دادگاه محاکمه قاتل"مروه الشربینی" متوقف شد

محاکمه"آلکس - و" 28 ساله که تیرماه گذشته شهیده حجاب"مروه الشربینی"زن محجبه مصری را در دادگاهی در شهر درسدن با ضربه های چاقو به قتل رساند،متوقف شد.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه ها، وکلای متهم با این ادعا که قضات این پرونده به دلیل شرایط ویژه آن نمی توانند ،عادلانه قضاوت کنند،درخواست تغییر آنان را ارایه کرده اند. قرار است، عصر امروز دادگاه دیگری در باره این تقاضای وکلای مدافع تصمیم گیری کند. قبلا یک دادگاه عالی ایالتی درخواست وکلای مدافع برای انتقال این پرونده به دادگاه دیگری را رد کرده بود.

"میشاییل اشتورم"وکیل مدافع تسخیری متهم در این باره گفت:این دادگاه درحالی برگزار می شودکه نزدیک همین سالن مکان انجام جنایت است و هنوز اثرات آن مشاهده می شود. این دادگاه درهمان مکانی برگزار می شود که تیرماه سال جاری"الکس - و"با حمله به مروه الشربینی وی را با 18 ضربه چاقو به شهادت رساند.

از سوی دیگر این دادگاه که قرار بود از ساعت 10 صبح امروز (دوشنبه) به وقت محلی شروع شودبه دلیل تدابیر و کنترل های شدید امنیتی با تاخیر آغاز شد. بنابر برخی خبرها این تدابیر و بازرسی های امنتیی به حدی بود که دادگاههای آلمان تاکنون کمتر شاهد چنین کنترل هایی در جریان یک دادگاه بوده اند.

حدود 200 مامور در داخل و اطراف ساختمان این دادگاه مستقرند و محوطه آن نیز بطور کامل مسدود شده و اشخاص برای ورود به دادگاه تحت بازرسی های شدید بدنی قرار گرفتند. در اطراف جایگاه این قاتل که باید به اتهام های قتل، تلاش برای قتل و ضرب و جرح پاسخ دهد، شیشه های ضدگلوله نصب شده است.

الشربینی تیرماه گذشته درحالیکه درحال شهادت دادن نسبت به بیان صحبت های نژادپرستانه از سوی این متهم بود،مورد حمله قرار گرفت و در برابر شوهر و فرزند سه ساله اش به شهادت رسید که این اقدام و همچنین انفعال و سکوت مدعیان حقوق بشر در غرب، سبب بروز موجی از تنفر در جهان بویژه بین مسلمانان شد.

شوهر مقتول نیز که برای نجات همسر خود تلاش کرده بود، مجروح شد. ماموران حفظ نظم دادگاه، نخست هیچ اقدامی در برابر قاتل نکردند ولی هنگامیکه همسر الشریینی سعی کرد در برابر قاتل مانع ایجاد کند ماموران وی را مورد هجوم قرار دادند.

/ 0 نظر / 3 بازدید