مخالفان 20 سانتریفیوژ به 7000 سانتریفیوژ رسمیت دادند

عضو تیم گرداننده نشریات زنجیره ای که با روزنامه اعتماد همکاری می کند، ادعا کرد ایران پس از 7 سال تحمل آثار تخریبی تحریم ها به توافقی با غرب دست یافت که می توانست 5 سال پیش و بدون هزینه انجام شود.
به گزارش سایت گروهک موسوم به ملی- مذهبی، «فرزانه- ر» می نویسد: «سرانجام پس از حدود 7 سال به توافقی با غرب دست یافتیم که پنج سال پیش نیز با اندکی تأمل و دوراندیشی قابل دسترس بود. یعنی بدون تحمل آثار تخریبی اولین و دومین و سومین تحریم اعلام شده از سوی شورای امنیت سازمان ملل نیز می توانستیم به توافقی دست یابیم که امروز حاصل شده است. براساس توافق اعلام شده قرار است ایران اورانیوم 3 تا 5 درصد غنی شده خود را به روسیه بفرستد و مسکو پس از افزایش درجه غنی سازی با حدود 20 درصد محموله های بازسازی شده ایران را تحویل فرانسه بدهد تا به صورت میله های سوخت دوباره به ایران بازگردانده شود. در شرایطی ادبیات خبری و سیاسی دو سه روز اخیر پیرامون توافق ایران با کشورهای 1+5 با چاشنی پیام های مثبت مقارن شده است که حداقل چهار سال پیش، روس ها نسبت به غنی سازی اورانیوم مورد نیاز ایران در یک کشور ثالث ابراز تمایل کرده بودند.»
این مغالطه و القای ضعف و عقب نشینی ایران در مذاکرات ژنو در حالی است که براساس توافق اخیر، غرب در واقع رسماً به غنی سازی اورانیوم در ایران تا سقف 3 تا 5 درصد تن داده، چیزی که 5 سال قبل مطلقاً با آن مخالفت می کرد و حتی با وجود تعلیق همه تأسیسات اتمی ایران در دولت قبل، کشورهای غربی به ایران اجازه نمی دادند حتی 20 سانتریفیوژ را برای غنی سازی آزمایشگاهی حفظ کند. این مهم را برخی تحلیل گران درغرب هم متذکر شده اند که ایران در واقع طرف مذاکره کننده غربی را سردرگم کرده و حرف خویش را به کرسی نشانده است. هم اکنون بالغ بر 7 هزار سانتریفیوژ در تأسیسات غنی سازی نطنز فعالیت می کنند اما امان از نفاق و مأموری و معذوری که نمی گذارد انسان فرق مخالفت با فعالیت 20 سانتریفیوژ و سپس تن دادن و به رسمیت شناختن 7 هزار سانتریفیوژ را بفهمد.
ذکر این نکته هم ضروری است که فرزانه - ر از عناصر گرداننده روزنامه های زنجیره ای وابسته به لیبرال و نهضت آزادی (از جامعه تا شرق) بود. وی همسر رضا رئیس طوسی - از عناصر روند جدایی و مرتبط با کتابخانه سیاسی قم- می باشد. کتابخانه سیاسی قم دو دهه پیش مرکز فعالیت باند مهدی هاشمی و گروهک های مرتبط بود. منافقین معمولاً در لفاظی و قلم زنی های خود مأموریت سرزنش ملت ایران و مقاومت های آن و همچنین وارونه نمایی پیروزی ها و القای شکست را به دوش کشیده اند.
طیف نشریات زنجیره ای که فرزانه - ر با آنها همکاری داشته، پیش از این از اشغالگران عراق به عنوان ارتش آزادیبخش یاد کردند. آنها همچنین در دفاع از مزاحمت های آمریکا و انگلیس برای فعالیت های هسته ای ایران مدعی شدند «چون ایران تقوای اتمی! ندارد، غرب حق دارد مانع از فعالیت اتمی آن شود». (منظور از تقوای اتمی همان روحیه جنایتکارانه ای است که موجب بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی و کشته و مصدوم شدن صدها هزار انسان بی گناه شد!)

/ 0 نظر / 3 بازدید