فراخوان عمومی برای راهپیمایی باشکوه روز جهانی قدس

ستاد نماز جمعه رسماً اعلام کرد
سیداحمد خاتمی امام جمعه روز قدس شد

نماز عبادی سیاسی این جمعه تهران که همزمان با روز قدس است، به امامت سیداحمد خاتمی اقامه می‌شود.
«حجت‌الاسلام مسعود مرادی» رئیس ستاد نماز جمعه تهران در گفت‌وگو با ایرنا با بیان این مطلب، افزود: این مراسم عبادی سیاسی در محل دانشگاه تهران و با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید آغاز می‌شود.
همچنین دکتر محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری و رمضان عبدالله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین به عنوان سخنران پیش از خطبه‌ها، به مناسبت روز جهانی قدس به ایراد سخن خواهند پرداخت.

گروه سیاسی‌ـ سازمان‌ها، تشکل‌ها و جمعیت‌های مختلف در آستانه روز جهانی قدس، در فراخوان‌هایی از روز قدس به عنوان روز فریاد وحدت با مظلومین فلسطین یاد کرده و از روزه‌داران دعوت کردند تا در مراسم باشکوه راهپیمایی این روز شرکت کنند.
در اطلاعیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و ستاد مرکزی قدس و انتفاضه آمده است: ملت انقلابی و غیرتمند و عزتمدار ایران اسلامی، با حضور یکپارچه و پرشکوه خود در سی‌امین راهپیمایی روز جهانی قدس، ضمن زنده نگه داشتن یاد و اندیشه‌های ناب امام خمینی(ره) و پاسداشت ابتکار تاریخی، تاریخ‌ساز و وحدت‌بخش بنیانگذار جمهوری اسلامی و به ندای ولی امر مسلمین و رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای لبیک‌گویان به سوی مصلاهای نماز جمعه می‌شتابند.
این اطلاعیه می‌افزاید: شرکت کنندگان در این مراسم باشکوه در خیزشی عظیم از اقیانوس بیکران اراده‌های پولادین و راسخ ملت بزرگ و شریف ایران اسلامی، اراده و پایبندی خود در حمایت از آرمان مقدس قدس شریف و ملت مسلمان، مظلوم و ستمدیده فلسطین و ضرورت شکل‌گیری یک تصمیم و خواست جهانی برای اخراج اشغالگران از سرزمین مقدس فلسطین و محاکمه بدون اغماض جنایتکاران سفاک و بی‌رحم صهیونیستی را فریاد خواهند زد.
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در این اطلاعیه از تمامی مردم قدرشناس ایران اسلامی خواسته است تا در راهپیمایی روز جهانی قدس که امسال مصادف با چهلمین سالروز به آتش کشیدن مسجدالاقصی توسط گارد دژخیمان رژیم اشغالگر قدس است، همصدا و همگام با سایر ملل آزاد در راهپیمایی سراسری این روز رأس ساعت 10 صبح حضور یافته و فریاد مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل سر دهند.
* دعوت از آزادگان جهان برای نیل به آرمان آزادی قدس
شورای نگهبان در بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت روز قدس، ملت‌های آزاده جهان و امت اسلامی را به تلاش برای آزادی قدس شریف و حمایت همه‌جانبه از ملت ستمدیده فلسطین فرا خواند.
شورای عالی استان‌ها نیز در بیانیه‌ای به مناسبت روز جهانی قدس یادآور شد: مقاومت‌های فلسطینیان و حزب‌الله لبنان، مخصوصاً دو پدیده جنگ 33 روزه و غزه، قدرت پوشالی رژیم منحوس صهیونیست را که همچون خانه عنکبوت ان‌شاءالله سست‌بنیان است، شکست.این بیانیه می‌افزاید: امروز دنیا می‌داند که دیگر اسرائیل حتی با پشتیبانان خود، نخواهد توانست از راه جنگ رویارو، بر مردم مسلمان منطقه و نظام مقدس اسلامی سلطه یابد.
