هیچ کس مصونیت قضایی ندارد/ کروبی باید محاکمه شود

جمعی از فعالان، شخصیت های سیاسی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اشاره به ادعاهای رد شده مهدی کروبی درباره بازداشت‌شدگان حوادث پس از انتخابات ، تصریح کردند: هیچکس مصونیت قضایی ندارد و کروبی باید محاکمه شود.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، فعالان، شخصیت های سیاسی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با ایرنا ابعاد ادعای دروغین کروبی را بسیار گسترده و در حد جهانی توصیف کرده و متذکر شدند که خسارت و لطمه ای به مردم، نظام و مهین اسلامی وارد شده است، که غیرقابل جبران است.

در پی حاصل گفت و گوی خبرنگاران ایرنا با چند شخصیت سیاسی را می خوانید.

**اتهام کروبی را حتی دشمنان درجه یک به نظام نزده بودند
عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت: با توهین کروبی، حقوق نظام و جامعه اسلامی ضایع شده و چنین اتهامی را حتی دشمنان درجه یک به نظام مقدس جمهوری اسلامی نزده بودند.
"حسین ابراهیمی" افزود: آنچه کمیته سه نفره در خصوص ادعای کروبی اعلام کرد واقعیتی غیرقابل انکار است.
وی اظهار داشت: کروبی ادعایی کرده که قابل اثبات نیست و ادعای وی به حیثیت نظام، مردم، ایران اسلامی، نهادها، ارگان های مختلف و به طور مستقیم به زندانیان لطمه وارد کرده است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: اهمیت اثر سوء کاری که کروبی کرد از همه تهمت هایی که تا به حال از خارج و داخل به نظام زده شد بیشتر و اثر سوء آن افزون تر است.
ابراهیمی ادامه داد: ادعای کروبی باید از طریق مقامات قضایی به طور جدی پیگیری شود و کار اکنون قضایی بوده و از مرز یک اقدام سیاسی فراتر رفته است.

**قوه قضاییه اجازه نداد نظام مظلوم واقع شود
عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به گزارش هیات سه نفره قوه قضاییه مبنی بر ساختگی بودن ادعاهای مهدی کروبی گفت: دغدغه بنده به عنوان یک دلسوز نظام این بود که آبروی نظام حفظ نشده و نظام مظلوم واقع شود اما قوه قضاییه با شروع اقدام در این راستا اجازه این کار را نداد.
"سید احمد خاتمی" افزود: از اولین اقدام بجا، معقول و عادلانه قوه قضاییه در دوره جدید به ریاست آیت الله آملی لاریجانی قدردانی می کنم.
امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: اینک که مساله در این سطح عالی مورد ارزیابی قرار گرفته و نتیجه مشخص شده است، حکم و گزارشی عادلانه از سوی هیات سه نفره ارایه شده است.
عضو شورای مرکزی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تاکید کرد: آنچه که هیات سه نفره خواسته اند با دو تعبیر قاطع و عادلانه برخورد گردد، سخن درستی است.
خاتمی گفت: بحمدالله این کار توسط قوه قضاییه صورت گرفت و امیدواریم در عرصه های دیگر نیز با همین تدبیر، عدالت و قاطعیت عمل شود.

