و با انجام هماهنگی‌های لازم این دیدارها انجام خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به طرح ارائه شده از سوی آیت‌الله مکارم شیرازی با عنوان تشکیل هیئت نخبگانی از مجلس شورای اسلامی و خارج از مجلس گفت: آیت‌الله مکارم شیرازی می‌خواهند و این را لازم می‌دانند که اقدام همگانی صورت بگیرد و به این مطلب مهم تاکید ویژه دارند.
وی افزود: امیدواریم به فرمایش ایشان توجه شده و طرح وی به صحنه عمل بیاید و اگر همه توافق کنند به زودی شاهد اجرایی شدن این طرح باشیم که قطعا نتایج و تاثیرات مطلوبی را به دنبال دارد.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی خواستار گام برداشتن در راستای افکار مقام معظم رهبری شد و خاطرنشان کرد: باید راهکار‌هایی طراحی شود که همه در حول افکار رهبر پیش بروند و یک همدلی به وجود بیاید تا شاهد بی‌نظمی و هرج و مرج در عرصه‌های مختلف نشویم.
حجت‌الاسلام بنایی به مسئله مردم‌سالاری دینی اشاره کرد و بیان داشت: باید به مسائلی توجه کنیم که به وحدت ملی و افزایش اعتماد اجتماعی کمک کند و با توجه به اینکه نظام بر پایه مردم‌سالاری دینی شکل گرفته است باید خود را نشان دهد.
وی بر اهمیت این طرح‌ها تاکید کرد و ابراز داشت: توجه به این‌گونه طرح‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است و مانع پراکنده شدن شایعات در جامعه و تشویش اذهان عمومی می‌شود.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی توجه به فرمایشات رهبری را امری ضروری دانست و تصریح کرد: همه وظیفه دارند تا در جایگاه خود تلاش کنند تا فرمایشات مقام معظم رهبری محقق شود و برای اجرایی شدن هر چه تمام‌تر آنها راهکار‌های مثمر ثمر نشان دهند.

/ 0 نظر / 3 بازدید