تدارک گسترده برای اخلال در سفر رئیس‌جمهور به نیویورک

اپوزیسیون خارج‌نشین دست در دست لابی‌های صهیونیستی آمریکا تدارک گسترده‌ای دیده تا در برنامه سفر محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور اسلامی ایران به نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل اخلال ایجاد کند.

عکس

اپوزیسیون خارج‌نشین دست در دست لابی‌های صهیونیستی آمریکا تدارک گسترده‌ای دیده تا در برنامه سفر محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور اسلامی ایران به نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل اخلال ایجاد کند.

یک گروه امنیتی پرنفوذ که به تعبیر فاکس نیوز مناسبات گسترده‌ای هم با کاخ سفید دارد، در اواخر هفته گذشته تلاش گسترده‌ای را شروع کرده تا هتل «اینتر کانتیننتال بارکلی» در نیویورک را از اسکان رئیس‌جمهور ایران منصرف کند. این گروه «متحد در برابر ایران هسته‌‌ای» نام دارد که ریچارد هالبروک، نماینده ویژه اوباما در امور افغانستان و دنیس راس، مشاور خاورمیانه‌ای اوباما جزو مؤسسین این گروه هستند.

روزنامه نیویورک پست در اواخر هفته پیش به نامه‌ای دست یافت که به امضای این گروه به هتل یاد شده نوشته شده بود و از اقدام هتل کانتیننتال به شدت انتقاد شده بود.

لنگره جهانی یهود و برخی دیگر از گروه‌های لابی یهودی نیز طی یکی دو روز گذشته تدارک گسترده‌ای دیده‌اند تا همزمان با سفر احمدی‌نژاد به نیویورک، در مقابل سازمان ملل تظاهرات برگزار کنند. کنگره جهانی یهود که جزو پرنفوذترین گروه‌های لابی اسراییل در آمریکا محسوب می‌شود، طی بیانیه‌ای که دیروز صادر کرد، خواستار تحریم سخنرانی احمدی‌نژاد در مجمع عمومی توسط رهبران جهان شد.

کنفرانس سازمان یهودیان آمریکایی که از 52 سازمان یهودی کوچک و بزرگ دیگر تشکیل شده، نیز اعلام کرده که در راهپیمایی اخلال‌گرانه علیه احمدی‌نژاد شرکت خواهد کرد و طی بیانیه‌ای خواستار تحریم سخنرانی احمدی‌نژاد شده است.

همسو با لابی‌های صهیونیستی، تعدادی از اپوزیسیون خارج‌نشین هم قصد دارد در سفر رئیس‌جمهور به نیویورک اخلال ایجاد کند. گروه موسوم به کمیته همبستگی برای پیشبرد دموکراسی در ایران شب گذشته در مقابل سازمان ملل تظاهرات برگزار کرد و قصد دارد در روند برنامه‌های رئیس‌جمهور در نیویورک اخلال ایجاد کند. گروه اپوزیسیون موسوم به «کاروان صلح و عدالت» ساکن در لس‌آنجلس قصد دارد حامیان خود را از این شهر برای اخلال در سخنرانی احمدی‌نژاد به نیویورک بیاورد.

/ 0 نظر / 3 بازدید