نماینده مجلس کویت از سیاست های جهانی در قبال فلسطین انتقاد کرد

کویت- یک نماینده مجلس کویت از برخی سیاست های جهانی در قبال مساله فلسطین انتقاد کرد.

معصومه المبارک روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: فلسطین تنها مساله اعراب یا جهان اسلام نیست، بلکه مساله کل جهان است.
وی گفت: مساله فلسطین برخلاف قوانین بین اللمل و مغایر با آن ایجاد شده، زیرا قانون بین الملل مخالف اشغال سرزمین دیگران و ادامه اشغالگری است.
نماینده مجلس کویت افزود: اقدام اسرائیل در اشغال سرزمین های عربی و نقض کرامت و حرمت ملت فلسطین و نابودی زیر ساخت های فلسطین و کشورهای مجاور به ویژه لبنان، در همین راستا است .
المبارک خاطرنشان کرد که اسرائیل مطابق قوانین بین الملل، یک رژیم قانون شکن به شمار می رود و متاسفانه با همراهی و تسامح از سوی ناظران قانون بین الملل در سازمان ملل، صاحب حق شده و صاحبان واقعی حق تروریست قلمداد شده اند و موضوع خلط شده است.
وی همچنین خاطرنشان کرد: به جای اینکه بر اساس قوانین بین الملل فلسطینی ها باید به عنوان صاحبان اصلی حق، از حق مقاومت و دفاع از خویش برخوردار شوند، ولی متاسفانه بر اساس سیاست های اشتباه بین المللی به عنوان تروریست قلمداد گردیده و دولت اشغالگر و سرکش از حق دفاع از خویش برخوردار شده است.
این نماینده مجلس کویت گفت: در این باره ایرادهای زیادی در سیاست بین المللی در مورد تعامل با مساله فلسطین وجود دارد.
وی اظهارداشت: اعلام روز قدس یک گام حکیمانه از سوی شخصیتی حکیم بود که توجه جهانیان را به این مساله معطوف و آخرین روز جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز جهانی قدس اعلام کرد و باعث توجه نه تنها مسلمانان بلکه همه جهانیان به آن شد.
المبارک با اشاره به وظایف ویژه مسلمانان در قبال قدس، گفت: با این حال آنها نسبت به مساله فلسطین و مشخصا قدس کوتاهی هایی انجام داده و برخی مسلمانان آن را مساله ای عربی و خود اعراب نیز آن را مساله فلسطینی ها دانستند ولی امام خمینی با اعلام روز جهانی قدس، مساله را در جایگاه واقعی خود قرارداد.
نماینده مجلس کویت افزود: نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس اقدامی بسیار حکیمانه است، ولی متاسفانه ما به عنوان عرب و مسلمان تنها آن را به برگزاری جشنواره ها سپری می کنیم و به محض اینکه روز قدس تمام شد منتظر سال بعد می مانیم در حالی که منظور امام خمینی قطعا این نبوده است.
به گفته وی، هدف امام خمینی این بوده که روز قدس به عنوان روزی باشد که همه مسلمانان با احساس مسئولیت برای یاری قدس و مقدسات اسلامی واقع در قدس و بیت المقدس در صفی واحد و یکپارچه قرارگیرند.
معصومه المبارک خاطرنشان کرد: راهپیمایی ها، اعتراضات و کنفرانس ها بسیار خوب است، ولی در کنار اینها نیازاست که به جامعه جهانی و کشورهای حامی ادامه اشغال قدس و سرزمین های فلسطینی فشار وارد شود و بدانیم که این اشغالگری با قوانین بین الملل کاملا منافات دارد.
وی افزود: ادامه اشغالگری طولانی مدت اسرائیل، به معنای ایجاد حق تملک بر بیت المقدس یا سرزمین های فلسطین نیست.
وی تصریح کرد: ادامه نقض قوانین بین المللی و اشغالگری برای هیچ دولت اشغالگری حق تملک اراضی ایجاد نمی- کند.

/ 0 نظر / 3 بازدید