عربیان: ادعای رسانه‌های اصلاح‌طلب، " کذب محض" و نشانه بی تقوایی است

چند روز پس آنکه دادستان دیوان محاسبات پرونده "یک میلیارد دلار" را مختومه اعلام کرد، رسانه‌های اصلاح‌طلب مدعی شدند که وی به پاس "چشم‌پوشی" از تخلف دولت، به عنوان استاندار کردستان انتخاب شده است.

شبکه ایران: اتهام "یک میلیاردی" دیوان محاسبان مجلس به دولت نهم، از همان ابتدا با اسناد مقامات دولتی رد شد اما اصرار رئیس دیوان بر این موضوع، همچنان ادامه یافت و حتی در میان محورهای تبلیغات رقبای انتخاباتی احمدی‌نژاد جای ثابتی پیدا کرد.

این موضوع اگرچه در ماه‌های اخیر نیز با پوشش گسترده رسانه‌های مخالف دولت همراه شد و در نتیجه آن دولتمردان "متهم" شدند، با این حال به گفته رئیس جمهور، دولت این اتهام را با "ارائه اسناد" پاسخ داد و در مقابل اصرار سیاسی- رسانه‌ای موجود، "صبر" کرد.

پس از گذشت حدود چند ماه از این موضوع، اصغر عربیان، دادستان دیوان محاسبات خبر داد که پس از بررسی موضوع یک میلیارد در دادسرای دیوان محاسبات، این پرونده اکنون "مختومه" شده است.

اما روشن شدن ماجرای "یک میلیارد دلار" واکنش‌های متفاوت و زیادی را به همراه داشت. در این میان رسانه‌های اپوزیسیون حتی دادستان دیوان محاسبات را به "چشم‌پوشی از تخلف دولت" متهم کردند و مدعی شدند، به همین دلیل او به زودی به عنوان "استاندار کردستان" منصوب خواهد شد.

علاوه بر روزنامه اعتماد به عنوان طراح این ادعا، سایت حامی هاشمی رفسنجانی نیز با تیتر "حکم استانداری پاداش مختومه شدن1میلیارد" از این موضوع استقبال کرد.

به دنبال رسانه‌ای شدن این موضوع، دادستان دیوان محاسبات در گفت‌و‌گو با شبکه ایران، طرح این ادعا را "‌بی‌تقوایی محض" دانست و آن را از اساس تکذیب کرد.

عربیان اضافه کرد: " 25 سال است که قاضی دادگستری هستم و هرگز شرافت قضایی خود را با هیچ مابه‌ازایی عوض نمی‌کنم."

او با بیان اینکه "هیچ‌گاه با دید مادی به مسئولیت‌ ملی و کشوری‌ام نگاه نمی‌کنم"، تاکید کرد: "به اعتقاد من صیانت از بیت‌المال بالاترین ارزش است که هیچ مابه‌ازایی ندارد. من بی‌تقوایی اینگونه افراد را به حاکم محکمه عدل الهی می‌سپارم."

عربیان که علاوه بر شغل قضایی در دانشگاه هم مشغول تدریس است، در ادامه آب پاکی را بر دستان رسانه‌های مذکور ریخت و گفت: "ضمن احترام به مسئولین اجرایی، نه الان و نه هیچ‌ وقت دیگری در مناصب اجرایی قرار نخواهم گرفت."

دادستان دیوان محاسبات در پایان با انتقاد از "ترفند" این رسانه‌ها اظهار داشت: "هرگز با این ترفندها از حق و عدالت عدول نخواهم کرد و به دلیل نشر اکاذیب حق شکایت از رسانه‌ها و عوامل اصلی این جریان را برای خود محفوظ می‌دانم."

/ 0 نظر / 3 بازدید