اوباما استراتژی اش کجا بود؟!

«باراک اوباما باید در فکر استراتژی تازه ای برای مقابله با توانایی بی پایان ایران باشد زیرا در غیر این صورت به زودی شکست خواهد خورد.»
روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال این تحلیل را درباره فشارهای تکراری دولت آمریکا به ایران برای توقف برنامه هسته ای منتشر کرد.
این روزنامه با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی و اتحاد مردم ایران، کار را بر آمریکا دشوار کرده می نویسد: واشنگتن به پاسخ ایران تا اواخر سپتامبر (اوایل مهرماه) امیدوار است ولی در صورت پاسخ منفی، شورای امنیت را برای اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران تحریک خواهد کرد.
این روزنامه با اشاره به گزارش در دست انتشار محمد البرادعی و تمایل آمریکا به متهم کردن ایران در گزارش مذکور می نویسد: اما بسیاری از مقام های آمریکایی و اروپایی که آژانس بین المللی انرژی اتمی را زیر ذره بین دارند، اعلام کرده اند که بعید می دانند البرادعی خلاصه ای را که غرب خواستار آن است در گزارش بگنجاند. انتظار می رود گزارش جدید زمینه را برای چهار هفته گفت وگوهای حساس میان واشنگتن و دیگر اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد چگونگی واکنش به ایران در آستانه ضرب الاجل اوباما فراهم کند.
شایان ذکر است شیوه اتهام پراکنی و فشار علیه ایران برای توقف برنامه هسته ای یا نشاندن طرف ایرانی پای میز مذاکره از موضع ضعف، سیاست نخ نما شده دولت آمریکا در 6 سال گذشته بوده که دیگر کارایی خود را از دست داده است.

/ 0 نظر / 3 بازدید