* روز قدس، مظهر وحدت ملی ایرانیان
همچنین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای روز جهانی قدس را مظهر وحدت ملی ایرانیان و نماد اتحاد و یکپارچگی جهان اسلام در حمایت از ملت مظلوم فلسطین و صحنه انزجار و اعتراض علیه جنایات رژیم غاصب صهیونیستی دانست.
سپاه پاسداران در این بیانیه نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس را یکی از برکات عظیم انقلاب اسلامی برای جهان اسلام و ارزشمندترین یادگارهای امام عظیم‌الشأن خوانده است.
در این بیانیه خاطرنشان شده است: جمعه روز آزمایش بزرگ ملت‌های مسلمان، بویژه ملت پرشور و هوشیار ایران اسلامی خواهد بود که با درک درست و عمیق خود از شرایط حساس کنونی با حضوری یکپارچه و باشکوه در راهپیمایی روز قدس آرمان جاوید آزادی قدس شریف را فریاد خواهند کرد و با مشت‌های گره کرده خود در حمایت از قدس و انتفاضه امید واهی بلاهت‌پیشگان صهیونیست و بخری مرعوب شدگان تبلیغات بیگانه در داخل را ناامید خواهند ساخت، حقیقتی که جز تمنای مرگ و رسوایی برای هم‌پیمانان این رژیم جلاد و جنایت‌پیشه و حامیان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای آن به چیز دیگری رضایت نخواهد داد.
مرکز رسیدگی به امور مساجد نیز با صدور دستورالعملی به ائمه جماعات سراسر کشور اعلام کرد: این مرکز از ائمه جماعات انتظار دارد که در مساجد ضمن سخنرانی‌ها و نصایح و مواعظ، با تأکید بر مواضع ضد صهیونیستی امام راحل و
رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله العالی) افکار عمومی را روشن و نسبت به حضور پرشور و گسترده مردم در راهپیمایی سرنوشت‌ساز و شرکت در نماز دشمن‌شکن جمعه اهتمام ورزند.
همچنین جمعیت حامیان آزادی قدس شریف ضمن تجدید میثاق دوباره با آرمان آزادی فلسطین و اعلان پیمان همبستگی با فرزندان مقاومت در فلسطین و لبنان، از عموم مسلمانان و آزادگان، بویژه مردم هوشیار و بیدار ایران اسلامی دعوت می‌کند تا با حضور یکپارچه در راهپیمایی روز جهانی قدس، تبعیت خود را از فرامین امام و رهبر معظم انقلاب اسلامی، در مسیر اعلان برائت نسبت به صهیونیسم، امریکا و متحدان آنها و تجدید عهد با آرمان آزادی قبله اول، به نمایش گذارند.
* تسریع نابودی غده سرطانی در جغرافیای اسلامی
مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی هم در بیانیه خود از اقشار و آحاد مردم همیشه بیدار اسلامی ایران دعوت کرد ضمن هوشیاری و حفظ وحدت اسلامی با حضور خود در راهپیمایی روز جهانی قدس، اضمحلال و نابودی غده سرطانی صهیونیستی را در جغرافیای سرزمین‌های اسلامی سرعت بخشد و حمایت خود را از مظلومان جهان به نمایش بگذارند.
همچنین در بیانیه جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی آمده است: حضور در راهپیمایی روز قدس در جهت احیا و عظمت امت اسلامی خواهد بود. چرا که بر این باوریم مسئله فلسطین، محور و اصلی اساسی در مبارزه مستضعفین و مظلومین علیه مستکبرین است.
در بیانیه کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین به مناسبت روز جهانی قدس نیز می‌خوانیم: روز جهانی قدس 1388 نمونه‌ای از این وحدت سراسری در پهنه قلمرو امت اسلامی است و باشد که با شکوه افزون از سال‌های گذشته ناامیدی منجر به نابودی صهیونیسم را فراهم نماید. صهیونیستی که نشانه‌های زوال آن بیش از پیش بر همگان و حتی یهودیان آشکار است.
