ایران تولید بنزین خود را تا رفع نیاز 100 درصدی افزایش می‌دهد

خبرگزاری فارس: رئیس‌جمهور گفت: ایران در صورت تحریم واردات بنزین از سوی کشورهای غربی با راه‌اندازی خطوط تولید در پالایشگاه‌های هدف، میزان تولید بنزین را تا برآورده شدن نیاز صد‌در‌صدی کشور افزایش می‌دهد.


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، محمود احمدی‌نژاد ظهر امروز در مراسم انجام تست دریانوردی و آب‌دهی شناورهای اقیانوس‌پیمای «ایران ـ اراک» و «ایران ـ شهرکرد» که ساخت کشورمان است، اظهار داشت: از همین جا به کسانی که تصمیم گرفتند فروش بنزین به ایران را تحریم کنند، می‌گوییم که بیهوده به خود زحمت ندهند که این حربه نیز کاملا پیش‌بینی و از قبل تمهیدات مبارزه با آن اندیشیده شده است.
وی با بیان اینکه متخصصان داخلی با استفاده از ظرفیت‌های موجود توان ارتقا و افزایش تولید بنزین به صورت صد‌در‌صد داخلی در موارد این‌چنینی را دارند، ادامه داد: دوره تحریم‌ها و فشارها به ملت ایران پایان یافته است و استکبار این را به خوبی درک کرده است.
رئیس جمهور همچنین خبر از راه‌اندازی و بهره‌برداری از پالایشگاه ستاره خلیج فارس با هدف تولید اختصاصی بنزین ظرف مدت دو سال آینده در بندرعباس داد و اظهار داشت: استکبار به جای تشدید تحریم‌ها بهتر است از راه تعامل و مصالحه با ملت ایران وارد مذاکره شود.
احمدی‌نژاد گفت: در صورت وقوع تحریم بنزین که از پشت افکار کدر و سیاه استکبار بر‌می‌آید، ملت ایران هیچ‌گاه برای تامین نیازهای خود دست به سوی بیگانگان دراز نخواهد کرد.
وی همچنین با اشاره به بحران کنونی اقتصادی غرب یادآور شد: کشورهایی که خود با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند و از پس مسائل معمول خود بر‌نمی‌آیند، امروزه طرح‌های حمایت از حقوق بشر به وسیله بازگشایی درهای سفارتخانه‌های خود با هدف اعطای پناهندگی به ملل مختلف، ارائه می‌کنند.
انتهای پیام

/ 0 نظر / 3 بازدید