سایت کروبی و رادیوی سیا خواهرخوانده شدند؟!

همکاری سایت وابسته به حزب اعتمادملی با رادیو فردا (ارگان رسمی سازمان سیا) به اوج خود رسید. سایت تغییر که توسط عناصری چون محمد قوچانی و به بهانه انتخابات ریاست جمهوری راه اندازی شد، عیناً گفت وگوی خیالی رادیو فردا با فردی به نام «م-ص» را منتشر کرد که در آن ادعا شده نامبرده به خاطر فعالیت انتخاباتی مورد تجاوز قرار گرفته است. این گفت وگو مانند تولیدات مشابه و مشترک با قصه بافی و جزئیات پردازی- برای باورپذیری- همراه است.
سایت تغییر همچنین متن گفت وگوی «الف-ش» با رادیو فردا را که پس از اغفال کروبی و بازی با حیثیت سیاسی وی از کشور گریخت، عیناً بازتاب داد. در پروژه «الف-ش» ابتدا کروبی و سایت وی به انتشار ادعاهای خلاف واقع علیه جمهوری اسلامی پرداختند و نامبرده پس از فرار از کشور و مصاحبه با رضا علامه زاده- فیلمساز مرتبط با ناتوی فرهنگی که دست به کار تولید مصاحبه هایی با مضمون تجاوز به بازداشت شدگان است- سر از ارگان سازمان سیا درآورد. اما در پروژه «م-ص» ابتدا ارگان سازمان سیا مصاحبه با وی را منتشر کرد و سپس سایت اعتمادملی به بازتاب آن پرداخت. مواضع کروبی به خاطر معارضه با منافع ملی و مبانی انقلاب و قانون اساسی، بارها به عنوان تیتر برجسته رادیو فردا انتخاب شده است. سایت تغییر پس از شکست فاحش کروبی در انتخابات تا یک هفته پیش تعطیل بود اما در دور جدید شایعه سازی، گردانندگان آن به عرصه فراخوانده شدند.
در تبلیغات خیابانی کروبی در مقطع انتخابات از پلاکاردها و بروشورهایی با مضمون Change(تغییر) و «مردی برای تغییر» استفاده می شد اما میزان آرای وی (330 هزار رأی) حتی کمتر از آرای باطله رقم خورد. با این وجود برخی اطرافیان افراطی کروبی سعی کردند در برابر این لطمه روحی شدید، کم نیاورند و او را وادار به رفتارهای غیرعقلانی بی سابقه کنند. افراطی گری در اردوگاه کروبی به حدی بود که کسانی چون سروش، سحرخیز، کرباسچی، عبدی، ابطحی، مهاجرانی و... ترجیح دادند به جای حمایت از موسوی، از وی حمایت کنند. اقدامات لجوجانه و سفاهت آمیز نظیر شایعه پردازی و دروغ پراکنی و نیز دعوت به گروکشی و تفرقه در راهپیمایی ضدصهیونیستی روز جهانی قدس، باعث شد کروبی بارها از سوی سایت وزارت خارجه رژیم صهیونیستی، داریوش همایون وزیر اطلاعات صهیونیست رژیم پهلوی و برخی عناصر ضدانقلاب داخلی و خارجی مورد تمجید و ستایش قرار گیرد.

/ 0 نظر / 3 بازدید