کلاهبرداری مالی اصلاح طلبان در پوشش مبارزه با اعتیاد

گزارش کلاهبرداری و سوء استفاده مالی مدعیان اصلاح طلبی در پوشش مبارزه با اعتیاد مواد مخدر تقدیم مراجع ذیصلاح شد.

به گزارش ایرنا در پی انتشار خبری مبنی بر وقوع تخلفات اخلاقی در یکی از کمپ های خانه بهبودی ترک اعتیاد موسوم به گل های رز واقع در بومهن ، نیروی انتظامی ضمن پیگیری ماجرا ابعاد بزرگتری از سوء استفاده های برخی عناصر سیاسی مدعی اصلاحات تحت عنوان مبارزه با اعتیاد را کشف کرد .
بر اساس گزارش دریافتی ، کمپ مذکور وابسته به تشکلی موسوم به موسسه جمعیت مبارزه با اعتیاد بوده و سال ها پیش به دبیر کلی سهیلا جلودارزاده کار خود را به بهانه درمان معتادان آغاز کرد که البته فهرستی از تخلفات و سوء استفاده های مالی این جمعیت در دست بررسی است که از جمله آن می توان به تملک ساختمان امانی متعلق به نهاد ریاست جمهوری و استفاده تجاری از آن به جای درمان معتادان اشاره کرد . جمعیت مبارزه با اعتیاد همچنین در اقدام غیرقانونی و بدون اطلاع وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی در قبال صدور مجوز برای شعبات استانی و شهرستانی از هر یک از شعبات مذکور مبالغ کلانی دریافت می کرد.
موسسه جمعیت مبارزه با اعتیاد با ترکیب هیئت موسس آقایان خلیل زحمتکش ، محمد جواد حشمتی و خانمها سهیلا جلودارزاده ، فاطمه رمضان زاده و شهربانو امانی انگنه تاسیس و فعال شده بود و در آخرین تغییرات خانم سلیمه مصدق اردستانی به عنوان دبیر کل جمعیت جایگزین خانم جلودارزاده شده است .
گفتنی است جمعیت مبارزه با اعتیاد پس از آن شکل گرفت که گردانندگان تشکل موسوم به جمعیت آفتاب به عنوان مجموعه ای مردم نهاد در امر مبارزه با اعتیاد دچار اختلافات درون سازمانی شد . برخی از اعضای این جمعیت در دوران اصلاحات با گرفتن امکانات فراوان از ستاد مبارزه با مواد مخدر اقدام به تاسیس و راه اندازی جمعیت مبارزه با اعتیاد کردند ، اما به تدریج با انحراف از اهداف اولیه خود به یک بنگاه تجاری تبدیل شدند . در میان اسامی هیئت موسس جمعیت آفتاب نام فاطمه هاشمی رفسنجانی ، محمود علیزاده طباطبایی ، زهرا شجاعی ، حسین کروبی ، طه هاشمی ، مرتضی الویری در کنار نام دو چهره خوشنام سیاسی و قضایی دیده می شود . همچنین نام پرویز . م در این فهرست به عنوان دبیر کل جمعیت مذکور به چشم می خورد که با توجه به روابط ویژه وی با محمد خاتمی و مهدی کروبی هدف گذاری جمعیت مذکور را با ابهامات و سوالاتی رو به رو می کند .
پرویز . م در زمان مسئولیتش در سازمان مبارزه با مواد مخدر به فعالیت های اقتصادی مبادرت می ورزید که همزمان با بعضی چهره های سرشناس سیاسی و قضایی دارای ارتباطات خاص (!) بوده است . وی بدون تشکیل جلسات هیئت مدیره اخیرا" با هدف قانونی جلوه دادن فعالیت های جمعیت آفتاب اقدام به تنظیم صورتجلسات صوری کرد که هنگام اخذ امضای اعضاء به صورت دست گردان با واکنش منفی برخی از اعضاء روبرو شد . آنها با اظهار بی اطلاعی از زمان ، مکان و دستور جلسات و تصمیمات و فعالیت های این جمعیت از امضای صورتجلسات فوق خودداری کرده اند . یکی از اعضای هیئت امنای جمعیت آفتاب نیز با اعلام آنکه به علت سپری شدن مدت تعیین شده قانونی ، دبیر کلی شخص مذکور غیر قانونی است صورتجلسات را امضاء نکرد .
گفتنی است در حال حاضر صرفا" یک طبقه از ساختمان چهار طبقه این جمعیت به درمان اعتیاد اختصاص دارد و سایر طبقات در اختیار فعالیت های اقتصادی و تجاری و ... قرار دارد . پرویز . م همچنین در چند نوبت برخی چهره های شاخص سیاسی اصلاح طلب را نظیر محمد . خ و مهدی . ک را در سفر به کشورهای خارجی همراهی کرده است .
گزارشی پیرامون کلاهبرداری این جمعیت درباره تملک ساختمان متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر با دستور محمد خاتمی آنهم پس از پایان دوره ریاست جمهوری اش وجود دارد که جزئیات آن به اطلاع مراجع رسیدگی کننده به پرونده رسیده است .
/ 0 نظر / 3 بازدید