جانشین فرماندهی نیروی انتظامی: ولایی بودن در زمان فتنه ، هنر است

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی با بیان این که ولایی بودن در شرایط عادی هنری نیست، تاکید کرد: حرکت کردن در مسیر ولایت و ولایی بودن در زمان فتنه، آشوب و گردوغبار هنر است.
به گزارش خبرگزاری فارس سرتیپ احمدرضا رادان جانشین فرماندهی نیروی انتظامی که پنج شنبه شب در یادواره 70 شهید شهر کوهپایه سخن می گفت با گرامیداشت یاد و خاطره رشادت های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس، اظهار داشت: روزگاری عده ای از جوانان، سحلشوران و مردان پاکباخته این مرز و بوم دل در گرو عشق حسین(ع) رستند و رفتند و اکنون ما باید با خود فکر کنیم که در این یادواره با چه کسانی هم کلام می شویم و از چه عزیزانی صحبت می کنیم.
وی در ادامه به شرایط دوران حکومت چند ساله امام علی(ع) اشاره و با بیان این که در آن مدت کوتاه، دشمنان فتنه های متعددی را در جامعه و برای ایشان رقم زدند، افزود: فتنه ها آنقدر زیاد بود که مرتب تردید و دودلی در جامعه القا می شد و حتی در شام آنقدر تبلیغ شده بود که بعد از شهادت امیرالمومنین(ع) از یکدیگر می پرسیدند که مگر علی(ع) نماز هم می خواند یا به مسجد هم می رفت.
جانشین فرماندهی نیروی انتظامی با تاکید بر این که شهدا سرسوزنی دل به دنیا نبسته بودند به ذکر خاطره ای در این رابطه پرداخت و گفت: در تابستانی از سال های دفاع مقدس در سوله ای آهنی در جمعی از بچه های بسیجی که 16 تا 18 سال سن داشتند از آرزو سخن به میدان آمد، یکی از اینها گفت که آرزو دارم شهید شوم، دومی گفت آرزو دارم شهید شوم اما جنازه ای هم از من باقی نماند که کسی پشت سر جنازه حرکت کند، سومی گفت که آرزو دارم آرزویی نداشته باشم که بچه ها به او خندیدند.
وی در این رابطه ادامه داد: طلبه جوانی که در آن جلسه حضور داشت این داستان را خدمت آیت الله بهاءالدینی تعریف کرده بود که این عالم بزرگ گریسته و گفته بودند که این مسیری که این عزیزان بسیجی طی کرده اند و این که گفته است آرزو دارم آرزویی نداشته باشم مسیری است که در کلاس های عرفان سال های سال طول می کشد.
رادان در ادامه مطیع امر ولایت بودن را از ویژگی های بارز شهدا برشمرد و گفت: متاسفانه عده ای هستند که ولایت را تا جایی می خواهند که سود و نفعشان در آن است.
جانشین فرماندهی نیروی انتظامی فتنه های کنونی را مانند فتنه های زمان امام علی(ع) دانست و با بیان این که این فتنه ها به دنبال ایجاد تردید و دودلی و جدا کردن صفوف مسلمین و ایرانیان است، عنوان کرد: شهدا و رزمندگان در شرایطی ولایت پذیری و مطیع ولایت بودن را انتخاب کردند که خیلی ها نتوانستند این مسیر را طی کنند.
وی با بیان این که ولایی بودن در شرایط عادی و معمولی هنری نیست، تاکید کرد: هنر آن است که در شرایط فتنه، آشوب گرد و غبار بدون هیچ تردید و استثنایی در مسیر ولایت حرکتی کنی و ولایی باشی.
جانشین فرماندهی نیروی انتظامی با تاکید بر این که شهدای ما به راحتی از جان خویش برای ولی فقیه گذشتند، اظهار داشت: اما فراموش نکنید کسانی که در برابر امام علی(ع) و امام حسین(ع) ایستادند مشتی کافر نبودند بلکه کسانی بودند که از ولایت دور شدند.
وی با تاکید بر این که من و شما باید از تاریخ درس عبرت بگیریم، گفت: کسانی که در نهروان به جنگ امام علی(ع) آمدند علاوه بر پیشانی، زانوهایشان نیز از شدت عبادت پینه بسته بود یا بسیاری از لشگریان عمر سعد در روز عاشورا برای تبرک روزه می گیرند تا امام حسین(ع) را به شهادت برسانند.
رادان در پایان با بیان این که عبادت بدون ولایت نه تنها هیچ ارزشی ندارد بلکه باعث سقوط انسان نیز می شود، تصریح کرد: در این شرایط انسانی می شوی که نماز شب می خوانی و امام را به شهادت می رسانی، روزه می گیری تا امام را به شهادت برسانی

/ 0 نظر / 3 بازدید