**کسانی که آبروی نظام را زیرسوال می‌برند نباید مصونیت داشته باشند
عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با اشاره به ادعاهای رد شده مهدی کروبی درباره بازداشت‌شدگان حوادث پس از انتخابات گفت: کسانی که آبروی نظام رازیرسوال می‌برند نباید مصونیت داشته باشند.
آیت الله عباسعلی اختری با اشاره به ادعاهای رد شده کروبی درباره بازداشت‌شدگان حوادث پس از انتخابات گفت که "آبروی نظام را زیر سوال بردن گناهی جزئی نیست" و از مسئولان خواست تا با قاطعیت قانون را در این زمینه اجرا کنند.
وی افزود: گناهانی از قبیل افترا و تهمت و شایعه‌سازی و زیر سوال بردن آبروی نظام، گناهی جزیی یا مسئله‌ای شخصی نیست که بتوان از آن گذشت؛ بلکه این موضوع مربوط به کل نظام و جامعه اسلامی و آبروی اسلام در سطح جهان است.
عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با بیان اینکه "کیفر این گناهان نیز از نظر قانونی روشن است"، از مسئولان امر خواست تا با قاطعیت، قانون را درباره این اقدام کروبی به کار گیرند.
وی تاکید کرد: کسانی که به دلیل هواهای نفسانی و خواسته های شخصی خود، نظام و آبروی یک ملت و امت را زیر سوال می‌برند باید با آنان با قاطعیت برخورد شود؛ والا مردم عدالت‌مداری برخی مسئولان را باور نخواهند کرد.
امام جمعه موقت شهرری گفت: اگر روحیه تقوا و خدامداری در فردی ضعیف باشد، حب دنیا و ریاست و مقام، آدم را به بسیاری از لغزش‌ها می‌کشاند.
وی در واکنش به ادعاهای کروبی مبنی بر اینکه خود را یار امام (ره) می‌خواند، خاطرنشان کرد: افرادی مانند طلحه و زبیر در رکاب پیغمبر (ص) جنگیدند اما راه اسلام را به انحراف کشاندند و مقابل حضرت علی (ع) موضع گرفتند. این افراد مورد لعن قرار گرفته‌اند.
عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با تاکید بر اینکه "گذشته افراد معیار نیست، بلکه حال فعلی آنان ملاک است"، یادآور شد: در سطح مراجع کسانی را داشتیم که در جایگاه مرجعیت بودند اما بعدها به انحراف کشیده شدند. بنابراین اینکه الان چه کاره هستیم مهم است.
این استاد حوزه و دانشگاه به برخی سختگیری‌های غیرقانونی دولت‌های غربی اشاره کرد و گفت: کشورهای غربی درباره پایبندی شهروندان مسلمان خود به حجاب چه کردند؟ آنان حتی کسی مانند روژه گارودی را که تاریخ را نقل می‌کند اما مطابق میل آنان نیست، محاکمه می‌کنند.
وی در پایان بار دیگر خواستار برخورد قاطع با افرادی همچون مهدی کروبی شد که با شایعه‌پراکنی‌های بی‌اساس آبروی نظام اسلامی را زیر سوال برده‌اند.

** مدارا با کروبی بس است
یک عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان در مجلس شورای اسلامی خواستار برخورد قوه قضاییه با مهدی کروبی بدلیل طرح ادعاهای کاملا ساختگی و واهی شد و گفت که مدارا با کروبی بس است و دیگر نباید بیش از این اجازه داد به آبروی نظام لطمه زده شود.
بهروز جعفری با اشاره به گزارش هیات سه نفره قوه قضاییه مبنی براینکه ادعای کروبی کاملا ساختگی و برای انحراف افکار عمومی است ، تاکید کرد: هم اکنون مدعی العموم در این خصوص باید وارد شود و اقدامات و برخورد لازم را انجام دهد.
وی افزود: ادعای اخیر کروبی مبنی بر آزار و اذیت بازداشت شدگان همانند بسیاری ادعاهای دیگر وی تنها جنبه تبلیغاتی و مطرح کردن خود در نزد افکار عمومی را داشت.
نماینده سمیرم در مجلس ادامه داد: کروبی با توجه به شرایط ویژه در انتخابات و پشت کردن آرای مردم به وی و نداشتن پایگاه مردمی تلاش داشت خود را به نوعی مطرح و به سوژه خبری تبدیل شود.
جعفری تصریح کرد: پس از انتخابات نیز وی مدعی آزار جنسی بازداشت شدگان شد و تاکید داشت که مدارک و شواهد آن موجود است.
وی با بیان اینکه مسوولان نظام به ادعاهای وی واقف بودند، افزود: بررسی و رسیدگی های لازم در این زمینه انجام و ساختگی بودن این ادعاها نیز کاملا مشخص شد.
وی یادآور شد: این ادعاها تنها برای ضربه زدن به نظام بود ، کروبی اگر این حرف ها را نمی زد رسانه های خارجی و بعضا برخی رسانه های داخلی و سایت ها، خوراک تبلیغاتی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران نداشتند.
این نماینده اصولگرای مجلس افزود: کسی که زمانی علیه حسینعلی منتظری نامه نوشت و تاکید داشت که وی خون به دل امام (ره) کرده ، حال به منتظری نامه می نویسد و از وی بدلیل موضع گیری در انتخابات ریاست جمهوری تشکر می کند ؛ این اقدامات نشان می دهد که کروبی با اصل نظام فاصله گرفته است.
جعفری تاکید کرد: قوه قضاییه نباید بیش از این اجازه دهد به آبروی نظام لطمه زده شود و خوراک تبلیغاتی برای دشمن فراهم شود.

