تعداد نمایندگان شکایت کننده از موسوی افزایش می‌یابد

 

در حالی که چند روز گذشته نماینده مردم تهران از شکایت 100 نماینده مجلس از میرحسین موسوی خبر داده بود، با این حال خبرها از مجلس حکایت از افزایش قابل توجه این تعداد دارد.

شبکه ایران: ‌چند روز قبل بود که حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از شکایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی از میرحسین موسوی خبر داد.

او در جمع خبرنگاران گفته بود که 100 نماینده مجلس شورای اسلامی به خاطر اقدامات و بیانیه‌های تحریک آمیز میرحسین موسوی، شکایتی را تنظیم و به دادستان کل کشور تحویل داده‌اند.

به دنبال اعلام این خبر رسانه‌های اصلاح طلب تلاش گسترده‌ای را برای تکذیب کردن این خبر آغاز کردند، اما پس از آنکه در پرس‌و‌جو از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از صحت آن مطمئن شدند، در صدد آن برآمدند تا حداقل این خبر را به شکل دیگری تحت الشعاع قرار دهند.

کاستن از شمار نمایندگان امضا کننده شکوائیه اقدامی بود که در همین راستا در دستور کار اصلاح طلبان قرار گرفت.

این در حالی است که خبرگزاری‌ها و برخی سایت‌های خبری کشور از استقبال اصولگرایان از این طرح خبر داده‌اند به طوری که شمار بسیاری از نمایندگان نیز خواستار پیوستن به جمع شکایت کنندگان شده‌اند.

روح الله حسینیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی یکی از کسانی بود که این خبر را تائید کرد.

وی در مصاحبه با خبرگزاری فارس گفت: امضای این نامه از مدت‌ها پیش تداوم داشته و به دلیل برخی مشکلات به تعویق فتاد که البته هنوز هم شماری از نمایندگان ملت خواستار امضای این شکایت از میرحسین موسوی هستند.

از سویی دیگر تقاضا برای اعلام اسامی نمایندگان امضا کننده شکوائیه این روزها توسط نمایندگان اقلیت مجلس در دستور کار قرار گرفته تا بلکه از آن طریق به نحو دیگری از اهمیت شکایت از میرحسین موسوی کاسته شود.

این در حالی است که حمید رسایی دلیل اعلام نشدن اسامی امضا کنندگان را اینگونه تشریح کرده است: "ما برای احترام به کسانی که این نامه را امضا نکرده‌اند و ممکن از طرف مردمشان درحوزه انتخابیه مورد سوال قرار گیرند اسامی امضا کنندگان را منتشر نکردیم؛ این اسامی در دادستانی کل کشور موجود است و هر کس سوالی دارد می‌تواند موضوع را پیگری کند."

گفتنی است، در طی روزها و هفته‌های اخیر احتمال بازداشت کروبی و میرحسین موسوی بیش از گذشته قوت گرفته است که علت آن می‌تواند پافشاری آن‌ها بر مواضع دشمن پسندانه روزهای گذشته باشد.

/ 0 نظر / 3 بازدید