تیم‌های حفاظت از مسجدالاقصی در برابر یورش صهیونیست‌ها تشکیل شد

خبرگزاری فارس: منابع فلسطینی امروز اعلام کرد که مردم فلسطین در شهر اشغالی قدس و سرزمین‌های اشغال شده سال 1948 میلادی، تیم‌هایی را برای حفاظت 24 ساعته از مسجدالاقصی در برابر هرگونه یورش احتمالی صهیونیست‌ها تشکیل دادند.


این منابع فلسطینی به خبرنگار خبرگزاری فارس در غزه گفتند: ماموریت این تیم‌های حفاظتی از ساعت هفت و نیم صبح در نزدیک "باب‌المغاربه " آغاز و در زمان اقامه نماز صبح روز بعد پایان می‌یابد و علاوه بر آن برنامه اعتکاف نیز در مصلی اصلی بخش جنوبی مسجدالاقصی برگزار می‌شود.
این منابع فلسطینی تاکید کردند: تیم‌های حفاظت از مسجدالاقصی می‌خواهند این پیام روشن را به صهیونیست‌ها برسانند که "ما اهل مسجدالاقصی هستیم و هرگاه بخواهیم در آن نماز را به جای می‌آوریم ".
تاکید مردم فلسطین برای حضور دائمی در مسجدالاقصی از شنبه شب هفته جاری آغاز شد به گونه‌ای که صدها نمازگزار برباقی ماندن در این مسجد بعد از نماز عشاء به منظور اعتکاف و اقامه نماز پافشاری کردند تا از این طریق جلوی اقدام رژیم صهیونیستی را در ممانعت از ورود مسلمانان به مسجدالاقصی و تخلیه آن از نمازگزاران که برای زمینه‌سازی به منظور یورش گروههای تندروی صهیونیست به این مسجد صورت می‌گیرد، بگیرند.
مدت استراحت یا خواب اندک شهروندان فلسطینی حاضر در مسجدالاقصی تنها بعد از اقامه نماز عصر و در بخش‌های مختلف این مسجد است و همزمان تعدادی از معتکفین برای مقابله با هرگونه وضعیت فوق‌العاده بیدار باقی می‌مانند.

/ 0 نظر / 3 بازدید