اسرائیل برنامه‏ریزی برای حمله به ایران را رد کرد

سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا فرضیه‌پردازی‌های گزارشات اخیر را مبنی بر اینکه این رژیم برای حمله به تاسیسات هسته‌یی ایران برنامه‌ریزی می‌کند تکذیب کرد.

به گزارش ایسنا، مایکل اورن، سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا در گفت‌وگویی با فرید زکریا در شبکه‌ی خبری "سی.ان.ان" به سوالی در خصوص گزارشات متعددی که می‌گویند رژیم صهیونیستی حمله به تاسیسات هسته‌یی ایران را در تلاش برای جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌یی برنامه‌ریزی می‌کند پاسخ داد.

این در حالی است که ایران تاکید می‌کند برنامه‌ی هسته‌یی است منحصرا دارای اهداف صلح‌آمیز است.

براساس گزارش روزنامه‌ هاآرتص، زکریا به اورن گفت که جان بولتون، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل تا آنجا پیش رفته است که می‌گوید اسراییل احتمالا تا آخر سال جاری میلادی به ایران حمله می‌کند.

اورن در پاسخ گفت: فکر نمی‌کنم این درست باشد فکر می‌کنم که ما در حال حاضر حتی با اندیشیدن به چنین چیزی فاصله‌ی زیادی داریم.

وی افزود: دولت اسراییل از رییس‌جمهور (باراک) اوباما در رویکردش در قبال ایران مبنی بر تعامل حمایت می‌کند.

زکریا صداقت اظهارات اورن را زیر سوال برد و گفت: بر همه روشن است که دولت اسراییل عمیقا از ایده‌ی تعامل با ایران ناراحت و عصبی است.

اورن سخنان زکریا را نپذیرفت و گفت: بودیم اما در سفر نخست‌وزیر (بنیامین نتانیاهو) به اینجا (واشنگتن) در ماه مه، وقتی که رییس‌جمهور (اوباما) به وی گفت و اطمینان داد که پیش از پایان سال این سیاست به طور جدی دوباره ارزیابی خواهد شد، بسیار آسوده خاطر شدیم. اکنون دوباره اطمینان خاطر پیدا کرده‌ایم که ضرب‌الاجل پایان سال به سپتامبر موکول شده است. از این واقعیت رضایت داریم که دولت (آمریکا) پس از وقایع اخیر در ایران اراده بیشتری را برای بررسی تدوین بسته‌ای از تحریم‌های جدی علیه ایران حتی اکنون و پیش از ارزیابی مجدد از خود نشان داده است.

وی در ادامه اتهاماتی را علیه ایران در فلسطین مطرح کرد.
/ 0 نظر / 3 بازدید