شما هم منافق، ما هم منافق پس چرا خودی و ناخودی می کنید؟!

همکار متواری روزنامه اعتماد توجیه جالبی برای رفع مسئولیت از کروبی به خاطر دروغ پراکنی های اخیرش ارائه کرد. شهرام رفیع زاده (مقیم کانادا) به رادیو زمانه گفت: آقای کروبی در نامه اش نیامده بگوید آقا من چنین چیزی [تجاوز جنسی به بازداشت شدگان] کشف کرده ام. بلکه نامه ای به آقای رفسنجانی نوشته و تحت عنوان امر به معروف و نهی از منکر اعلام کرده که من چنین چیزی شنیده ام و شما بروید و این را بررسی کنید(!)
وی افزود: آقای کروبی در واقع مسئله ای را به نقل از دیگران مطرح کرده و خواستار بررسی شده، بنابراین از نظر قضایی و طبق قوانین موجود نمی توانند برایش پرونده خاطی بسازند.
این روزنامه نگار زنجیره ای توضیح نداد که براساس کدام قاموس دینی، شایعه پراکنی و نشر اکاذیب، امر به معروف تلقی می شود و چگونه می توان به صرف شنیده و شایعه به هتک حیثیت کشور و نظام پرداخت یا به جای ارجاع مسئله به دستگاه قضایی، به فردی غیرمسئول در امور قضایی «مکاتبه خصوصی» کرد و این مکاتبه خصوصی را نیز در عرصه عمومی منتشر کرد و پس از این همه خیانت، مسئولیتی را هم نپذیرفت.
گفتنی است پس از بازی ساده لوحانه کروبی در پروژه جریان ضدانقلاب، مرحله دوم پروژه کلید خورده و برخی از سایت های ضدانقلاب که عمدتا از خارج کشور هدایت می شوند، شروع به قصه بافی های بی نام و نشان تحت عنوان « یک بازداشت زندان های اول انقلاب می گوید»، «یک منبع موثق خبر داد» و... کرده اند. در ترفندی دیگر چند نفر از عناصر بدسابقه- که نوعا انواع مفاسد اخلاقی را مباح می دانند- اکنون به خدمت گرفته شده اند تا در خارج کشور ادعا کنند مورد تجاوز جنسی قرار گرفته اند!!
استخدام عناصر هرزه، شیوه ای شناخته شده برای بدنام سازی است و در طول تاریخ و به ویژه در قرن اخیر می توان نمونه های متعددی برای آن برشمرد.
شایعه پراکنی و ادعای تعرض به بازداشت شدگان بلافاصله پس از آن صورت گرفت که شماری از عناصر دستگیر شده به ویژه چهره هایی چون ابطحی و عطریانفر، شروع به افشاگری درباره پروژه های مدعیان اصلاح طلبی برای اغتشاش و آشوب کردند. افراطیون پس از شوک ناشی از این اظهارات، مدعی شدند این اعترافات به خاطر خوراندن قرص های خاص صورت می گیرد. طیف مذکور اکنون مدعی آزار جنسی متهمان شده اند!
سایت روزنت در آخرین نوع از این قصه بافی های مضحک و به تقلید از ادعای 2 هفته قبل روزنامه اعتماد ملی مدعی شد «به ابطحی و عطریانفر قرص هایی خورانده اند که کنترل گفتار و اعمال خود را از دست داده اند اما در ظاهر به نظر نمی رسد که کنترلی بر خود ندارند(!) وقتی اثر این قرص ها از بین می رود، این افراد به یاد نمی آورند که چه چیزی گفته اند.»
به نظر می رسد به نویسندگان چنین تخیلات و فضاسازی های مضحکی، قرص اکس می خورانند تا وقتی می خواهند خود و هم قطاران شان را مورد هجو و تمسخر قرار دهند، در هپروت باشند و نفهمند چه می نویسند. و البته باید پرسید آیا به آقای کروبی هم از این قسم قرص ها خورانده اند که باعث شده این گونه خود را بی آبرو کند و لاطائلاتی بگوید که قاعدتا هر انسانی در حالت عادی، عار دارد از این قبیل سخنان بگوید؟!

/ 1 نظر / 3 بازدید
عرفان

استاد مرتضی مطهری در کتاب حق و باطل جملاتی به این مضمون نوشته اند : از کودکی همیشه این سوال برایم مطرح بود که : چرا قطار تا وقتی ایستاده است کسی به او سنگ نمی زند... اما وقتی قطار به راه افتاد سنگباران می شود... این معما برایم بود تا وقتی که بزرگ شدم و وارد اجتماع شدم دیدم این‏ قانون کلی زندگی ما ایرانیان است که هر کسی و هر چیزی تا وقتی که ساکن‏ است مورد احترام است. تا ساکت است مورد تعظیم و تبجیل است اما همینکه به راه افتاد و یک قدم برداشت نه تنها کسی کمکش نمی‏کند ، بلکه‏ سنگ است که بطرف او پرتاب می‏شود و این نشانه یک جامعه مرده است ولی یک جامعه زنده فقط برای کسانی احترام قائل است که : متکلم هستند نه‏ ساکت ، متحرکند نه ساکن ، باخبرترند نه بی‏خبرتر