مرکل: ما یهودی ها را کشته ایم اما ایران نباید برنامه اتمی داشته باشد!

دولت گروگان گرفته شده آلمان به رژیم صهیونیستی قول داد تمام تلاش خود را برای تشدید تحریم ها علیه ایران به کار گیرد.
آنگلا مرکل پس از بازدید نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از اردوگاه آشویتز گفت: ما از حیات اسرائیل حمایت خواهیم کرد و این نتیجه ای است که از هولوکاست در جنگ جهانی دوم ناشی می شود. مسئولیت هولوکاست به عهده ماست و این واقعه، وظیفه ای دائمی برای ما ایجاد می کند.
نتانیاهو نیز در این نمایش مظلومیت گفت: در این مکان برای نابودی ملت یهود برنامه ریزی کردند. رهبران جهان باید بدانند که کسی که ملت یهود را تهدید کند جهان را تهدید کرده است.
مرکل پس از این نمایش مضحک و بدون اینکه توضیح دهد چرا ملت فلسطین باید تاوان جنایات دولت وقت آلمان را بپردازد، خواستار اتخاذ تحریم های تازه علیه ایران شد و گفت: در صورتی که ایران تا ماه سپتامبر تمایل خود را برای مذاکره بر سر برنامه اتمی نشان ندهد با تحریم های تازه روبرو خواهد شد و ما در صورت دریافت نکردن پاسخ مثبت، اقدام های بیشتری را در بخش های انرژی و مالی مد نظر قرار خواهیم داد.
نتانیاهو نیز خواستار اعمال تحریم های فلج کننده علیه ایران آن گونه که هیلاری کلینتون عنوان کرده بود، شد و گفت: ایران خطری برای صلح جهانی است و زمان زیادی باقی نمانده.
نخست وزیر اسرائیل در پاسخ به پرسش یک خبرنگار آلمانی درمورد این که آیا اکنون زمان خلع سلاح هسته ای اسرائیل نیست، گفت: «ما اولین کسی نیستیم که سلاح هسته ای را وارد خاورمیانه کردیم، بلکه مشکل ایران است. مهم آن است که باید تحریم های شدید و فلج کننده ای علیه ایران اعمال کرد(!) البته اگر شورای امنیت نتواند برای تشدید تحریم ها به توافق برسد، آمریکا و اروپا باید خود به اعمال مجازات اقدام کنند.»
اما در همین حال روزنامه ورمیانووستی با اشاره به جلسه هفته آینده مقامات وزارت خارجه 1+5 در برلین نوشت: برنامه هسته ای ایران می تواند به زودی سبب قهر بین غرب با روسیه و چین شود. قدرت های غربی درصدد متقاعدسازی مسکو و پکن به اعمال تحریم های جدید علیه تهران برای مجازات آن بخاطر عدم تمایل به توقف غنی سازی اورانیوم هستند. این می تواند در رابطه با محدودسازی ایران در بخش خرید و فروش گاز و فرآورده های نفتی باشد که به طور مستقیم منافع روسیه و چین را تحت تأثیر قرار می دهد.
این روزنامه می افزاید: اختلاف نظر بین مقامات آمریکایی مانع از فشار نظامی به ایران است. مقامات پنتاگون موضع ملاحظه کارانه ای دارند و از جمله مایک مولن رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا بخوبی متوجه این هست که وارد کردن ضربات نظامی به ایران نتایج مطلوبی به همراه نخواهد داشت و نمی تواند برنامه هسته ای ایران را متوقف کند.

/ 0 نظر / 3 بازدید