**قبلا به کروبی هشدار دادیم مواظب نزدیکانش باشد
نایب رییس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: قبلا به کروبی هشدار داده بودیم مواظب نزدیکانش باشد که از وی سوء استفاده نکنند.
"اسماعیل کوثری" با اشاره به گزارش هیات سه نفره قوه قضاییه مبنی بر ساختگی بودن ادعاهای مطرح شده از سوی کروبی، تاکید کرد : انتظار مردم و مسولان این است که دستگاه قضایی با کروبی بر اساس قانون و آیین دادرسی برخورد کند.
وی اظهار داشت: متاسفانه از همان ابتدا معلوم بود کسانی که اطراف آقای کروبی جمع شده اند،‌ به دنبال سواستفاده از وی هستند و توطئه ها و حرف هایی که خودشان جرات بیان کردن آن را نداشتند،‌ از طریق کروبی دنبال می کردند.
وی افزود :‌در زمان انتخابات ما به کروبی گفتیم که افرادی همچون کرباسچی که امروز دور شما حلقه زده اند،‌ شما را قبول ندارند،‌ بلکه به دنبال اهداف و برنامه های خود هستند، اما کروبی ناپختگی کرد و به این حرف ها توجه نکرد.
نماینده تهران افزود : بعد از انتخابات هم این افراد از سادگی وی استفاده کردند و به او القا کردند که به برخی از بازداشت شدگان تجاوز و تعرض شده است.
وی با بیان اینکه این ادعاهای واهی و ساختگی که از سوی کروبی بیان شد‌ به حیثیت نظام جمهوری اسلامی ضربه زد، ‌تاکید کرد:‌ هر چند که از همان ابتدا معلوم بود که کروبی بازی برخی از فرصت طلبان را خورده است اما دستگاه قضایی یک هیاتی را تشکیل داد و به جد موارد مطرح شده از سوی کروبی را پیگیری کرد.
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطر نشان کرد: ‌اکنون که این کمیته پس از بررسی های خود به این نتیجه رسید که ادعاهای مطرح شده از سوی کروبی ساختگی بوده است،‌ لازم است که دستگاه قضایی بر اساس قانون با این موضوع و آقای کروبی برخورد قانونی و جدی داشته باشد و نتایج اقدامات خود را به اطلاع مردم و مسولان برساند تا همگان بدانند که همه در مقابل قانون یکسان هستند.
کوثری افزود :‌ برخورد قانونی با این موضوع برای همه روشن می کند که قانون و اجرای عدالت برای همه آحاد جامعه یکسان است و اگر کسی و یا کسانی که روز در این نظام مسولیتی داشته و امروز آن را به عنوان یک امتیاز خاص برای خود محسوب می کنند، اگر روزی قانون را زیر پا بگذارند،‌ بدون توجه به گذشته همانند دیگر مردم در دستگاه عدالت و در چارچوب قانون محاکمه می شوند.