همچنین شورای اصناف کشور در اطلاعیه خود به مناسبت روز جهانی قدس آورده است: خانواده بزرگ اصناف کشور با 20 میلیون جمعیت صنفی که یکی از گسترده‌ترین اقشار جامعه را تشکیل می‌دهند براساس وجهه ولایت‌پذیری خود و در راستای اطاعت از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان همدوش و همراه سایر اقشار ملت مسلمان ایران فریادهای اعتراض خود را بر علیه اشغال سرزمین فلسطین و جنایات رژیم ددمنش صهیونیستی به گوش جهانیان می‌رسانند.
سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران نیز در بیانیه‌ای به نمایندگی از جامعه خدوم و فرهیخته پزشکی کشور، ضمن بیعت مجدد با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و منویات مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، بر حمایت راسخ خود از مردم مظلوم و زجر کشیده فلسطین تأکید کرده، با دعوت از آحاد مردم کشورمان برای حضور هر چه پرشورتر در راهپیمایی روز قدس، مراتب آمادگی کلیه اعضای جامعه پزشکی برای شرکت پرنشاط و هر چه فعال‌تر در این مراسم را اعلام کرد.
* روز تمایز منافقین از متعهدین به آرمان‌ها
جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی هم با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: مراسم امسال روز قدس در ایران اسلامی حائز شرایط ویژه‌ای است که هوشیاری بیشتری می‌طلبد.
این بیانیه افزوده است: این بار نیز ان‌شاءالله به فضل الهی مردم مسلمان، روزه‌دار و هوشمند ایران اسلامی در لبیک به دعوت مقتدا و رهبر خود با شرکت یکپارچه در مراسم روز جهانی قدس نمایشی عظیم از وحدت ملی در پیگیری آرمان فلسطین ترسیم کرده، دندان طمع دشمنان را خرد، آنها را از ایجاد تفرقه در میان خود مأیوس و مراسم روز قدس را روز تمایز واقعی منافقین از متعهدین به آرمان‌ها و شعارهای اصیل انقلاب اسلامی ثبت خواهند کرد.
جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی نیز در بخشی از بیانیه تصریح کرد: روز قدس نه تنها برای ما ایرانیان بلکه برای همه مسلمانان جهان روز وحدت و یکدلی است باید هوشیار بود تا عوامل فتنه و فریب‌خوردگان اجانب در این روز مقدس با شعارهای گمراه کننده در صفوف مسلمانان ایجاد تفرقه ننمایند.
در بیانیه حزب مردم سالاری نیز آمده است: حزب مردم سالاری با تأکید بر لزوم حراست از میراث بزرگ امام خمینی(ره) از تمامی مسلمانان جهان و بویژه ملت آگاه و انقلابی ایران می‌خواهد به دور از هر گونه اختلاف و شعارهای انحرافی در صفوفی فشرده، هر چه گسترده‌تر در راهپیمایی روز قدس مشارکت داشته باشند. جامعه اسلامی دانشگاهیان ایران، دانشگاه مذاهب اسلامی، جمع نخبگان ایران، سازمان بسیج اساتید، بسیج طلاب و روحانیون، جنبش دانش‌آموزی ایران اسلامی، وزارت دادگستری، مجمع نیروهای خط امام(ره)، شورای فرهنگی اجتماعی زنان، جامعه اسلامی کارمندان، حزب مؤتلفه اسلامی، اتحادیه بین‌المللی سازمان‌های غیردولتی مدافع مردم فلسطین، جهاد دانشگاهی، مجمع جانبازان و ایثارگران انقلاب اسلامی، بسیج جامعه پزشکی، سازمان بسیج هنرمندان، جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار، جمعیت زنان جمهوری اسلامی ایران، کمیته امداد امام‌ خمینی(ره)، کمیسیون سیاسی و امور بین‌الملل مشاوران جوان جمعیت دفاع از ملت فلسطین و... نیز در بیانیه‌های جداگانه‌ای اعلام کردند که فردا همراه با امت بزرگوار اسلام و ایران به خیابان‌ها خواهند آمد و با برافراشتن پرچم آزادی قدس فریاد «مرگ بر امریکا» و «مرگ بر اسرائیل غاصب» سر خواهند داد.

/ 0 نظر / 3 بازدید