کروبی گفت من به قطعیت نرسیدم

خبرگزاری فارس: سخنگوی کمیته ویژه مجلس با اشاره به دیدار اعضای این کمیته با کروبی گفت: از آقای کروبی پرسیدیم که آیا شما در خصوص ادعای مطرح شده در نامه خود به قطعیت رسیده‌اید، کروبی گفت خیر، من به قطعیت نرسیدم.


کاظم جلالی نماینده مردم شاهرود و سخنگوی کمیته ویژه مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار امور مجلس خبرگزاری فارس، با اشاره به دیدار اعضای این کمیته با کروبی اظهار داشت: بر اساس پیگیری‌های کمیته اخیرا آقای کروبی نامه‌ای را به آقای هاشمی رفسنجانی ارسال کرده بود که در آن نامه گفته بود گزارش‌هایی به بنده رسیده مبنی بر آزارهای جنسی بازداشت‌ شدگان حوادث اخیر و از هاشمی رفسنجانی درخواست کرده بود که این مسئله مورد بررسی قرار گیرد.
وی در ادامه با بیان اینکه متاسفانه این مسئله انعکاس وسیعی در رسانه‌های داخلی و خارجی داشت، تصریح کرد: بعد از انتشار نامه مذکور یک فضای روانی علیه کشورمان به نوعی ایجاد شد لذا ضرورت داشت که در این خصوص با کروبی رایزنی داشته باشیم و مستندات او را درباره مسائل مطرح شده در نامه دریافت کنیم که اگر چنانچه چنین امری اتفاق افتاده با عوامل آن برخورد صورت گیرد و اگر هم رخ نداده طبیعی است چنین اتهامی باید از نظام و کشور مبرا شود.
سخنگوی کمیته ویژه مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: با توجه به گستردگی فضای رسانه‌ای که ایجاد شده بود لذا این ملاقات عصر امروز با کروبی انجام شد، لاریجانی رئیس مجلس نیز تاکید داشتند که کمیته ویژه با کروبی ملاقات کند.
وی با بیان اینکه این ملاقات حدود 3 ساعت به طول انجامید، ابراز داشت: در بخش نخست جلسه آقای کروبی گزارشی را در رابطه با افرادی که به او مراجعه کرده بودند و کلیت مسئله بازداشتی‌ها و رفتارها و برخوردهایی که با آنها صورت گرفته بود ارائه نمودند.
این نماینده مجلس در عین حال گفت: آقای کروبی طی این جلسه نگرانی‌هایی را که داشتند با اعضای کمیته در میان گذاشتند، پس از آن موضوعی که مطرح شد در رابطه با نامه وی خطاب به هاشمی رفسنجانی بود و اینکه کروبی در این نامه اعلام کرده بود گزارش‌هایی را بنده در رابطه با آزارهای جنسی بازداشتی‌های اخیر دارم.
سخنگوی کمیته ویژه مجلس شورای اسلامی گفت:در این ملاقات از کروبی پرسیدیم که چند نفر چنین ادعایی را با شما در میان گذاشتند که کروبی گفت: 4 مورد به خود بنده مراجعه کرده‌اند البته مواردی را نیز دیگران به صورت غیر مستقیم برای بنده نقل کرده‌اند.
جلالی عنوان کرد:‌ از آقای کروبی پرسیدیم آیا در خصوص این 4 مورد شما به قطعیت رسیده‌اید که آزارهای جنسی نسبت به افراد مذکور انجام شده است که بر این اساس کروبی گفت: من به قطعیت نرسیده‌ام و حتی در نامه‌ای که خطاب به هاشمی رفسنجانی نوشتم در آن به این نکته اشاره کردم افرادی به بنده مراجعه کرده‌اند و چنین ادعاهایی را مطرح نموده‌اند، از هاشمی رفسنجانی درخواست کردم این ادعاها مورد بررسی قرار گیرد تا صحت و سقم این مسائل مشخص شود.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به جمع‌بندی ملاقات امروز کمیته ویژه مجلس برای پیگیری وضعیت بازداشت‌ شدگان حوادث اخیر با کروبی، تصریح کرد: آنچه که طی جلسه‌ امروز به آن رسیدیم این بود که اگر موارد در حد 3 یا 4 مورد است کاملا می‌شود این افراد را احضار و با آن‌ها گفتگو کرد تا چنانچه مامور یا فردی مرتکب تخلفی شده با متخلفان برخورد شود و این مسئله دستاویزی برای به چالش گرفتن آبروی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نشود.
این نماینده مجلس در ادامه گفت‌وگو با فارس با اشاره به صحبت‌های مطرح شده از سوی کروبی اظهار داشت: کروبی نیز در این ملاقات تاکید کرد بنده به عنوان فردی که اصول نظام جمهوری اسلامی ایران را قبول دارم و خودم را در خدمت نظام می‌دانم و نظام را از خودم می‌دانم در مقابل شنیدن این گزارشات تقاضا داشتم که مرجعی این موضوع را مورد رسیدگی قرار دهد.
وی گفت که طی این جلسه مقرر شد کمیته این موضوع را با لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی مطرح کند تا لاریجانی این موضوع را با رئیس قوه قضائیه در میان بگذارد و موضوع را پیگیری نمایند.
جلالی در ادامه ابراز داشت: کروبی گفت بنده به همین جمع نمایندگان مجلس کاملا اعتماد دارم ولی این موضوع باید مورد بررسی قرار گیرد تا نتیجه آن مشخص شود.
وی با اشاره به نکته دیگری که کروبی مطرح کرده است، ابراز داشت: آقای کروبی در این دیدار گفت برخی از اشخاص از بیان این مطالب احساس ناامنی می‌کنند و می‌گویند که اگر این مطالب را مطرح کنیم با ما برخورد می‌شود.
سخنگوی کمیته ویژه مجلس برای پیگیری وضعیت بازداشت شدگان حوادث اخیر بر همین اساس ادامه داد: اعضای کمیته ویژه مجلس طی این جلسه اعلام کردند که ما در باره مسئله مورد نظر شما،با کمک ریاست قوه قضائیه و مجموعه مسئولان دستگاه قضایی، فضای امنی را ایجاد می‌کنیم که افراد مطالب خود را در کمال آرامش بیان کنند تا صحت و سقم این مسئله کاملا مشخص شود.
وی اضافه کرد: اگر افرادی در هر رده‌ای برخوردهایی را انجام داده باشند طبیعی است که اراده همه مسئولان عالی کشور به خصوص مقام معظم رهبری این است که با متخلفین کاملا به شکل جدی برخورد صورت گیرد و امیدواریم که طی روزهای آینده این موضوع بتواند به یک سرانجامی برسد و حل و فصل شود.
انتهای پیام/ز

/ 0 نظر / 3 بازدید