**‌ براساس قانون با کروبی برخورد شود
یک روزنامه نگار و فعال سیاسی با اشاره به برابری همه افراد جامعه در برابر قانون تاکید کرد که براین اساس هیچ کس مصونیت ندارد و باید در چارچوب قانون با کروبی برخورد شود.
مهدی فضایلی موضوع رسیدگی به ادعاهای کروبی را روشن خواند و گفت:‌ با برخی جرایم به علت گستردگی و تاثیرهایی که به لحاظ تخریب افکار عمومی و تشویش اذهان عمومی دارد، انتظار می رود برخورد جدی تری صورت گیرد.
وی تصریح کرد:‌ انتظار افکار عمومی برخورد با کروبی در چارچوب قانون است.
این کارشناس مسایل سیاسی اظهار داشت:‌ جرایم کسانی که به افکار عمومی آسیب زده یا زمینه سوء‌ استفاده بیگانگان را فراهم کرده اند مشخص است.
وی با اشاره به جرایم رسانه ای و مطبوعاتی گفت:‌ زمانی که رسانه ای موضوعی را مطرح می کند و یا یک سازمان موجب تشویش اذهان عمومی می شود براساس این قانون به آن رسیدگی می شود و ما آن را تجربه کرده ایم.
فضایلی گفت که وقتی تشویش اذهان عمومی جنبه تخریبی فوق العاده پیدا و لطمات سنگینی به اعتبار نظام وارد می کند این رسیدگی جنبه دیگری می یابد.
وی به اطلاعیه هیات سه نفره قضایی در خصوص رسیدگی به ادعاهای کروبی اشاره کرد وگفت: همان گونه که در این اطلاعیه آمده است نامه کروبی با انگیزه های سیاسی صورت گرفته است.
وی این وضعیت را مستوجب تشدید مجازات دانست و گفت:‌ گاهی فردی از روی ناآگاهی عملی را انجام می دهد که نتیجه اش تشویش می شود اما وقتی با انگیزه نادرست انجام شده، مساله طور دیگری است.
این روزنامه نگار حداقل علت اقدام کروبی را غفلت بیان کرد اما گفت:‌ گزارش هیات سه نفره نشان می دهد که این کار از روی غفلت نیست.
وی گفت:‌ اگر نخواهیم منافع فردی و سیاسی و امثال آن را موثر بدانیم حداقل جرم کروبی غفلت است در حالی که گزارش ها نشان می دهد وی آگاهانه این رفتار را داشته است.
فضایلی رفتار کروبی را یک انحراف از اصول و ارزش های انقلاب و معیارهای جمهوری اسلامی دانست و گفت:‌ این رفتار نتیجه قرار گرفتن در حلقه نادرست و ناسالم فکری، جریان ناسالم سیاسی و محصول انحراف است.
وی این نتیجه را یک هشدار به تمامی نیروهای انقلاب عنوان کرد و گفت: هیچ کس از انحراف مصون نیست و همه در معرض خطا و انحراف هستیم.
این فعال سیاسی با تاکید بر این که هیچ کس به لحاظ قانونی در برابر قانون مصونیت ندارد، تاکید کرد: انتظار طبیعی این است که اگر چنین احساسی درباره برخی افراد وجود دارد، نادرستی آن محقق شود.

