سرلشگر جعفرى خبر داد آمادگى سپاه براى مقابله با جنگ سایبرى

138561.jpg

 


سرلشکر جعفری با اشاره به توان بالای سپاه پاسداران در موضوع اشراف اطلاعاتی و قدرت موشک‌های زمین به زمین گفت: ‌ با انجام چند پروژه توانستیم دقت موشک‌هایمان را به بیشترین حد ممکن برسانیم. به گزارش فارس، ‌ سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روزگذشته طی یک نشست خبری با اشاره به اقدامات مناسب سپاه پاسداران در برخورد با نا آرامی‌های شمال‌غرب و جنوب شرق کشور اظهار داشت: ‌ با تلاش‌های بی‌وقفه‌ای که از طرف سپاه و نیروهای بسیج در این منطقه و خصوصاً در کردستان انجام شد، ‌ عملیات‌های گسترده‌ای علیه نیروهای ضد انقلاب، ‌ احزاب و گروهک‌های کومله، ‌‌دموکرات و پژاک انجام گرفت، ‌ امروز امنیت مناسبی در این منطقه برقرار شده است. وی خاطرنشان کرد: ‌ پس از آنکه دشمنان از ناامنی‌های داخلی، ‌‌ ناامید شدند با تحریک عناصر ضد انقلاب قصد برهم زدن امنیت در این مناطق را داشتند که با اقدام نیروهای امنیتی و دادن تلفات سنگین که شامل 45 کشته و بیش از 50 زخمی طی 15 روز و با انجام سلسله عملیات‌های مختلف انجام گرفت، ‌ با شکست روبه‌رو شدند و تسلط نیروهای ما آنقدر زیاد بود که در این عملیات‌ها تنها یک شهید و چند زخمی دادیم. سرلشکر جعفری در خصوص برخی نا آرامی‌ها و اغتشاشات اخیر پس از انتخابات ریاست جمهوری به حضور تعیین کننده نیروهای سپاه و بسیج برای کنترل ناآرامی‌ها اشاره کرد و گفت: ‌ با حضور گسترده نیروها نا آرامی‌های اخیر که با وابستگی به بیگانه وبرنامه‌ریزی‌های گسترده انجام می‌شد، ‌ ظرف مدت یک هفته خنثی و اوضاع به کنترل ما درآمد. وی به مظلومیت نظام جمهوری اسلامی ایران و نیروهای امنیتی و دفاعی نظام اشاره کرد و افزود: ‌ در کنترل حوادث پس از انتخابات، ‌ نیروهای انتظامی، ‌ نظامی و بسیج، ‌ بیش از آنکه به خود توجه داشته باشند به مردم توجه داشتند. فرمانده کل سپاه افزود: ‌ آشوبگران، ‌ 13 نفر از نیروهای بسیج را در این حوادث به شهادت رساندند و هفت نفر نیز از مردم عادی که سابقه بسیج داشتند در حوادث اخیر با ترورهای کور شهید شدند. وی خاطرنشان کرد: ‌ از مخالفین و معارضین نیز 9 نفر کشته شدند که مقایسه این آمار نشان می‌دهد نیروهای امنیتی و بسیج به‌رغم گستردگی بالای این حوادث به خوبی متوجه حفظ جان مردم بودند. عضو شورایعالی امنیت ملی در ادامه حوادث اخیر را به دلیل تقابل فیزیکی که در برخی مقاطع صورت گرفت از نوع تهدیدات نیمه سخت امنیتی عنوان کرد و گفت: ‌در تهدیدات نرم بعد از تلاش‌های فرهنگی و سیاسی دشمن حاصل آن منجر به برخوردهای امنیتی و فیزیکی و انجام اغتشاشات می‌شود که سپاه و بسیج با اقتدار کامل در این صحنه‌ها حضور می‌یابند. جعفری خاطرنشان کرد: ‌ بحران‌های اجتماعی و فتنه‌های اخیر آنقدر گسترده بود که نام بحران برای آن کوچک است، چرا که در این حوادث که خصوصا در ایام انتخابات صورت گرفت با احساسات مردم بازی شد. فرمانده کل سپاه با اشاره به برخی اقدامات صورت گرفته در اماکنی مانند کوی دانشگاه اظهار داشت: ‌ از آنجایی که این حوادث با برنامه‌ریزی قبلی صورت گرفته بود در جایی مانند کوی دانشگاه، ‌تخریب‌های گسترده توسط برخی عوامل آشوبگر صورت گرفت که اطلاعات دقیق ما حاکی است تعداد زیادی از آنها نیز دانشجو نبوده و با نفوذ در میان آنها اقدام به تخریب کوی دانشگاه کردند
.