**روحانی و غیرروحانی ندارد، هرکس تخلف کرده باید محاکمه شود
عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت: روحانی و غیر روحانی ندارد هرکس قانون گریزی، ویژه خواری، ظلم بر مردم و دست اندازی به بیت المال و رشوه خواری کرده، نزد قانون یکسان است و باید تنبیه شود.
حجت الاسلام و المسلمین جعفر جوادی شجونی در پاسخ به این سئوال که بعد از مشخص شدن واهی بودن اظهارات مهدی کروبی توسط هیات قضایی چه برخوردی را با ایشان پیشنهاد می کنید، گفت: قانون برای همه یکسان است و باید در مورد ضعفا و اغنیا هر دو یکسان جاری شود.
وی با بیان این که کسانی که قانون گریزی می کنند باید تنبیه شوند،‌ افزود: مخصوصا کسانی که یک وقتی خود را یار امام می دانستند و اکنون قانون گریزی می کنند و باعث می شوند مردم بی تفاوت شوند و در هیچ صحنه ای حاضر نشوند.
این فعال سیاسی با اشاره به داستان حضرت موسی (ع) در قرآن گفت:‌دو طبقه در زمان حکومت موسی (ع) قانون گریزی کردند یکی روحانیون و یکی تجار که تجار اهل رباخواری و اهل خوردن مال حرام شدند و روحانیون هم اهل تحریف و هر کجا انقلاب به نفع آنها بود وارد می شدند و هر کجا به ضرر آنها بود علیه آن موضع می گرفتند.
شجونی افزود: این دو طایفه چون "چشم‌پرکن" بودند به خاطر انحرافشان مردم را هم بی تفاوت کردند، لذا وقتی حضرت موسی (ع) از مردم خواست تا علیه طاغوت جدید در اردن مبارزه کنند آنها به موسی (ع) گفتند که تو با خدای خود به اردن برو و ما اینجا می نشینیم و در واقع به حضرت دهن کجی کردند و حرف آنها این بود که تجار و روحانیون استفاده خود را کرده اند و حال که نوبت به جنگ رسیده ما باید به میدان برویم.
عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در ادامه افزود: روحانی و غیرروحانی ندارد و هر کس قانوی گریزی، ویژه خواری، ظلم بر مردم و دست اندازی به بیت المال و رشوه خواری کند، نزد قانون یکسان است و باید تنبیه شود، مخصوصا کله گنده ها.

**مصونیت قضایی برای هیچکس وجود ندارد/کروبی محاکمه شود
عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: مصونیت قضایی برای هیچکس وجود ندارد و کروبی باید بخاطر اقدامی که انجام داد، محاکمه شود.
"محسن کوهکن" افزود: همه طبق قانون اساسی در مقابل قانون برابر هستند و قانون برای کسی تحت عنوان مصونیت قضایی، موردی را تعریف نکرده است.
به گزارش ایرنا، وی تصریح کرد: اگر کروبی یا هر فرد دیگری سخنی بگوید که از مصادیق جرم های تعریف شده در قانون باشد، دادستان به عنوان مدعی العموم می تواند شکایت و پیگیری کند.
کوهکن تصریح کرد: وظیفه دادستان است که به عنوان مدعی العموم شکایت کند و چنین فردی را طبق ضوابط، مقررات و قانون تحت تعقیب قرار دهد.
این نماینده مجلس اظهار داشت: اگر فردی به صورت مکتوب مطلبی بنویسد و یا موضوعی را به طور شفاهی بگوید که از یکطرف به صورت مبهم عده ای در حوزه کاریشان در مظان اتهام قرار گیرند و نتواند آن را ثابت کند، مجرم تلقی می شود.
کوهکن گفت: کروبی مدعی شده که در زندان یا بازداشت عمل غیرقانونی انجام شده و بازداشت شدگان مورد تعدی قرار گرفته اند که این اتهام متوجه مسوولان بازداشتگاه است و انعکاس سطح نوشته به گونه ای است که باعث تشویش اذهان عمومی و لطمه به حیثیت عمومی شده است و این جرم سنگینی است.

** کروبی باید حساب پس بدهد
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ادعاهای مهدی کروبی در مورد آزاد و اذیت بازداشت شدگان و رد آن از سوی هیئت سه نفره قوه قضاییه، تصریح کرد: کروبی باید حساب پس بدهد.
حمید رسایی اظهار داشت: اقدام کروبی هزینه سنگینی برای نظام داشته و آبروی نظام را که صاحب وجهه بود دچار خدشه کرد.
وی با بیان اینکه در مقاطی کروبی برای نظام زحماتی کشیده است، افزود: این امر دلیلی نمی شود که امروز با تبر به جانش بیفتد.
نماینده مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به اینکه کروبی بسیار ناشیانه عمل کرد، افزود: انقلاب متعلق به تاریخ است و نظام باید با او برخورد کند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی پرسید: اگر کروبی برنده انتخابات بود و کسی دیگر این ادعاها را مطرح می کرد در آن صورت کروبی چه رفتاری با آن ها می کرد؟
رسایی اضافه کرد: نظام اسلامی برای حفظ خود و خون شهدا و رحمت بسیاری از آدم های پاک باید برخورد جدی با چنین رفتار ها داشته باشد تا موارد دیگری در گوشه کنار کشور پیدا نشود.

**برخورد با کروبی، صحنه آزمون قوه قضاییه است
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: برخورد با مهدی کروبی و اکاذیبی که منتشر کرده است صحنه آزمون قوه قضاییه کشور و رییس جدید این قوه است.
مهدی کوچک زاده افزود: در این مقطع از زمان که هیات سه نفره قوه قضاییه به این نتیجه رسیده که سخنان کروبی غیر مستند ، وهن به نظام و از مصادیق اشاعه اکاذیب و تشویش اذهان عمومی می باشد، بزرگترین امتحان برای رییس جدید قوه قضاییه است.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به سخنان صادق آملی لاریجانی رییس جدید قوه قضاییه در جلسه معارفه خود که گفته بود، به عون الله تعالی به کسی اجازه نخواهد داد برای امنیت مردم و نظام ایجاد مشکل کند، اظهار داشت: اکنون وقت آن است که معلوم شود آقای آملی لاریجانی چقدر به این قول خود پایبند است.
کوچک زاده تاکید کرد: انتظار داریم کروبی یا هرکسی که با به هم بافتن اباطیل برای نظام مشکلاتی ایجاد کرده ، دستگیر و طبق مقررات بازجویی و سپس محاکمه شود.
این نماینده مجلس تصریح کرد: اگر قوه قضاییه به همان "عون الهی " اعتقاد دارد باید واهمه ای از کروبی یا هر فرد دیگری نداشته باشد. امام (ره) نیز هنگامی که ضرورت ایجاب کرد بزرگتر از کروبی را نیز کنار گذاشت.
وی با اشاره به اینکه قوه قضاییه بالاترین مرجع رسیدگی به جرایم است ،خواستار دستگیری و بازجویی مهدی کروبی درخصوص انتشار مطالبی راجع به آزار های جنسی نسبت به دستگیر شدگان نا آرامی های پس از انتخابات اخیر و پس از آن محاکمه وی در دادگاه شد.
کوچک زاده با تاکید بر لزوم دستگیری فوری مهدی کروبی افزود: لازم است با دستگیری این فرد از انتشار اکاذیب بیشتر توسط وی ممانعت به عمل آید نه اینکه او به نشر مطالب غیر مستند ادامه دهد و بعد دادگاه نیز جایی دیگر تشکیل شود.

** باید با کروبی به دلیل ادعاهای ساختگی و انحراف افکار عمومی برخورد شود
عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: باید با کروبی به دلیل ادعاهای ساختگی و انحراف افکار عمومی برخورد شود.
به گزارش ایرنا، "زهره الهیان" با اشاره به اینکه از قبل هم این پیش بینی می شد که کروبی نتواند ادعاهای خود را ثابت کند گفت: بررسی در کمیته ویژه در مجلس حاکی از این بود که این اظهارات بر خلاف ادعاهایی که می شد بدون مدارک مستند می باشد.
وی تاکید کرد: با قطعیت رسیدن این مساله و اینکه ادعاهای کروبی خلاف واقع است به این نتیجه می رسیم که وی بر مبنای برخی گمانه زنی های ناصحیح و شایعه پراکنی ها این مسائل را بیان کرده است.
نماینده تهران اظهار داشت: این بسیار عجیب است که فردی با سوابق کروبی این مسائل را مطرح کند و باعث هتک حرمت نظام شود.
الهیان با اشاره به اینکه صحبت های کروبی نگرانی های زیادی را در جامعه ایجاد کرد گفت: هر چند بیان این گونه مسائل بعد از انتخابات توسط اشخاصی عادی جلوه می کند ولی این افراد نباید به خود اجازه دهند ذهن مردم را منحرف سازند.
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هشتم اظهار داشت: مطمئنا هدف بیان این گونه مسائل و شایعه پراکنی ها، زیر سوال بردن وجهه نظام و انقلاب است.
وی تاکید کرد: این گونه مسائل به هیچ وجه با فکر و فرهنگ ایرانی همخوانی ندارد و متاسفانه از سوی برخی کهنه کاران سیاسی مطرح می شود.
الهیان اظهار داشت: مسئولان قضایی باید با کروبی به دلیل ادعاهای ساختگی و انحراف افکار عمومی برخورد کنند.