وی اظهار داشت: ‌ نیروهای انتظامی در ابتدا به دلیل مسؤولیت خود صبوری به خرج دادند، اما مردمی که احساس تکلیف کرده بودند و برخی گروه‌های تندرو که‌متأسفانه سازماندهی آنها اصلا مشخص نبود وارد شده و دست به اقدامات خرابکارانه‌ای زدند. جعفری خاطرنشان کرد: ‌‌ همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند گروه ویژه‌ای برای بررسی این موضوع تشکیل شده و احتمال می‌دهیم تا پایان این ماه دادگاهی مخصوص این عوامل تشکیل شود. وی تأکید‌ کرد: ‌ بررسی‌های انجام شده از سوی حفاظت و اطلاعات سپاه نشان می‌دهد که نیروهای بسیجی در این حادثه حضور نداشتند هر چند ممکن است تعداد کمی از بسیجیان که سازماندهی نشده بودند در این قضیه وارد شده باشند ولی در بین نیروهای لباس شخصی و خودسر به ندرت شاهد بسیجیان بودیم و عمده آنها لباس‌شخصی‌هایی بودند که ربطی به بسیج نداشتند. جعفری اظهار داشت: ‌ پس از آنکه نیروهای انتظامی وارد عمل شدند، ‌ بسیجیانی که سازماندهی شده بودند در کنار آنها حضور داشته و کمک می‌کردند.
حضور سپاه در آب‌های آزاد و خلیج عدن بنا بر ضرورت ادامه می‌یابد
فرمانده کل سپاه با اشاره به پایان یافتن موفقیت‌آمیز ماموریت نیروی دریایی سپاه پاسداران در آب‌های آزاد و خلیج عدن آن را در جهت برقراری امنیت کشتیرانی جمهوری اسلامی در این مناطق عنوان کرد و افزود: ‌ هر چند مقابله با دزدان دریایی از نظر عملیاتی برای نیروهای ما سخت نبود ولی شرایط جوی به گونه‌ای رقم خورد که انجام این ماموریت با سختی‌هایی برای نیروهای ما همراه شد که البته به رغم این سختی‌ها این ماموریت با موفقیت کامل انجام گرفت و در صورت نیاز نیروی دریایی سپاه مجدداً در آب‌های آزاد حضور پیدا خواهد کرد.
30میلیون نفر روز فعالیت سازندگی بسیج سازندگی
جعفری در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به فعالیت سپاه در ابعاد اقتصادی، ‌ سازندگی و محرومیت‌زدایی اظهار داشت: ‌ موضوع محرومیت‌زدایی، ‌ سازندگی و توسعه از موارد مد نظر سپاه پاسداران است که از طریق انجام اقدامات لازم مانند سدسازی، ‌ راهسازی، ‌ گازرسانی و آبرسانی در مناطق محروم و با هدف سازندگی توسط نیروهای بسیج و در قالب بسیج سازندگی و محرومیت‌زدایی هم اکنون در حال پیگیری است که عمدتاً در مناطقی انجام می‌گیرد که به دلیل سختی و صعب‌العبور بودن آن، ‌ شرکت‌های دیگر قادر به انجام خدمات در این مناطق نیستند. فرمانده کل سپاه با بیان اینکه تا کنون حدود 30 میلیون نفر روز کار سازندگی توسط دانشجویان و دانش‌آموزان دختر و پسر بسیجی صورت گرفته است، ‌اظهار داشت: ‌ این خدمات در قالب بازسازی مدارس، ‌ خانه‌های بهداشت و ایجاد پل و نیز احداث جاده در روستاها و مناطق محروم صورت می‌گیرد که عملکردی مشابه جهاد سازندگی در اوایل انقلاب دارد.
دقت موشک‌های سپاه در بالاترین حد ممکن است
جعفری در ادامه با تأکید‌ بر ارتقای آمادگی دفاعی و نظامی سپاه در ابعاد مختلف گفت: ‌ با توجه به مدت زمانی که از مسؤولیت بنده به عنوان فرمانده سپاه می‌گذرد، ‌ اقدامات مناسبی درجهت توسعه، ‌ تجهیز و خصوصاً افزایش دقت موشک‌ها صورت گرفته است. وی این افزایش دقت در موشک‌ها را از نکات مورد تأکید‌ سپاه پاسداران عنوان کرد و افزود: ‌‌ با انجام چند پروژه توانستیم دقت موشک‌ها را به بیشترین حد ممکن برسانیم.
تدوین طرح شایسته‌سالاری تا پایان سال به اتمام می‌رسد
وی همچنین با تأکید‌ بر اهمیت توجه به موضوع شایسته‌سالاری در انتصابات سپاه پاسداران گفت: ‌ توجه به درجات در سپاه به عنوان یک نیروی مکتبی و یک نهاد انقلابی چندان اهمیت ندارد، بلکه موضوع درجات یک الزام سازمانی است که سپاه نیز آن را پذیرفته اما موضوع شایسته‌سالاری موضوع مهمی است که در بحث مدیریت و فرماندهی سپاه همواره مورد توجه قرار دارد و طرح جامعی در این زمینه در دست تدوین داریم که اواخر امسال یا سال آینده عملی شده و در سطح گسترده‌ای انجام می‌گیرد.
آمادگی سپاه برای مقابله با جنگ سایبری و اینترنتی
سرلشکر جعفری همچنین در بخش دیگری از سخنان خود برآمادگی سپاه برای مقابله با جنگ سایبری و اینترنتی تأکید‌ کرد. وی در این زمینه افزود: ‌ فلسفه وجودی سپاه دفاع از انقلاب اسلامی است و با وجود جنگ نرمی که پس از دهه دوم انقلاب علیه کشورمان آغاز شده است و اکنون نیز در آستانه دهه چهارم، ‌ علیه ماهیت و استمرار انقلاب ادامه دارد سپاه پاسداران برای مقابله با اینگونه اقدامات آمادگی لازم را دارد. سرلشکر جعفری گفت: ‌ یکی از اقدامات سپاه در هشت ماه گذشته، ‌ مقابله با تهدیدات فرهنگی و اقدامات جنگ سایبری و اینترنتی بوده که در این زمینه فعالیت‌های خوبی انجام شده است. وی گفت: ‌ اقدامات سپاه پاسداران برای مقابله با جنگ سایبری و اینترنتی در اواخر پارسال نسبی بوده است و این فعالیت‌ها توسعه خواهد یافت.

/ 0 نظر / 3 بازدید