**جرم کروبی وسیع بوده و حدود آن قابل کنترل نیست
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اقدام کروبی حیثیت خانواده ها و نظام را زیر سوال برده، ادامه داد: جرم کروبی همه جوانب را شامل می شود و حدود آن قابل کنترل نیست.
"عزت اله یوسفیان ملا" افزود: دامنه این جرم به حدی وسیع است که نه تنها جنبه داخلی بلکه جنبه جهانی نیز دارد که مورد سواستفاده قرار گرفته است.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: طبق قانون باید هر گونه اتهام و نسبت دادن جرمی به هر فرد و تشکیلات در مراجع قضایی اثبات شود در غیر این صورت باید تحت تعقیب قرار گیرد.
وی اظهار داشت: این جرایم در قانون مجازات اسلامی احصاء شده و نوع و مجازات برخی از این جرایم نیز مشخص است.
نماینده مردم آمل ادامه داد: عده ای منتظر هستند به نظام اتهاماتی نسبت داده شود که باعث تشویش اذهان عمومی در داخل کشور و استفاده سوء تبلیغاتی در خارج از کشور شود.
یوسفیان ملا ادامه داد: در مورد انتخابات عده ای نسبت تقلب دادند، عده ای دیگر نیز باورشان شد و دست به اعتراض زدند.
به گفته وی، این مساله هم می تواند به دنبال آن قضایا باشد بدین معنی که نسبت سوئی به نظام دهند تا باعث بدبینی جمعی به دستگاه و مجموعه ای شود و باید گفت از این اقدام نمی توان به سادگی عبور کرد.
یوسفیان ملا در خصوص نامه کروبی تصریح کرد: حیثیت خانواده ها به سبب این نامه لطمات بسیاری خورده و این نسبت سوء را به پسران به ویژه دختران داده اند که در آینده آنها تاثیر عمیقی خواهد گذاشت.


**قوه قضاییه به دور ازملاحظه کاری به ادعاهای واهی کروبی رسیدگی و برخورد کند
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از قوه قضاییه خواست تا با حفظ استقلال و به دور از ملاحظه کاری هرچه زودتر به حوادث پس از انتخابات و ادعاهای واهی مهدی کروبی رسیدگی و برخورد کند.
محمد کرمی راد با اشاره به گزارش هیات سه نفره قوه قضاییه مبنی بر اینکه ادعاهای کروبی کاملا ساختگی و برای انحراف افکار عمومی است ، اظهار داشت: خوشبختانه هر روز که می گذرد لایه های پنهان توطئه و فتنه در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری روشن تر و مشخص تر می شود.
وی افزود: اتفاقات پس از انتخابات حاکی از توطئه براندازی و کودتای مخملی بدست کسانی بود که در انتخابات نهم و دهم ریاست جمهوری به شدت شکست خورده بودند.
نماینده کرمانشاه در مجلس تصریح کرد: آنها در سخنان خود تاکید داشتند که اگر در این انتخابات شکست بخوریم به یک جریان سیاسی مرده تبدیل می شویم.
کرمی راد گفت: قوه قضاییه بویژه آیت الله صادق آملی لاریجانی در یک آزمون قرار دارد، مسوولان این قوه باید هرچه زودتر مسایل حقوقی و قضایی این ادعاها و اقدامات را برای جامعه روشن کنند.
این نماینده اصولگرای مجلس با بیان اینکه "قدرت عملیات روانی گروه شکسته خورده بسیار بالاست"، افزود: آنها در ذهن طرفداران خود مسایل را آنچنان طبق سناریوهای از پیش طراحی القا می کنند که هیچ باوری نسبت به اعترافات و گزارش های قوه قضاییه وجود ندارد.
وی تصریح کرد: اگر قوه قضاییه به سرعت، با دقت و ظرافت تکلیف زندانیان سیاسی و دیگر کسانی که باید بازداشت و محاکمه شوند را روشن نکنند این فتنه برای مدت ها نهفته باقی خواهد ماند.
نماینده کرمانشاه همچنین گفت: قوه قضاییه باید با حفظ استقلال خود و به دور از ملاحظه کاری هر چه زودتر این موضوع را خاتمه دهد.

**باید با کروبی برخورد قانونی شود
نماینده بستان آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ادعاهای کذب مهدی کروبی مبنی بر آزار و اذیت بازداشت شدگان و رد آن از سوی هیئت سه نفره قوه قضاییه گفت: باید با مهدی کروبی برخورد قانونی بشود.
احد خیری کار هیئت سه نفره قوه قضاییه برای پیگیری و صحت و سقم این موضوع را بسیار ارزنده خواند و افزود: گزارش هیئت سه نفر مبنی بر کذب محض و ساختگی بودن ادعاهای کروبی برای جامعه ایرانی و بین المللی مهم بود.
خیری اقدام کروبی را بازی با حیثیت نظام و نه با فرد دانست و تاکید کرد: باید با وی برخورد قانونی بشود و عامل بازدارنده ای باشد برای کسانی که شاید بعدا چنین ادعاهایی را نیز داشته باشند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به افرادی که به بهانه های مختلف دستاوردهای نظام را زیر سوال می برند و نظم عمومی را بر هم می زنند، تصریح کرد: قوه قضاییه باید با چنین افرادی در هر مقطعی از نظام که باشند برخورد کند تا بهانه دست دشمنان داده نشود.

**مصلحت نظام در برخورد قاطع و قانونی با کروبی است
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق گفت: دیگر جایی برای مسامحه باقی نمانده، برخورد قاطع و قانونی با کروبی در آرامش جامعه مؤثر خواهد بود.
رحمان یاسی در خصوص نتیجه تحقیقات کمیته سه نفره دستگاه قضایی از ادعاهای مهدی کروبی تصریح کرد: کروبی به فرض وجود ادعاهایش نباید آن را رسانه ای می کرد به نظر می رسد این ادعاها از سوی کروبی به سه دلیل عصبانیت های بی جا، تحلیل شتاب زده ،-که این مورد را در انتخابات بسیار از وی دیدیم- و مشاوران غیرناصح می باشد.
این فعال دانشجویی با بیان اینکه بسیج دانشجویی یک درخواست از کروبی و یک درخواست از دستگاه قضایی دارد، اظهار داشت: کروبی نباید اجازه دهد عصبانیت بی جا، تحلیل شتاب زده و مشاوران غیر ناصح بیش از این میان او و نظام فاصله بیندازد، کروبی نباید بیش از این پل های پشت سر خود را خراب کند.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق افزود: درخواستی که از دستگاه قضایی داریم این است که مصلحت نظام در اجرای عدالت است و این موضوع نسبت به نزدیکان نظام باید بیش از همه باشد دیگر جایی برای مسامحه باقی نمانده باید با کروبی برخورد قاطع و قانونی انجام شود زیرا انجام این کار در آرامش جامعه مؤثر خواهد بود.

/ 0 نظر / 3 بازدید